Přejít na obsah

Tlak v pneu


DonnJarda

Doporučené příspěvky

Zdarec lidi,

mám na vás takový dotaz. Dnes v kolektivu přišlo na řeč hustění pneumatik a vědčina byla že pneu si hustí na 2,5 a to všechny 4 kola (musím podotknout že to nejsou škodováci nýbrž Forďáci kol-09.gif ). Já sem stál pořád za svým že kola mají byt správně nafoukané podle toho jak je to nalepené na vnitřní straně víčka nádrže. Nakonec znich vylezlo, že to co je na tom štítku plati jen pro origo kola a pokud nemám origo, což já nemam tak, že si je mám foukat na 2,5 -> podle mě to je dobrá blbost :kol-44:

Tak by mě zajímalo co Vy na to ... ! Jo a jinak mám 1.9 66kw

Pokud sem založil new téma zbytečně tak se omlouvám ale hledal jsem a v sekci Oktavia I jsem nic nenašel.

Dík za odpovědi Jára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já když jedu tak obyčejně jen s spolujezdcem jen vyjmečně mám plné auto lidí, kufr mám prázdný nafoukane to mám přesne podle toho jak je to na víčku.

Jinak řeším ještě 1 problém když jedu vic jak 60 tak mi ty pneumatiky hučí a to mám zimní . Dělá to podle mě vzorek ale nevím proč. Mame doma ješte Astru G a corsu B a ve vnitř je kásně ticho ale u mě to je k zbláznění. jelikož jsem auto koupil před pár tydny již na zimákách nemohu posoudit jake to je na letních protože ty zatím ješte nemám koupené. vzorek tam je dobry z 70%

Editováno: , autor: DonnJarda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na té své dávám 2,5 na všechny kola. Třeba u 1.6 55kw je předepsaný tlak v pneu 2.0 a nějak se mi nelíbí pohled na podhuštěné pneu :) Můj známý má na 1.6 74kw nahuštěno na 3.0 a to už je hodně. Na komfortu jízdy to pak jde docela dobře poznat kol-31.gif Něco na tom předepsaném tlaku v pneu asi bude, ale hodně lidí si tam dává o něco víc...Já jsem nedávno vezl v kufru 450kg cementu, pneu šly na 2.8 a stejně to bylo málo asi kol-28.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kolik by jste nahustili do 18tek?

Já osobně dávám vždycky o něco málo méně než je napsané na pneu.Pokud má guma 3 bary,tak natlakuju na 2,8.

Dělám to tak na motorce,kole i autě i nikdy nebyl problém...Tlakuju kolik mi guma dovolí...

ikdyž to nemusí být správně,tak mi ale stačí jen kouknout na gumu a hned vím a nemusím si pamatovat hodnoty z tabulek výrobce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si myslím, že údaj na gumě je hodnota jakou snese maximálně.

Ale správné nahuštění se taky odvíjí od hmotnosti auta a pod.

Na kole nebo motorce si to husti jak chceš, ale na autě musí být plocha, která se stýká s vozovkou co nejplošší, kdežto u kola nebo motorky ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kolik by jste nahustili do 18tek?

Já osobně dávám vždycky o něco málo méně než je napsané na pneu.Pokud má guma 3 bary,tak natlakuju na 2,8.

Dělám to tak na motorce,kole i autě i nikdy nebyl problém...Tlakuju kolik mi guma dovolí...

ikdyž to nemusí být správně,tak mi ale stačí jen kouknout na gumu a hned vím a nemusím si pamatovat hodnoty z tabulek výrobce...

kol-47.gifkol-33.gif O prehusteni pneumatiky si este nepocul??? Ze??

LINK: http://www.automotop...-pneumatik.aspx

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ikdyž jsem krajně nezodpovědný a mám možná trošku více nahuštěné pneu...2,5 bar (a to si hlídám intenzivně),pořád je to lepší než podhuštěné.

A těch 2,5 baru jsem měl na 15tkách...

Teď ale pořádně nevím na kolik nafoukat 18.

Na 18 je o bar a něco vyšší max,než na 15...Na tolik ale zase hustit nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak logicky vzato podhuštěná pneumatika má větší tření s vozovkou,tak určitě bude mít spotřeba vliv ale asi nepatrný. Sedni si na kolo na kterém budeš mít podhuštěné gumy,tak se na něm nadřeš po rovině jako na staré ukrajině, naopak na správně nafoukaném kole se ti pojede určitě líp!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď nevím na co komu odpovídáš.

Jestli mně, tak jsem stany-mu chtěl říct, že to jestli auto jezdí na plyn nebo benzín nemá nejmenší vliv na to jak foukat pneumatiky.

Je třeba znát hlavně rozměr pneu a podle toho pak tlaky. Široká a nízká guma se fouká jinak než úzká a vysoká.

A jinak si dost odporuješ.

Bo jestli se mám nadřít na podhuštěném kole, jako že ano, pak podhuštěná pneu nebude mít na spotřebu vliv nepatrný, ale sakra patrný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď nevím na co komu odpovídáš.

Jestli mně, tak jsem stany-mu chtěl říct, že to jestli auto jezdí na plyn nebo benzín nemá nejmenší vliv na to jak foukat pneumatiky.

Je třeba znát hlavně rozměr pneu a podle toho pak tlaky. Široká a nízká guma se fouká jinak než úzká a vysoká.

A jinak si dost odporuješ.

Bo jestli se mám nadřít na podhuštěném kole, jako že ano, pak podhuštěná pneu nebude mít na spotřebu vliv nepatrný, ale sakra patrný.

Promiň asi jsem v ten moment jak jsem to četl špatně pochopil tvůj příspěvek :kol-32: já jsem chtěl jen napsat,jestli má podhuštěná pneu.vliv na spotřebu ale že bych si odporoval......jako asi si to určitě vezme více když je podhuštěná,ale třeba na nádrži o kolik ? o litr ??? to je otázka......já jsem to myslel spíše tak,že je to asi minimální množství,ale je :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...