Přejít na obsah

Zarovky H4


krysarr

Doporučené příspěvky

Chlapy, zkuste Philips VisionPlus 50%. Na předchozím autě vydržely rok a půl (to jsem ho prodal, možná, že ještě svítí). Na Octě je mám půl roku zatím taky bez defektu. Rozdíl je proti obyč opravdu znatelný. Jelikož má žárovka špičku do modra, tak svítí bíle, ale zase ne moc, aspoň je něco vidět za mokra. Najedu 20 tis. za rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tak ze zkušenosti mohu říci, že Osram Silvestar i CoolBlue (leží mi v garáži v šuplíku) mají do xenonu i do bílého světla hodně daleko. Je to prachobyčejné žluté světlo, které svítí o něco více. Teď mám NB ty opravdu mají lehký nádech bílého světla, ale žlutá jednoznačně převažuje.

Měl jsem i žárovky z netu, které měli barvu xenonu, ale v noci a za mokra byli k ničemu.

Jediné žárovky, které mě NADCHLY bílým světlem jsou Starline +30% z AutoKelly, ale údajně nemají UV filtr, takže jsou bohužel nepoužitelné. ;)

kolko km si uz urobil na tie osram NB?som zvedavy kolko to vydrzi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Neviete kde by som v Bratislave zohnal tie Philipsy VisonPlus? Ani CobraTuning ich nemá v ponuke. Pobehal som toho už dosť a nič som nezohnal, všade majú iba Elty, Osramy a nonamy. :huh:

Díky.

Pokial mas H4 maju ich v Kvalt autodiely, Jasikova za Obchodnym domom Ruzinov (a kopu inych, Night Guide, X-treme Power, Osram Nightbraker.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tak jsem byl v Kelly a mají je tam, Starline + 30%. Prodavač mi rovnou upozornil, že žárovka nemá UV filtr. A že prý mi na to upozorňuje, protože prý pak chodí zákazníci, že jim zežloutly lampy. Tak jsem slušně poděkoval, koupil autolékárničku a odešel jsem. Takže tam mám zatím ty coolblue a zatím na to prdím...... :feve:

Dneska jsem v AutoKelly konzultoval otázku toho UV filtru a řekli, že nemusím mít žádné obavy, že žárovka bez UV filtru nemůže nikterak světlomet poškodit. Dokonce oba dva prodavači je používají skoro tři roky ve svých vlastních autech a všechno je v pořádku. A za tři roky co se prodávají si nikdo nestěžoval. Tak si obrázek udělejte sami. Faktem ale je, že těch žárovek bez UV filtru se prodává mraky a nejsem si jistý, že by je vůbec povolili, kdyby poškozovaly světlomety :kuk:

Editováno: , autor: Ignác
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Krásný pěkný den vážení přátelé :-)

Přelouskal sem 22 stránek diskuze a nenašel sem tu nic o Autožárovky Philips ECO Vision H4/H7 a ani nic o žárovkách typu "longlife" (jedno jaká firma) ... o těch ECO sem se dočetl, že mají taky delší životnost a za tu dobu sou schopné ušetřit i několik litrů paliva ... máte s tím někdo nějakou zkušenost ... třeba co se týče barvy světla u těch ECO Vision ... rád bych něco do bíla ... Nejlíp mi tu zatím ty NightGuidy od Philipsu ...

Předem díky za jakoukoliv odpověď :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a je vymalováno ... nakonec mám Philips +50% ... NightGuide prý nesvítí tak moc bíle, což byla jedna z mých podmínek ... ty Vision plus opravdu svítí, no nechci říct že bíle, ale určitě je to o dost bělejší ... ještě sem k tomu koupil takový kravinec na baterku, který zachytává vyšší napětí, tak doufám, že teď se o žárovky minimálně rok nebudu muset starat ... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem elektrikář, ale bavil jsem se o tom s chlápkem v servisu a ten mi říkal, že to stačí dát na baterku ... Co jsem pročítal na netu, tak to všichni taky cpou na baterky ... i na návodu to je napsaný a nakreslený ....

Kupoval sem to v pražském (chodovském) Auto Technik Unger .... cenu nevim :( ... ale nic tragickýho ... (pakliže to bude fungovat)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z elektrikarskeho hladiska dat to len na baterku je blbost. Ochrana pred prepatim (impulznym) sa dava vzdy co najblizsie k chranenemu zariadeniu.

OK, beru na vědomí ... takže bych musel koupit dva, a dát to přímo k patici a nebo ještě existuje nějaké jiné místo, blíž k žárovkám aby mi vystačila jen jedna ta krabička ....

P.S. omlouvám se, že mluvím jak dement .... elektrika jde opravdu mimo mě ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...