Přejít na obsah

96 Kw hučí servo


fiser

Doporučené příspěvky

Zdarec chlapi, prosím o radu. Strašně mě na autě hučí servo. Znám to z octávky, ale tam stačilo dolét olej a odvzdušnit. Tady je bohužel kapalina všechna a odvzdušnit samozřejmě nepomůže! Co tam může být špatné?? Čerpadlo?? Kolik si mám nachystat peněz?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám opraveno, v servise sundal čerpadlo a hned se jelo koupit nové. Docela drahá záležitost,komplet i s prací 6700 Kč :-(

Cena je fakt slušná,nechtěl jsem tě nějak strašit ale když to servo odchází tak rozhazuje po systému částečky kovu a je potřeba to přinejmenším propláchnout aby neodešlo servo,už jsem takhle pár autí dělal v koncernu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj všem, 

 

   čtu  tady ten problém a myslím že ten můj se tomu podobá i když mám  o příznak  víc a to to   že na volnobeh mi i  píska  řemen nebo něco tam kolem  těch součastek,  když  stojím a zatáším  píska víc a slyšet i  servo....no  při   vyšších otáčkach   vše přestane. jenom na volnoběh. Nahrál bych  sem i  video se zvukem  když  se někdo najde co by chtěl s tím pomoct. 
Někdy při delší trase se ten motor tak srovná že to nepíska vůbec ale jak postojim na volnoběch   kolem minuty  tak začne. 
Kamoš koukal  na to a říkal že když  zatočím  volantem tak prej ten remen  přešmykuje.  
Logicky mě taky napadá řemen...ale proč u toho  hučí i servo nechapu.  Jestli alternator? řemeny, servo? netuším a vše se mi kupovat nechce...kdyby se někdo našel  co  už ten  problém potkal  a vyřešíil by mi moc pomohlo. Přece jen jdou vanoce a kazda kačka se hodí. 
děkuji  vše co se ozvou. 

mam 1,9 tdi. 74 kw ,  2004. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

ahojte potreboval by som pomoc. ked sa mi zohreje motor a prejdem cca 5km tak mi začne zvlaštne hučat a teraz neviem či servo alebo čo to je. v prílohe je nahrany zvuk -nie je to dobre počut  ale je to zvuk v 9 a 13 sekunde prvy subor a druhy 3s tam je to lepšie počut. robí to ked auto stojí a točí sa volantom ale taktiez aj za jazdy ked je zaradena rychlost a otačky su nízke, ked pridám tak sa zvuk stráca. 

voice 001.wav

voice 002.wav

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte potreboval by som pomoc. ked sa mi zohreje motor a prejdem cca 5km tak mi začne zvlaštne hučat a teraz neviem či servo alebo čo to je. v prílohe je nahrany zvuk -nie je to dobre počut  ale je to zvuk v 9 a 13 sekunde prvy subor a druhy 3s tam je to lepšie počut. robí to ked auto stojí a točí sa volantom ale taktiez aj za jazdy ked je zaradena rychlost a otačky su nízke, ked pridám tak sa zvuk stráca. 

mam rovnaky problem a lezie to pekne na nervy.

 

Netusite niekto ci je to sposobene len servom ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

automechanik mi povedal ze remenicu alternatoru mam v poriadku, ale mam vyleštenu remenicu na serve...objednal som novu mala by mi čoskoro prist, dam ju vymenit potom sem napišem či to pomohlo.....

 

ps. raz som do serva pridal 1deci aditiva a zvuk prestal ale zas sa objavil...a aby som nezakladal novu tému v čom môže byt problem ked mi vytláča cez viečko servonadobky olej? olej je aj spenený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som vymenil cerpadlo za fungel nove a robi to stale. Problem je v riadeni a nie v servo cerpadle, zrejme odisli ventili v servo riadeni a tie zacnu vydavat neprijemny zvuk po zohriati servo oleja. Oprava na 200 Eur za repasovane komplet riadenie alebo 350 eur pri kupe noveho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsou tu profici jo,ale dle meho nazoru to je zavzdusnene... ja by jsem to resil tak,ze by jsem dal celej predek do vzduchu a s vypnutym motorem a otevrenou nadobkou daval parkrat plnej rejd do leva a prava a pak by jsem to chytil a opet plne rejdy... snad pomuze,jinak nwm :( jinak cele rizeni bez cerpadla se da sehnat za 3 tisice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

no takže síce po dlhšom čase ale až teraz som bol v servise lebo som čakal na veci..... do serva sa dal novučký olej a hučanie prestalo :) neviem sice na ako dlho ale ak to zas začne tak vymenim olej a bude dufam klud.... inak do stareho oleja som dal raz aditivum cena 20e za 1dc a tiez to pomohlo.uz neviem presny nazov aditiva ale sluzilo na lepšie premazanie a menšie opotrebenie.

Editováno: , autor: xronical
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...