Přejít na obsah

Tlak v pneu


DonnJarda

Doporučené příspěvky

Já foukám už roky na 2,3 a na dovolenou ( plně zatížena octa ) max dle tabulky z víčka nádrže a pneumatiky jsou ideálně sjeté-rovnoměrně. Velký tlak je nebezpečný - vozidlo má horší směrovou stabilitu a delší brzdní dráhu ! Je fakt, že na předek se mi 2,0 zdá málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím,

když už je tu téma tlak pneu, tak se též optám:

pneu 225/45 ZR17 (Michelin pilot sport) - na autě jsem nafoukal všechny na 2.2 a předek byl jasně měkký, tak jsme dal 2.5 na předek a stále nic moc. Tak jsem to nakonec fouknul na 2.9 předek a asi 2.5 zadek. Ale zdá se mi, že to dost duní při přejezdu nerovností, zas při 2.2 mi auto jakoby plavalo. Takže co říkáte na 2.5 - 2.6 předek a 2,3 zadek?

Jinak mám kamaráda, co tvrdí že co je na gumě - to foukat - dle mého blbost, jak tu někdo psal, je to maximální tlak v pneu a nemělo by to mít co do činění s provozním tlakem.

Díky za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic proti,ale nikdy...říkám nikdy jsem mezi známejma neslyšel o tom,že by se někomu povolilo kolo...A už vůbec ne všech 4-5 šroubů...

Jako teorii já beru a nezpochybňuju,ale praxe je praxe... :kol-47:

Pneuservis dotáhne kola jak hovado a jak pak já mám někde na cestě kolo při píchnutí povolit?Když nebudu mít metrovou tyč?

Tetka když přijela z pneuservisu,tak jsme všechny šrouby pracně povolili a pak je utáhly růčo...a vždy v pohodě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...