Přejít na obsah

Jak opravit drobný škrábanec?


MarekOct2

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi prosímvás. Udělal jsem chybu a umyl jsem auto pěkně kvalitně na ruční myčce na shellce.. Tím jejich skvělým košťátkem .. jak to uschlo tak jsem si všiml že mám po celé pravé straně rýhy. Nejsou nějak hluboké, když to přejedu prstem, nejsou skoro vidět. Mám červenou metalízu, poradili by jste mě co na to? Jsem úplný začátečník. Nikdy jsem nerozlešťoval lak.

 

A pak mám hrubší škrábanec od nějakého mého souseda závistivce na zadních dveřích klíčem. Hlubší. Copak s tím? Použít tužku z autorizáku? Zakapávám s ní malé škrábance a důlky. Ale nikdy jsem nerozlešťoval. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to někde psal, malé vlasové škrábance (od koštat třeba) rozleštíš pastama 3M, dělají více hrubostí, ty hrubé jsou jen pro strojní leštění. Kup si tu prostřední. Tuhle bílou pastu naneseš na hadr a krouživými pohyby rozleštíš škrábance. Pak vezmeš suchej měkej hadřík a vyleštíš do lesku. Pokud toho máš víc, nechal bych to na lakovnu, udělají to pastama na počkání strojně. Tyhle rozlešťovací pasty 3M jsou většinou trochu brusné, jinak bys ty škrábance neodstranil, ale jen leštil. Vždy to spočívá v odstranění tenké svrchní vrstvy laku na metalíze (opakované rozleštění na stejném místě může lak odstranit úplně a byl bys na barvě). Hlavně nepoužívat Tempo, to je proti 3M silně brusné, spíš určené na starší laky.

Na "kouzelné"tužky zapomeň, jsou k hovnu, na barvu se štětečkem také, ty jsou dobré na záseky od kamínků. Větší rýhy v laku jsou problém, něco se rozleští, ale většinou je to na lakování celého dílu. Pokud jsi Pražák, tak ti mohu v SZ poradit dobrou lakovnu, kam jezdím se škrábanci já. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká škrábanečků od kartáče tak to vem leštěnkou AUTO GLYM SUPER RESIN POLISH ( myslím tím celý auto ) to ti vetšinou takových to škrábanců schová a co se týká rýhy po klíčích na toto se mi osvětčila origo lakovací tužka kterou to zatřeš a přesahující barvu rozleštíš nějakou leštěnkou, aby se barva zase jakoby napojila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si matně vzpomínám, jak jsem s novým autem jel na ruční mytí (myčku jsem zavrhl, abych neměl škrábance). No a týpek s koštátkem lítal kolem auta a myl a myl....jenže po přijetí domu jsem si všiml spousty škrábanců na střeše. Ten jeliman totiž pospíchal a jak to čistil tim smetákem, tak to sem tam vzal i tim plastovym hajzlem od koštěte, co v něm jsou ty štětiny a udělal škrábance. myslel sem, že upadnu. Takže právě přeleštění 3M pastou a leštičkou mi pomohlo, deset minu práce a střecha jak nová ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Nejaky dobrak mi vcera trochu zdemoloval zaparkovane auto a samozrejme ujel. Poskozeni viz fotky. Co mi poradite? Kolik by cca mohla stat oprava nekde v lakovne? Premyslim, ze plech rovnat nebudu a jen to doma nejak rozlestim. Muze mi nekdo dat nazvy konkretnich produktu, kterymi by to slo rozlestit? Hledal jsem nejake pasty od 3M, ale jsou pomerne drahe. Jsou nejake jine osvedcene produkty, ktere jsou v trochu nizsi cenove hladine?

 

A jeste jedna vec. Nevite o nejake lakovne v Brne, kde by to byli schopni solidne opravit? V tuto chvili bych potreboval alespon nejakou cenovou kalkulaci, kterou bych mohl predat zamestnavateli. Je totiz sance, ze mi to proplati (stalo se to na firemnim parkovisti), ale velke nadeje tomu nedelam.  :kol-32:

 

post-82761-0-80348200-1404377711_thumb.j post-82761-0-83668300-1404377714_thumb.j

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je mi jasne. Ale nepocitam s tim, ze mi to firma proplati a ted nejsem zrovna pri penezich. Navic se mi to muze stat klidne pristi tyden zase. Chtel bych alespon rozlestit ten odreny lak. Na nejakych mistech je barva pravdepodobne uz pryc (az na plech to ale neni myslim nikde). To mam v planu zatim vyresit jen tim lakem se steteckem ze Skodovky. Ale potrebuju to taky necim rozlestit. Asi zkusim Turtle Wax Safe Cut, ktery Sniper_2003 zminoval na predesle strane.  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den,

 

přítelkyně si pujčila auto a vrátila mě ho s drobným ťukanco-šrábancem na zadním nárazníku. Nacouvala zlehka do značky. Prohnuté naštěstí nic není, ale na malém místě je odprysklá barva viz přiložená fotka. Chtěl bych se zeptat na váš názor a doporučení jak toto nelépe opravit. Předem děkuji všem za doporučení.

http://www.imgup.cz/image/XQx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jemná podřenina nad a pod tím černým neštěstím půjde rozleštit, no a ta černá díra....tam nezbude než-li vzít lakovací tužku a zatřít min. 2 vrstvami barvy a vrstvou bezbarvé krycí ( original  Škoda tužka ) a zaleštit do roviny aby to splynulo s nárazníkem. Pak už jen lakování nárazníku což si myslím že je nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

těžko říct, jak to vypadá ve skutečnosti. Ta první (s botama) se zdá, že by mohla jít rozleštit. Zkus tempo. U té druhé to vypadá, že je barva prodřená na podklad. Jedině retušovat štětečkem. Na lakování bych se vyprdnul. Ten nárazník je hodně exponovaný, takovýhle škrábanců ještě bude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to na nový lak nárazníku, pokud chceš, aby to nebylo vidět. To první se dá částečně rozleštit a to druhé asi už jen zamáznout štětečkem. Nesouhlasím s trvzením, že škrábance budou na nárazníku přibývat, já měl auto roky a ani jeden. Člověk musí vědět jak parkovat a kde....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja kupuji bile auta. jelikoz jde lak nejlepe opravit. AD1 zakladaovka je vzdy svetla, takze ryhy nejsou tak videt, a kdyz clovek neco zalesti tak prodreniny az na zaklad se dosti zamaskuji.

Dale ty opravny barvy v bile jiz obsahuji i lak.  Vytloukly lak, vyplnim steckem z barvou, Smirglem 800 zabrousim do hladka a vylestim. Neni poznat vubec nic. Drbarna na kterou by se kazdej lakyrnik vybodnul, ale supr to dokazu zacistit, ze to neni videt. Bohuzel ja na bile videt zas veskery bordel a hmyz. Ale na home made opravy super.

Editováno: , autor: bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

To ti dělali v autorizáku?  Pěkný prasata....  Určitě reklamovat. Podle mého názoru, pokud to nepůjde rozleštit, tak smejt to nepůjde, budou muset nalakovat i to co postříkali bordelem...Ty dveře měli sundat a nalakovat extra a ne to dělat na autě...

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No záleží na tom co přesně stříkali. Třeba to byl jen rozstřik tak se dveře nemuseli sundávat. Ale zakrýt celé auto měli. Mě se něco podobného stalo, když mi stříkali zadní blatník. Pak jsem měl zastříkané i to okno u toho. Tak jsem vzal toulen a šlo to parádně dolů. Jenže to bylo sklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...