Přejít na obsah

Elektrické stahování oken - problémy, závady


lubos.x.

Doporučené příspěvky

Presne tak, jsou to urcite tlacitka, mel jsem stejny problem uz na trech koncernovych autech. Vycisteno za par minut a jede to zase OK. Jinak u spolujezdce se to musi drzet, aby to sjelo, to je normalni, to tlacitko nema druhou polohu pro automat. sjeti az dolu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že tahle Hatatytla Janino je nějaká zakletá :( Kolikátý problém to už je?

No asi je:( Ale pomalu se daří to nějak řešit. Sice už jsem jí chtěla prodat, ale neudělala jsem to. Pro ty co neví: http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=34113 Pochopí:)

Teď je největší problem právě to stahování.

Jestli to vyjde zkusim to vyčistit tento víkend. Ale mám tlačítka dvoje a blbnou oboje... A zadní okna fungují výborně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím- máte nějaký výsledek bádání? Já mám stejný problém na tchyniném voze. Jednou to jde, jednou to sjede třeba jen pár cm dolů, jindy ani tak ani jinak..... nechci to poškrábat nebo nějak dolámat. V servisu mi řekli samozřejmě, že je nutné to přivést a mám počítat s 3000,- jen za vypínače - ale třeba je tam jen vlhkost v elektrice nebo tak - nemáme garáž.

Fabia r.v. 6/2002

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to robilo na pravom okne u spolujazdca. Vacsinou mi neslo okno vytiahnut hore. Rozobral som ho, proste dostal som sa az na plosak pod tym tlacitkom a bol tam zaoxidovany kontakt.

Dalsia vec vsak je a z toho som jelen, sa mi stalo par krat, ked som odpojil baterku, pripadne cele to ovladanie okien u sofera, tak po spatnom zapojeni mi nefungovala ta funkcia, ze pri zapnutom kluciku ked tlacitko stahovania okien dam to tej polohy, ze mi okno doatiahne samo a nemusim ho drzat, proste to neslo na lavom okne, ked som chcel zavret okno musel som drzat to tlacitko stale. A po nejakom case mozno tyzden to zasa zacalo ist normalne, cize to dotahovalo samo.... stalo sa to niekomu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stalo sa to niekomu?

no tak toto se mi teda nestalo - ale u těch mých oken najednou v -5°c to začalo fungovat - možná to je taky nějak zaoxidované a v plusových teplotách s vodou ve vypínači ......

Jestli to nemá vliv na nějakou paměť - ta baterka. Třeba ve spojení s rádiem, pokud máte palubní počítač.....

No a k těm dveřím - jak je mám demontovat? nikde žádný šroubek - prý mám plochou nože vyloupnout plast kolem vypínačů ve dveřích - nepraskne to? Můžu poprosit o postup demontáže, abych neudělal víc škody??? Díkym moc!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to robilo na pravom okne u spolujazdca. Vacsinou mi neslo okno vytiahnut hore. Rozobral som ho, proste dostal som sa az na plosak pod tym tlacitkom a bol tam zaoxidovany kontakt.

Dalsia vec vsak je a z toho som jelen, sa mi stalo par krat, ked som odpojil baterku, pripadne cele to ovladanie okien u sofera, tak po spatnom zapojeni mi nefungovala ta funkcia, ze pri zapnutom kluciku ked tlacitko stahovania okien dam to tej polohy, ze mi okno doatiahne samo a nemusim ho drzat, proste to neslo na lavom okne, ked som chcel zavret okno musel som drzat to tlacitko stale. A po nejakom case mozno tyzden to zasa zacalo ist normalne, cize to dotahovalo samo.... stalo sa to niekomu?

Myslim, ze po odpojeni baterky treba "naformatovat pamat okna" tym, ze clovek viackrat spusti okno uplne dolu a nasledne vytiahne az hore na doraz. Po takomto naformatovani by to uz malo fungovat normalne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi, potřeboval bych pomoct. Koupil jsem si Škodu Fabii 1.4 a pokaždé když odemykám dveře a nechám klíč v zámku déle otočený, stáhne se mi u spolujezdce okno. Někde jsem slyšel, že je to dělané schválně ale mě se to moc nezdá. Proto se Vás ptám, jestli je to normální, nebo je někde na el. porucha??

Díky za odpovědi, Jirka

Editováno: , autor: Sjirka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je letní vedro, přicházíš k autu a na 50 metrů odemykáš a držíš tlačítko a stáhneš si 4 okna. Tzn.: přicházíš k autu a to nejhorší je venku.

Máš zavřený auto a zapoměl jsi vytáhnout okno nahoru. Tak budeš dávat klíč do spínačky a otáčet na I a pak vytahovat nahoru?

Si domysli sám k čemu je to dobrý ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak toto se mi teda nestalo - ale u těch mých oken najednou v -5°c to začalo fungovat - možná to je taky nějak zaoxidované a v plusových teplotách s vodou ve vypínači ......

Jestli to nemá vliv na nějakou paměť - ta baterka. Třeba ve spojení s rádiem, pokud máte palubní počítač.....

No a k těm dveřím - jak je mám demontovat? nikde žádný šroubek - prý mám plochou nože vyloupnout plast kolem vypínačů ve dveřích - nepraskne to? Můžu poprosit o postup demontáže, abych neudělal víc škody??? Díkym moc!!!!!!!!!!!

V instalacnich manualech si najdi navod na dodelavku stahovacek, je to od cosbyho.. tam mas ukazane, jak se k tem vypinacum dostat - rozhodne to nepaci vrchem, znicis si plasty

Co se vypinacu tyce, tak nove vypinace na stranu ridice stoji priblizne 500-700kc, na dalsi dvere do 200kc/ks, koupis je bezne ve skodovce v servise

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

caute, coraz castejsie sa mi na vodicovom okne stava, ze mi velmi tazko ide hore, niekde v strede ako keby na nieco narazilo a nasledne zide uplne dole a opat iba pomaly ide hore alebo nechce ist uz vobec hore. Jediny sposob, ako ho potom dostanem hore je, ze prestami to okno chytim a "pomozem" mu do cca polovice a potom uz vyjde samo.

Ma niekto predstavu, cim to moze byt? Motorcek ... alebo ovladac? Da sa vobec motorcek okna kupit samostatne alebo sa da kupit len ako celok (cele to otvaranie). Dvere s elektr.oknami som este nemal rozobrane tak nemam predstavu, co sa tam da robit ...

vdaka

B.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...