Přejít na obsah

Zarovky H4


krysarr

Doporučené příspěvky

Měl bych jeden dotázek. Přečet sem celé toto téma a bohužel odpověď sem nenašel. Dost často vídávám na silnici světla zbarvená do modra (NE XENONY!) Většinou to mají laguny rv03-06. Proto sem chtěl taky něco takového. Ta barva mi je příjemna na oči a i se mi to líbí, tak sem začal zkoušet...........

Jen bych rád zareagoval na toto - jestli to nebude tím, že Laguna II a i několik aut Volvo měly takovou "specialitu" a to xenony v klasických parabolách. A to od výroby, legáně, světla jsou na to ovšem stavěná, takže ne že to někdo začne bastlit a bude tvrdit, že to tak měla i Laguna. :)

Co jsem měl "modré" žárovky, byly to ty Philips, tak na nich jsem ocenil nejvíce přibalené W5W žárovky do modra, ty svítily krásně bíle v parkovačkách, ale světla za mokra pro mě nepoužitelná, musel jsem dát Osram Silverstar, ty byly super. Teď co jsem četl a hodlám vyzkoušet, tak dobré zkušenosti jsou s Bosch +XX%, Osram Silverstar (NightBreaker více do modra) a Tungsram. Všechny jsou povoleny, já se chystám na ty Tungsram...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bych rád zareagoval na toto - jestli to nebude tím, že Laguna II a i několik aut Volvo měly takovou "specialitu" a to xenony v klasických parabolách. A to od výroby, legáně, světla jsou na to ovšem stavěná, takže ne že to někdo začne bastlit a bude tvrdit, že to tak měla i Laguna. :)

Co jsem měl "modré" žárovky, byly to ty Philips, tak na nich jsem ocenil nejvíce přibalené W5W žárovky do modra, ty svítily krásně bíle v parkovačkách, ale světla za mokra pro mě nepoužitelná, musel jsem dát Osram Silverstar, ty byly super. Teď co jsem četl a hodlám vyzkoušet, tak dobré zkušenosti jsou s Bosch +XX%, Osram Silverstar (NightBreaker více do modra) a Tungsram. Všechny jsou povoleny, já se chystám na ty Tungsram...

Aha, tak to bude asi ono.... Mno bohužel jsem podlehl reklamě a kašlu už na to. Myslim, že už sem vyhodil dost peněz do žárovek s takzvaným xenon efektem...Určitě nepudu do nějakejch HID sr*ček. Jen nechápu, že s tim dneska jezdí fakt každej druhej....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nás naštěstí nechápe víc, někde je svět ještě v pořádku. :-) Mně se líbí ty Tungsram, mohu je sehnat za 300 Kč sadu H7, verze +90%, životnost snížená, ale mám denní svícení... nechci nic modrého, chci jasné světlo, které bude svítit tam kam má a tam svítit pořádně. :-) Budu fotit recenzi, tak snad to k něčemu bude. Abych nebyl úplně OT - Philips jsem měl a mají skvělou výdrž, ale... už teď auto svítí dobře, chci aby svítilo lépe a 300 Kč za sadu žárovek mi přijde akorát, dávat za to 800 Kč a více nechci...

Xenon efekt je na nic, buď je to nehomologovaná modrá záře, která za mokra svítí na nic a oslňuje, nebo je to HID sada a to je ještě o kategorii horší. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravym pani. Nechcel som zakladat novu temu tak to napisem sem.

kupil som si tieto ziarovky H4 : http://www.eshopbn.sk/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,627/category_id,148/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,1/

A chcem sa opytat. Ci ich mozem dat do svetla aj bez tej keramickej petice. Ci mi to neroztopi kabelaz k svetlam alebo parabolu su klasice 55 W.

Viem ze niesu schvalene ale to je moj problem. Ja len ci ich tam mozem dat ci tym neposkodim svetlo.

Dakujem Vam za vase nazory.

Editováno: , autor: kapo1222
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove ma nekdo zkusenosti s tmato zaraovkama treba H4

Je to vyrobce EUFAB Nemecko, Long Life - lampa se vyznačuje vysokou svítivostí, má životnost okolo 1000 hodin, baňka plněná xenonovým plynem při tlaku plnění 5 baru, tloušťka baňky je 1,2 mm a teplota barvy 4700k

Mam je na aute a zdaji se dobre.

Ma je nekdo take - zkusenosti posim, vydrz a pod.

post-3876-0-79466900-1292938283_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz maji stejny vykon 55w jako puvodni, tak bych se o privodni kabely nebal

6000k je docela hodne, svetlu to nijak nevadi, ale ty za deste moc neuvidis

No tak uz ich mam na aute zalozene par dni.A isiel som snimi aj v noci za dazda a svietia pekne. No este uvydim ale zatial som snimi spokojny. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si zpet koupil nove Osram zarovky H4 - ty vejs co jsem koupil nevim nevim, za mokra je hur videt silnice si myslim, lepe na tom budou zpet ty zlute klasicke zarovky za 50 kc, takze jsem si je vubec neuzil, maximalne asi 5 hodiny sviceni, jinak mam denni.

Svitej teda do bela to je hned patrny rozdil, ale ze by o 100% to teeda ne.

kupoval jsem je za 530 pred Vanocema mam i uctenku, kdyby je nekdo chtel tak je klido necham i za 300 s postou a nebo jako nahradni ci nekomu darek vymyslim.

Stejne octa sviti hure, na fabii to neni potreba vubec resit, tam svitej H7 uplne skvele

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na tom obrázku na těch tvejch žárovkách viděl nějakej modrej proužek na baňce, a hned se mi naježily všechny chlupy. Většinou tyhle druhy mají v reklamě x % svítivosti navíc a ve skutečnosti mimo město nebo na mokré vozovce vidíš ještě větší prd. Snad jen ten efekt do běla do modra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heh tak sem dostal od kamaráda k Vánocům ze srandy žárovky které mají sytě modrou baňku a vypadají opravdu COOL a i svítí fajně namodrale ....Sem si řikal, jakej budu frajer :-D Večer sem ale potřeboval někam zajet....Vlezu do auta, nastartuju, rozsvítim si a nic.... Musel se vylézt z auta a zkontrolovat, jestli mi opravdu svítí obě... Fakt nářez...neni s nima nic, ale vůbec nic vidět. Nechápu, jak s tim někdo může jezdit. Jen co budu mít čas, tak dou z auta ven a montuju zpět Osram cool blue. Ty sice svítí o dost "žlutějším" světlem, ale dá se s tim v pohodě jezdit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heh tak sem dostal od kamaráda k Vánocům ze srandy žárovky které mají sytě modrou baňku a vypadají opravdu COOL a i svítí fajně namodrale ....Sem si řikal, jakej budu frajer :-D Večer sem ale potřeboval někam zajet....Vlezu do auta, nastartuju, rozsvítim si a nic.... Musel se vylézt z auta a zkontrolovat, jestli mi opravdu svítí obě... Fakt nářez...neni s nima nic, ale vůbec nic vidět. Nechápu, jak s tim někdo může jezdit. Jen co budu mít čas, tak dou z auta ven a montuju zpět Osram cool blue. Ty sice svítí o dost "žlutějším" světlem, ale dá se s tim v pohodě jezdit....

Mají vůbec nějaký atest nebo to kupovali na tržnici u šikmooček. :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ještě jeden problémek s plastovým průhledným krytem paraboly. Uprostřed naproti žárovce mám docela veliký místo, kde je ten plast jakoby "poškrábanej, nebo popraskanej" Nevím, co to může způsobovat....jestli žár od žárovky...nevím. Každopádně používám klasické předepsané 60/55w H4ky a né nic silnějšího. Nemáte s tím někdo taky problém, nebo zkušenosti ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pokud parabola vydrží vyšší teplotu a veškeré jednotky, kabely a konektory vyšší napětí, které jimi proteče a budeš s tím jezdit na veřejných komunikacích, tak se pravděpodobně stane, že parabolu potká nějaký tvrdý předmět s destruktivním účinkem od někoho, kdo nebude mít pochopení pro tvé "chci víc vidět a vy se třeba po..."...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...