Přejít na obsah

Zarovky H4


krysarr

Doporučené příspěvky

Takže jsem dneska objednal Osram night breaker +90%. Zítra je nainstaluji a sjedu si nechat seřídit světla, pak podám reference. 2ks za 400,- to je oproti Philips docela pohoda. lol
tak to daj hned vediet ako, ja mam SIlverstar + 50% a som veelmi spoko. Az na to ze svietia trosku do zeme lebo nerad by som oslepoval tych naproti..... tak ake su??
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zkušební jízda provedena. A teď dojmy: porovnávat budu tungsram +60%(3měsíce stará cca 2000km) vs. Osram nightbreaker +90%.

S tungsramama jsem byl spokojen, pokud bylo sucho a absolutní tma, pokud pršelo, nebo bylo pološero, tak nebylo vidět vůbec nic. Dálková světla byla celkem OK, akorát snad že nesvítí bod, ale jakoby do ztracena, což má za následek jakoby rozmazaný až mlhový efekt. Tungsram jsem kupoval 2ks za 390,- kč.

Tak a teď ty Osram. No, to kapitola sama pro sebe. na tlumená to svítí zhruba stejně jako tungsram, ale více do příkopů a celkově je osvícená plocha větší a jasnější. světlo na tlumené není bílé, ale trochu do žluta jako klasická Halogenka. Když jsem zapnul dálková, tak jsem tomu nechtěl ani věřit, světlo se změnilo na intenzivní bílé světlo, Jel jsem alejí stromů a bylo to jak ve dne. Dosvit oproti tungsram minimálně o 60m delší a svítí bod. Světlo není modré jako u Bluevision, ale to není účelem těchto žárovek.

Shrnutí: Tungsram se prostě s Osram nedá srovnávat, to je jako srovnávat stodvacítku s oktou.

Jsem velice spokojený a pokud někdo váháte, tak Vám můžu jen doporučit jděte do toho, stojí to za to.

PS: cena z Autobenexu se slevou od kámoše 380,- Kč/2ks

Pokud bude chtít někdo fotky můžu je sem dát, ale není z toho nic poznat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je divný, že by ty xtreme power svítily stejně jako obyč žárovka, to se mi nezdá. Ani při jízdě v noci nepoznáš rozdíl? takhle když fotíš světlo, tak nic nepoznáš, to je jasný. Jde spíš o rozložení světla...

Já jsem s těma Osramama fakt spokojenej. ;)

Philipsky jsem nikdy neměl, tak nemůžu posoudit :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak by som povedal ze tak o 20% svietia viac dopredu,ale mna sklamali hlavne vo viditelnosti,sily osvetleni,a o svieteni do biela nemoze byt ani rec,samozrejme ze zalezi aj od uhlu fotenia snazil som sa priblizne rovnako,podla mojho uzivania ma jednoducho sklamali,predtym som mal osram silverstar +50% tak tie svietili zase viac do biela ale po roku mi jedna odisla tak som kupil tie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jem byl rozhodnutej, že koupím ty xtreme power, ale v OBI je neměli, tak jsem volal do autobenexu a tam mi nabídli ty nightbreakery. Tak jsem je vzal. Možná jsem opravdu udělal dobře, ale uvidíme, jak dlouho budou svítit ;)

Zatím jsem spokojen, takže těžko radit, jestli ty a nebo ty. Asi spíš tedy ty OSRAM, když tinima píše že ty philips nic moc. A to upozorňuju, že jsem to porovnával s tungsram +60% a ne s obyč žárovkou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nějaký jsem tady našel, ale píšou u nich že nejsou schváleny do provozu na pozemních komunikacích. Měl jste s tím někdo nějakej problém??? Pochybuju že to policajti kontrolujou. <_<

Nikdy se na to nedivali, protoze tam kde Te budou kontrolovat, nebudes svitit dalkama a na potkavaci mas 55W, takze nikdo nic nepozna :)

Zdravím,no já mám H4 90/100W domodra,seřízené a svítí skvěle.Když jsem šel na technickou,tak jsem uvažoval,že je přehodím,pro klid duše,ale nakonec jsem tam jel s nima a prošel jsem v pohodě,regloskop v pohodě,neřekl jedinou připomínku

A netavi se plast,kdyz tam mas ty H4 90/100 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ne ale uz to studuji dlouho a furt jsem nevedel co mam koupit.Philipsy jsou o 260 drazsi na dvou kusech.Tak jsem to riskl. a uvidim napisu jak jsem dopadl. Po par testovanich dnes otestuji porve. Pak kdyztak i vyfotim. Tak zatim

Zkus to vyfotit z pohledu řidiče vůči třeba zdi. Jedno foto s obyč a jedno s night breaker, pro porovnání.

Teda jestli bude možnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...