Přejít na obsah

Spadlý spojkový pedál


bomi

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

 

měl bych dotaz. Ještě jsem do servisu nevolal, nejdříve se chci poradit zde. Octavia II FL 06/2012, CEGA 125kW.

 

Jde o to, že už cca 14 dní si všímám, že my spojka zabírá relativně dost brzo, cca 1cm nad dorazem, účinnost je různá cca do půlky rozsahu a cca posledních 40% pedálu je jak blátíčko, bez účinnosti na záběr.

 

A včera jsem se potřeboval vejít na dálnici mezi auta na nájezdu, tak jsem jel od 50 do 110 na 3ku, pak jsem chtěl přeřadit na 4ku, což se povedlo, ale když jsem pouštěl spojku, tak ve mě úplně hrklo. Auto sice jelo ale pedál zůstal dole. Nohou jsem ho vytáhnul, párkrát jsem to sešlápnul při dalším řazení a zabírala už na prvních 20%ech a pak zase nic, až po několikerém sešlápnutí a přeřazení se to vrátilo zhruba do úrovně, kterou jsem popisoval výše, tady již těch 14 dní. 

 

Co by mohlo způsobit při akceleraci zatuhnutí pedálu? Po přečtení celého vlákna mohu říct, že spojka dle mě neprokluzuje, loužičky pod sebou nevidím, mokrý pedál nemám ...

 

Je pravda, že jsem už jednou zacítil při ne úplně košér povedeném rozjezdu v nízkých otáčkách, že to jako by mělo tendenci drncat/cukat, ale jen v těch nízkých otáčkách (1150 - 1350) a při větší zátěži, respektive potřebě se rozjet rychleji.

 

Děkuji předem za každý názor.

Editováno: , autor: ajkpark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě byly stejné symptomy a bylo to sáknoucí spojkové vypínací ložisko, které zavzdušnovávalo systém. Když jsem vyměnil hydrauický válec u pedál (zdálo se to nejdřív jako lacinější varianta), dělalo to dál. Tak jsem nechal vyměnit to ložisko a bylo to tím. A když se do toho už lezlo, vyměnil jsem rovnou celou spojku. Setrvačník byl OK, ten jsem nechal původní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Dobry den, 

stale pri vymene spojkoveho valca je potrebne vymenit aj tesniace gumicky /u O2 existuje original diel sada tychto gumiciek cca 8eur/ + menit brzdovu kvapalinu kazde 2 roky v celom systeme tak brzdy aj u spojky /tak udava vyrobca/ a pouzil by som stale original brzdovku /aj nekvalitna brzdovka narobi problemy/.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,mám octavii 2 1.9 TDI 4krat4 a pedál spojky,když jsem sešlápl,tak zůstal na podlaze a musel jsem ho špičkou nohy vrátit zpátky,tak mi mechanik vyměnil ten váleček,jeden to šlapalo a teď do dělá zas,zkoušel jsem odvzdušnit,ale furt se tam někde přisává vzduch a prská to jak pes při odvzdušnění :( můžete někdo poradit prosím??máte s tím někdo zkušenosti?děkuji za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby jsi tu četl, zjistil bys, že je to vypínacím ložiskem, prošel jsem si stejným postupem. Mohl jsi něco ušetřit :-) Počítej s tím že bude asi i orosená lamela, tak to budeš muset vyměnit i s ní a tím pádem když to bude otevřené bych udělal i přítlačák a dle stavu i dvouhmotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem se zde ptal, protoze me zustaval po prudkem pridani nekde tesne nad podlahou, po vytazeni spickou nohy a par napumpovani fungovala zase dal. Ale ne dlouho :) nakonec pedal padnul taky a musela jit cela spojka :) vse ve spatnem stavu. Mam tam ted LUK, vlastne originál ale bez skoda slepice stemplu, a maka dobre. Krasne mekka, presna, sem spokojenej, i kdyz me to stalo 25 :) ale mohlo stat 36 originál :( ale je to zas na 250tis minimalne. Kdyz nebudu hulvat tak i vic. 

 

Editováno: , autor: ajkpark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj vsetkym

 

precital som cely prispevok ale odpoved som nenasiel. Mam podobny problem s padnutym spojkovym pedalom ale na Octavia 2 1.6 Mpi BSE 75kw 193tis km. Prejavuje sa to 5 rokov 1 krat za rok, zdvihnem nohou a funguje dalej. Najazdene od zaciatku vyskytu problemu cca 30tis. Pomocny spojkovy valec sa nachadza na skrini prevodovky krory bol vymeneny/odvzdusnene - nepomohlo, hlavny spojkovy valec vyzera suchy neprepusta. Kvapalina vyzera cista. Spojka funguje dobre akurat sporadicky na 1 prevodovom stupni pri rozbehu a pustani spojky auto skace ako keby trhalo. Moze to byt vypinacie lozisko v prevodovke? Nejde do neho kvapalina, je mechanicke

 

Dakujem za odpovede

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci te strasit, ale podobne symptomy sem mel taky a musela jit nakonec cela spojka, se vsim vsudy. Nerikam, ze to musí tak byt i u tebe, ale pravděpodobně je tam v haji vice veci :) taky mi to skakalo, obcas, a v servisu ji rozebrali a rikali, ze to bylo uz faktntesne pred smrti ty kluzne plochy a valecek byl taky ko. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...