Přejít na obsah

divný zvuk při rozjezdu


verich

Doporučené příspěvky

Koupil jsem fungl novýho Rumíka 1,4 16V a objevil se problém ?? (nevím jestli to dělalo hned od začátku - nepostřehnul jsem to). Po nastartování,rozjezdu a zařazení dvojky se ozve z horní části palubky takový divný zvuk, jakoby se naklopily do jiné polohy motorky ovládání ofuků.... To je normální? Dělá to někomu taky?

V autě mám manuální klimu. Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělá to jen při prvním rozjezdu když auto dýl stojí. Odjíždím z práce nebo ráno z garáže (bez použití zpátečky) rozjedu na jedničku (nic) dám tam dvojku a uděláto. Zastavím, vypnu motor a zkusím znovu, tak už to neudělá. Při jízdě jsem zkusil zmáčknout tlačítko vnitřní cirkulace vzduchu, ale nic není slyšet (i při jakékoliv poloze knoflíku na směr ofuku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že by to mělo souviset s ABS (viz návod str. 132):

Protiblokovací systém (ABS)

ABS zabraňuje zablokování kol během brzdění.

Všeobecně

ABS výrazně přispívá ke zvýšení aktivní bezpečnosti jízdy. Oproti vozidlům bez ABS je

při plném brzdění na kluzké vozovce udržena nejlepší možná ovladatelnost, neboť se

kola neblokují.

Nemůžete však očekávat, že se vlivem ABS brzdná dráha zkrátí, za jistých okolností se

může i prodloužit, např. na štěrku a sněhu, kde se má vždy jezdit s maximální

opatrností a pomalu.

Podstata činnosti

Při dosažení rychlosti kolem 20 km/h probíhá automatická kontrola, při které můžete

slyšet hluk z čerpadla po dobu asi 1 s.

Editováno: , autor: svsv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce. Mohlo by být, ale mně to přijde jakoby ten zvuk opravdu vycházel z horní části plaubovky.... Nikomu z Vás se to neprojevuje? Zkusím si domluvit zkušební jízdu s jiným Roomsterem na salonu a uvidím. Napíšu co jsem vypozoroval. Zatím díkes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

tak mi to asi dela taky. room 1.2 TSI s ESP rv 2012.1800km najeto. vždy po startu motoru a dosažení cca 18 kmh se ozvou takove divne zvuky, mam pocit, jako by to vibrovalo trochu i do pedalu. jinak se to děje i na jedničku i dvojku, vždy prři dosažení kolem tech 20knh...jestli to je i ofiko vyjadření škoda..tak dobrý, ja už sem to chtel reklamovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...