Přejít na obsah

Úplné otevření pátých dveří -dálkou


coffin

Doporučené příspěvky

no nevím, koukal jsem na cc-autodily a tam píšou, že u F2 mají páté dveře 15,5 kg a u F1 8,5 Jako celek nemůžou být tedy těžší. Leda, že by to měli na cc-autodily špatně zvážený...

Ten pes je zakopanej asi někde jinde. I ty z toho golfa váží jen 10kg.

A tam to vyřešili jen silnějšími vzpěrami a těmi odskoky... žádné pružiny ve zpěrách nebo tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem to šel změřit a zjistil jsem že delší vzpěra by tam v pohodě vlezla. Stačilo by převařit uchyty na vratech.

Teď vám neřeknu délku vzpěry protože jsem si při tom měřené zabouchnul jedinej klíč od auta. ( leží na zadním platu )Takže jak jsem byl nas***ej tak jsem to zapoměl :( Zejtra vymlátím sklo u řidiče a nasadím druhý a budu řešit ty vzpěry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo ještě jsem pokračoval ve čtení toho tématu a lidem ty pružiny na F2 začínají po čase vyvracet ty úchyty na kastli.

Tak bych řekl, že pružiny nejsou řešením. ale pokud tam budou silnějsí písty budou taky na zavřené dveře - zámek, tlačit víc, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevím, zadal jsem do googlu plynové vzpěry a hned v prvním odkazu jsem našel v tabulce vzpěru se zdvihem 35 cm sílu 1200N, což je dvojnásobek síly než originál. Navíc sílu vzpěry vyrábí po jednom Newtonu.

Jenže to je ono, originál vzpěra Ti zavřená vytahuje dveře nahoru silou 60 kg, ale tahle až 120. A teď co je dostatečné, aby to, samozřejmě s těmi odskoky, jak na tom videu, otevřelo, ale nevyrvalo zámek??

Delší vzpěra tam podle mě nejde dát, protože by pak byla ta vzpěra vyosená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O zámek bych strach neměl. Zavři dveře u vyzkoužej za ně tahat. Garantuji ti že je neotevřeš.Můžeš tahat třeba 200 kilama a ani se nehnou.No a při dojezdu na plné otevření by tam měla být brzda takže by panty neměly trpět.

Podle mě by ta delší vzpěra tam měla jít. I kdyby při otevírání šla trochu mimo osu tak je přece chycená na dvou čepech ( na koncích kuličky ) takže se může nahnout jak je potřeba.A při zavření se zase vrátí do původní roviny ( žlábku vedle sloupku )

Škoda že nemám garáž. Už bych laboroval. Venku se to dělat teď v zimě nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wildfire: ono se taky mohlo stát, že ta pružina byla moc dlouhá a nevešla se na ten zbytek pístní tyče, co zůstal koukat, a proto Ti to ohnulo ten čep.

Jít cestou vrtání do dveří by se mi asi nechtělo, jak píše Coffin. Protože ta vzpěra se nemůže vrátit do původní roviny, vždyť pro ten čep tam je ve dveřích prolis, a řekl bych, že je kolmo na otvírání dveří.

Editováno: , autor: Drewie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s tím vrtáním by to mělo jít. Je tam docela vůle takže ikdyž to bude mimo ten prolis.

Trochu práce by asi bylo s tím čepem. Musel by se privařit na plotýnku a tu teprve přišroubovat na dveře.

Nejsem si na 100% jistej ale původní čep je asi našroubovanej v matici co bude přivařená přímo ve dveřích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro info, ten set v tom videu se se skládá z plynový vzpěry z F1, dorazama z Scirocca a čepu z Leona a stojí cca $100

A taky tu vydím jeden velký rozdíl: ten golf má ty odskoky/dorazy v půlce dveří, nad světly, kdežto F1 až úúplně dole v rohu :(

Tak za domácí úkol zjistěte jakou sílu má vzpěra na GV :) F1 má 600N

Editováno: , autor: Drewie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi budete všichni po škole :) Nikdo nic?

Tak tedy GolfV má sílu v těch vzpěrách 535N.

Ty odskoky by musely pyrotechnický pro F1 :) , aby to ty dveře vystřelilo tak vysoko, aby to pobraly ty písty. V garáži mám asi 15°C a sklo dveří jsem měl vodorovně a stále ještě se ty dveře nezvedaly.

EDIT: Smazání nerelavntního textu (na základě později zjištěných skutečností :) )

Editováno: , autor: Drewie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...