Přejít na obsah

Tlak v pneu


DonnJarda

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Kuci, chci se zeptat...sem tam se mi stane (většinou na dálnici) že mi pípne kontrolka tlaku v pneu.Zastavím na pumpě změřím tlak a vše je v pořádku.Nevíte proč to tak dělá?Vě městě se mi to ještě nestalo, ale vyjedu na dálnici hrknu tam 180 a po nějaké době to pípne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm chlapy rozveďte někdo jak to funguje....Myslím ta kontrola tlaku :kol-32:

Ozi Toretto Ti trochu naznačil.

Sleduje to rozdíl v rychlosti otáčení kol.

Jak tak nad tím přemýšlím, tak na stejném principu pracuje i ASR. Ale jak rozlíši jestli je to situace pro ASR nebo kontrolu tlaku, nevím. Pravděpodobně, že rozdíl tlaků je "dlouhodobá" záležitost a do dorovnání tlaků trvalá, kdežto ASR je jen krátkodobá.

Takže asi sleduje a pokud je rozdíl v rychlosti otáčení kol konstatní a dlouhodobý, tak to vyhodnotí jako rozdíl tlaků.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by zajímalo jak moc těžké ty krytky na ventilky musí být....Já měl docela těžké krytky a ani při velké rychlosti nic zvláštního...

A u kdekoho jsem viděl třeba ocelové hrací kostky....

Tak kolik gramů by musela ta čepička mít aby kola rozhodila?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 roky později...

zdravim mam O1 1.8 20v slx zajimalo by me na kolik nahustit pneu 195/65 r15. na vicku je na 2.0 bez zateze ale v praci mi rikaj at dam 2.3 vsude. vetsinou jezdim sam obcas s pritelkyni a 1.5 letym synkem. kufr prazdny.jde o to aby se zbytecne nesjizdeli a tech 2.0 mi prijde ze je malo.diky

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

krutik66: Já jsem si našel optimál 2,3barů. 2 je málo pneumatiky se deformují. 2,5 bar jako když jedeš na balónech. Jinak to tu nikdo zatím neřekl stejně jako že se nekalibrují vyvažovačky kol tak o stavu manometrů na benzínkách ani nemluvím. Jinak ty vysoký tlaky jsou tam uvedeny taky nejenom kvůli nákladu v autě ale výrobce případně počítá s použití u vozíků a přívěsů. To neznamená že máte jezdit na 2,8bar když to jde a o promilech nemluvě :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...