Přejít na obsah

Zarovky H4


krysarr

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim pánové, světla u octy jsou docela problém, měl jsem na svojí octě původní 10let starý světla a ty byly uplně slepý, parabola ale hlavně kryt, který je z plastu je po letech zešedlý a neprůhledný přes takové mikroprasklinky to při zapnutých světlech vypada jak kdyby byl světlomet zamlžen. To je problém všech octavii, prostě je to jen plast. To pak můžete se žarovkami experimentovat jak chcete a nic neuvidíte. Ja jsem to nakonec vyřešil koupí fungl nových originálních světlometů. To byl neskutečný rozdíl. Namontoval jsem žarovky Philips BlueVision a naprostá spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem tohle tema procital krizem krazem, a nejak se nemuzu rozhodnout zda poridit Osram Silver Star H4

Proto se znovu pta, jak jste spokojeni se zarovakam Osram Silver Star H4 ? Idealne v kombinaci s cirou optikou ;)

Jinak ted pouzivam uplne obycejne zarovky Tesla H4 a nemuzu rict, ze by svitili nejak spatne. Proto me zajima jak moc velky bude ucinek, kdyz bych dal do svetel zminenou Osramku ST. :unsure:

Ps. Nerad bych prave koupil zarovku, co me za 1/2 roku pujde do kytek. I kdyz by se snad na ne mela stahovat klasicka 2 leta zaruka, tak by snad pak nemel byt problem ji v nejhorsim vyreklamovat !?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po vcerejsi jizde muzu napsat maly srovnani zarovek Philips Nigth Guide a Osram Night Breaker Plus.

potkavaci svetlo vseobecne:

Uz jsem psal driv, ze Philips NG sviti slabe na levou stranu, coz jsem si vcera potvrdil. Osram NB osvicuji levou stranu mnohem lepe. Oboje zarovky maji dost odlisny kuzel svetla, blbe se to vysvetluje, musel bych to nakreslit. Kazdopadne Philips NG daleko lepe osvicuji pravou stranu. Nerikam, ze Osram sviti spatne, svetlo je dostatecne daleko za krajnici a intenzita je taky dobra, jen P NG jsou o kousicek lepsi.

Zajimavy je taky rozlozeni svitivosti. Philips opravdu sviti z vetsi casti na pravou stranu, kdezto Osram maji hlavni proud svetla uprostred.

barva pri tlumenym svetle:

Uz na krabicce Philips NG jsou znazorneny 3 druhy barevnych pruhu (zluta, bila, fialova). Osram sviti vsude stejne (modre nebo bile, zalezi na posouzeni). Philips jsou vice do zluta na prostredku. Muj osobni pocit je ten, ze s NG vidim lepe nerovnosti na silnici, ruzny diry atd, ta zluta to proste vic rozjasni nebo prosviti, nevim, jak to mam popsat.

delka svetla pri tlumenym svetle:

Tam bych to videl +/- stejne, NB budou urcite vic oslnovat protijedouci auta, NG jsou udelany tak, aby neoslnovaly (zluta clona). S obouma vidim podobne daleko, NG maji vic zaseknuty konec svetla, NB jde tak nejak do ztracena.

dalkove svetlo:

Osram NB jsou o nejaky ten stupinek vic do bila, az jako do modra. NG se pri prepnuti na dalkovy taky rozjasni krasne. Tady v tom bode nemam ani jedny z zarovek co vytknout. Ve srovnani je to nerozhodne. NB mozna sviti o malinko vys, ale ruku do ohne za to nedam. Na mokru muze mit nekdo s NB problem, dost se to leskne a viditelnost neni uplne nejlepsi.

celkove hodnoceni:

Ja si necham oboje zarovky, NB na leto kvuli modrymu nadechu svetla (lip to vypada) a NG na zimu. Jak uz jsem psal, podle me NG vic rozjasnuje silnici pri tlumenych svetlech. NB zase vede diky rozlozeni svetla a osvetleni levy strany.

Kdybych mel dat body, tak by to vypadalo takto (max. 5 bodu):

Philips NG: 5

Osram NB Plus: 5

Hodnotim z vlastniho pohledu, beru v potaz i ostatni zarovky, co jsem kdy mel. Tyhle dve jsou ale na spicce, co se da tak normalne poridit v H4.

Snad jsem nekomu alespon trochu pomohl. Jeste podotykam, ze mam svetla hodne nahoru. Kdo jezdi se sklopenym svetlem, tak to treba uvidi jinak a napise jiny postrehy. Rozdil mezi NB a NB Plus jsem zadny nezaznamenal, bude to asi minimalni. Ted uvidim, jak dlouho ty Plus vydrzi, jestli se vyplati do nich investovat a nebo staci brat normalni NB.

Editováno: , autor: houmik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Potřeboval bych taky trošku helpnout, jaké žárovky koupit. Chtěl bych žárovky, které by svítily krásně čire bíle s dlouhou životností a které svítí pěkně jak v noci, tak za deště a v zimě.. Cena do 500 kč.. Mám tu na výběr tyto: Osram Silverstar; Osram Ultra Life; Philips BlueVision Ultra Blistr.

Nebo mi někdo poraďte nějaké jiné, předem díky za rady.

EDIT: A nebo bych měl koupit, co tu popisuje Houmik - Osram Night Breaker Plus?

Editováno: , autor: Lucanus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám Osram Night Breaker a na dálkový světlo svítí bíle (nebo spíš s nádechem modré), ale potkávací svítí žlutě (ale je o něco bělejší než u normální žárovky), pokud chceš bílý světlo, tak jedině xenon, žádná žárovka neudělá krásný bílý světlo... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno chvíli sem měl ve světlech nějaký žárovky, co měly komplet modrou baňku a ty svítily opravdu bíle. Bylo to moc pěkný, jenže v noci s tim nebylo moc dobře vidět. Nebylo to zas tak špatný... Průšvih ale byl, když pršelo... to bylo jak jezdit poslepu. Prostě hrůza, tak šly z auta ven. Xenon bych bral, ale na HID sadu kašlu. Taky mi to vadí, když mi s tim někdo šajní mezi oči a na origo přestavbu se všim všudy 20tis fakt nemam. Chjo, mno nic, holt zůstanu u těch philipsů kol119

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pro všechny kdo tápou mezi volbou žárovek malej update. Jelikož teď jezdim do/z práce už jen za tmy a silnice permanentně mokrá, tak sem s tim začal zase laborovat, protože s Philips blue vision je za mokra taky hodně slabý. Abych vůbec něco viděl, tak sem začal skoro furt jezdit i se zapnutejma mlhovkama...mno bída. Nakonec sem se dokopal a zkusil Osram NB plus (Obi 449 kč). Musim říct, že mě to hodně mile překvapilo ! Je s nima opravdu vidět o moc lépe. Jen odstín na potkavací je holt více do žluta. Nechápu, proč sou ty Philipse o tolik dražší...pouze marketing. Jen doufám, že ty NB plus vydržej o dost déle, než ty první...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zkoušel jsem jen ty druhé, kdysi ještě na feldě jsem měl Osram+50% a ty byly luxusní včetně trvanlivosti, v Oktávce FL jsem zkusil Osram Coolblue - svítivost velmi dobrá, trvanlivost mizerná a navíc se mi jedna zánovní rozstřelila v parabole a nadělala paseku uvnitř, kolegové s před FL si je chválili ale jsou to jen nedělní šoféři.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Tak napíšem vám môj poznatok so žiarovkami H4 v mojej octavii

Bol december/prosinec 2008 keď som ich kúpil a namontoval jedna z nich odišla do večných lovíšť v január/leden 2011 po 2rokoch a 1mesiaci najazdené 53tkm. a druhá sa porúčala včera po 3rokoch a 4mesiacoch najazdené 84tkm... tá druhá čo vydržala viac je na fotke... zatiaľ nenapíšem značku ale možno ju niekto spozná ale veľa ľudí píše ako málo vydržia ja som spokojný a to máme denné svietenie a jazdím každý deň... naschvál som písal aj km aby si niekto nemyslel že auto mi stálo v garáži za ten čas... :kol-28:

post-23679-0-40081300-1331121659_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak napíšem vám môj poznatok so žiarovkami H4 v mojej octavii

Bol december/prosinec 2008 keď som ich kúpil a namontoval jedna z nich odišla do večných lovíšť v január/leden 2011 po 2rokoch a 1mesiaci najazdené 53tkm. a druhá sa porúčala včera po 3rokoch a 4mesiacoch najazdené 84tkm... tá druhá čo vydržala viac je na fotke... zatiaľ nenapíšem značku ale možno ju niekto spozná ale veľa ľudí píše ako málo vydržia ja som spokojný a to máme denné svietenie a jazdím každý deň... naschvál som písal aj km aby si niekto nemyslel že auto mi stálo v garáži za ten čas... :kol-28:

Je to OSRAM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...