Přejít na obsah

Elektrické stahování oken - problémy, závady


lubos.x.

Doporučené příspěvky

Napiš číslo BSG a kódování komfortky

A jak to zjistím ? Jednotky nejsou mojí silnou stránkou.

Komfortku mám tu nejvyšší co se dá a v autě mi jí známej nakonfiguroval na dvě okna která se tam snažím dát.

Předem se omlouvám jestli něco z toho nebudu chápat, ale Fabču mám teprve chvilku a nejsem v tom zběhlej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napojíš auto na VAG a z adresy 09 vyčítaš číslo RJ a kódovanie.

Najpravdepodobnejšie máš RJ s číslom 6Q2 ktorá NEVIE resp NEMÁ KOMFORT CAN čo potrebuješ

pozri toto téma

stahování oken dodělávky, dotaz stahovačky

http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...st&p=174863

¨

6Q0 tam byla. Kamarád sehnal správnou a ta už tam je.

Ale nechce mi to kecat po CANu. Okno jede pouze těch 15 minut než se vybije ten kondenzátor.

Připojil sem CAN a nic se nestalo a ovladač centrálu nefungoval.

PAk známej nakonfiguroval komfortku, ale v té době nebylo ani jedno okno připojé na CAN a když sem ho připojil pak doma, tak se opět nic nestalo.

Máte někdo s tou kofigurací jednotky zkušenosti ?

Musí být okna při konfiguraci okna připojená ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to zle, v OBD je CAN spínaný na vyžiadanie takže tam v normálnych prípadoch ani signál nieje.

Musíš to napojiť na CAN komfortu ktorý nájdeš na BSG takto:

Konektor XS2 (jeden ktorý tam asi ani nemáš)

Pin 12 pre CAN H KOMFORT

Pin 9 pre CAN L KOMFORT

na tieto piny musíš mať napojenú aj komfortku a malo by byť prepojenie aj na budíky

Pokud se nepletu, tak v OBD je jenom motorovej CAN. Comfortní je oranzovej se zelenou a hnedou a je treba v BSG. A jak píses o centralu, to jsi dodaval i zámky?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to zle, v OBD je CAN spínaný na vyžiadanie takže tam v normálnych prípadoch ani signál nieje.

Musíš to napojiť na CAN komfortu ktorý nájdeš na BSG takto:

Konektor XS2 (jeden ktorý tam asi ani nemáš)

Pin 12 pre CAN H KOMFORT

Pin 9 pre CAN L KOMFORT

na tieto piny musíš mať napojenú aj komfortku a malo by byť prepojenie aj na budíky

Pokud se nepletu, tak v OBD je jenom motorovej CAN. Comfortní je oranzovej se zelenou a hnedou a je treba v BSG. A jak píses o centralu, to jsi dodaval i zámky?

Jooo, tak to by mohlo být ono.

Mockrát děkuju za typ. Hned zítra to vyzkouším.

Poradí mi někdo jak na první pohled poznám CAN motorek od LIN motorku ?

A případně jejich schéma zapojení.

Moc díky.

Teď si snad uvede do chodu alespoň jedno okýnko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš linové motorky,Can je ti k ničemu.

Motorek u řidiče je stoprocentně CAN, protože na něm je oranžovej CAN.

A jak se pozná lin motorek ?

LIN motorek má pouze dva konektory, CAN tři, u dveří CAN jsou zrcátka tahaná z těchto jednotek, u LIN už ne, CAN motorky, pokud je správně CAN musí VAG načíst jejich čísla při spojení s komfortkou v políčku Extra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Potřebovala bych poradit. Ve fabce, která má stahování všech 4 oken mi blbne stahování. Všechny okna v poho fungujou, ale když se stahují z místa řidiče, nejde levé okno dolu ručně, prostě buď sjede uplně, nebo vůbec a u spolujezdce nejde automaticky, naopak se to musí držet, ale poslední dobou to zlobí celkově, někdy se to nechce stáhnout vůbec. Nová tlačítka jsem tu koupila od Cosbyho, ale dělá to taky, takže těma to nebude. Nevíte co by to ještě mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Hoj chlapi.

Táta si koupil Fabku 01 comfort.V bazaru jsem zjistil že nejde stahovačka u spolujezdce jeho stahovackou,ale od ridice ovladani slo,tak jsem si rekl ze motor je vpoho tak jsme ji vzali.Ted jsem zjistil ze ta stahovacka blbne,kdyz zaviram auto centralem(klic),tak pokazde to okno skoci dolu cca.5cm.Tak pokazde odchazime s otevrenym oknem.

Shrnuti:pokazde kdyz drzim klic na zamknuti tak okno jede pouze dolu nikdy ne nahoru.Jakoby neznalo polohu zavreni.U ridice okno funguje na 100%.

Co vy na to????

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj chlapi.

Táta si koupil Fabku 01 comfort.V bazaru jsem zjistil že nejde stahovačka u spolujezdce jeho stahovackou,ale od ridice ovladani slo,tak jsem si rekl ze motor je vpoho tak jsme ji vzali.Ted jsem zjistil ze ta stahovacka blbne,kdyz zaviram auto centralem(klic),tak pokazde to okno skoci dolu cca.5cm.Tak pokazde odchazime s otevrenym oknem.

Shrnuti:pokazde kdyz drzim klic na zamknuti tak okno jede pouze dolu nikdy ne nahoru.Jakoby neznalo polohu zavreni.U ridice okno funguje na 100%.

Co vy na to????

Díky

na to ti poradim pouze to, abys odemkl auto klickem a az okna dojedou dolu, tak jeste tak 5 sekund nechal klicek v te poloze odemknuti. a posleze udelat to same se zamknutim. tim nastavis koncove polohy. to, ze ti okno sjede pri zavreni je totiz znamka toho, ze je spatne nastavena horni poloha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj chlapi.

Táta si koupil Fabku 01 comfort.V bazaru jsem zjistil že nejde stahovačka u spolujezdce jeho stahovackou,ale od ridice ovladani slo,tak jsem si rekl ze motor je vpoho tak jsme ji vzali.Ted jsem zjistil ze ta stahovacka blbne,kdyz zaviram auto centralem(klic),tak pokazde to okno skoci dolu cca.5cm.Tak pokazde odchazime s otevrenym oknem.

Shrnuti:pokazde kdyz drzim klic na zamknuti tak okno jede pouze dolu nikdy ne nahoru.Jakoby neznalo polohu zavreni.U ridice okno funguje na 100%.

Co vy na to????

Díky

Ahoj mně to dělalo u řidičovích a v servisu přišly na to že mam prasklou celou stahovačku tak mi ji vyměnily a parada.

Taky jsem zkoušel nastavovat tu horní polohu a furt nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak opět se vracím k tomuhle tématu. Teď sme řešili jiný věci, takže okna šli stranou.

Nic se u toho ale nezměnilo, nový nastavení nepomohlo. To sme zkoušeli jako první.

Postupně se to zhoršuje, přední okna z místa řidiče nejdou stáhnout skoro vůbec. Takové menší řešení co zatim občas zafunguje je, že se musí bouchnout zespoda do madla a okno se rozhýbe. Takže nejspíš kontakty, teď se chystám na vyčištění tlačítek. Ale spíš se bojim, že to bude buď v konektoru nebo kabelech.

Co si myslíte vy? Nemá někdo s tímto zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak opět se vracím k tomuhle tématu. Teď sme řešili jiný věci, takže okna šli stranou.

Nic se u toho ale nezměnilo, nový nastavení nepomohlo. To sme zkoušeli jako první.

Postupně se to zhoršuje, přední okna z místa řidiče nejdou stáhnout skoro vůbec. Takové menší řešení co zatim občas zafunguje je, že se musí bouchnout zespoda do madla a okno se rozhýbe. Takže nejspíš kontakty, teď se chystám na vyčištění tlačítek. Ale spíš se bojim, že to bude buď v konektoru nebo kabelech.

Co si myslíte vy? Nemá někdo s tímto zkušenost?

Koukám, že tahle Hatatytla Janino je nějaká zakletá :( Kolikátý problém to už je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak opět se vracím k tomuhle tématu. Teď sme řešili jiný věci, takže okna šli stranou.

Nic se u toho ale nezměnilo, nový nastavení nepomohlo. To sme zkoušeli jako první.

Postupně se to zhoršuje, přední okna z místa řidiče nejdou stáhnout skoro vůbec. Takové menší řešení co zatim občas zafunguje je, že se musí bouchnout zespoda do madla a okno se rozhýbe. Takže nejspíš kontakty, teď se chystám na vyčištění tlačítek. Ale spíš se bojim, že to bude buď v konektoru nebo kabelech.

Co si myslíte vy? Nemá někdo s tímto zkušenost?

V kabloch to nebude najskor budes mat zatecene tlacidka.. skus ich vycistit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...