Přejít na obsah

spotřeba oleje 1,4 tdi


Doporučené příspěvky

zdarvím, chtěl bych poprosit o radu čím může být že se začal ztrácet olej cca 2 l/5000 km . projevilo se to nejvic po dennim ujeti 700 km nevim jestli melo vliv ? chtel jsem znat tady vas nazor. Auto jede normalne bez nejake ztraty vykonu dekuju za kazdou radu ci zkusenost

motor je 55 kW AMF r.v. 2005 najeto cca 200 tis. km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud se začal ztrácet z ničeho nic, tak někde bude problém. pokud nemáš zamaštěný motor zvenku, tak sundej hadici od ic a koukni, jestli ho dost nevyteče.

jinak vše normálka? nekouří? co se týče spotřeby 2l na 5000km (mimochodem od výměny k výměně, pokud je to 15tkm, doliješ pouze 6l oleje na místo 15l), tak to je opravdu v normě. některé pd fungují spíše jako průtokový ohřívač oleje.

to, že jede líp než ostatní stejné motory, může být třeba i tím, že má motor větší výkonový bonus z fabriky (zkrátka si dobře sedl).

každopádně ale měnit olej na něco bez normy pro pd nebude nejlepší cesta. neviděl jsem olej 10w... s "pd normou".

Editováno: , autor: boobika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky, motor z venku ok a nekouří, jen to jede fakt vic nez 59 kW z cehoz usuzuju ze to bere z turba a je bohatsi smes, s tim doletim jsem reagoval na predchozi prispevek ze to muze zrat 1 l / 1000 km to by pak tak vyslo :-) omrknu tu hadici s tim ic a pokud to bude horsi nez normalne tak turbo chapu-li spravne, ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud se začal ztrácet z ničeho nic, tak někde bude problém. pokud nemáš zamaštěný motor zvenku, tak sundej hadici od ic a koukni, jestli ho dost nevyteče.

jinak vše normálka? nekouří? co se týče spotřeby 2l na 5000km (mimochodem od výměny k výměně, pokud je to 15tkm, doliješ pouze 6l oleje na místo 15l), tak to je opravdu v normě. některé pd fungují spíše jako průtokový ohřívač oleje.

to, že jede líp než ostatní stejné motory, může být třeba i tím, že má motor větší výkonový bonus z fabriky (zkrátka si dobře sedl).

každopádně ale měnit olej na něco bez normy pro pd nebude nejlepší cesta. neviděl jsem olej 10w... s "pd normou".

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PROCHY603: Kdyz uz se snazis zachranit svou situaci tim, ze tady das odkaz na olej Mogul 10w40 Extreme a tvrdis ze ma normu pro PD. Tak bud tomu sam veris, a nebo neumis cist :t Bo ta norma neni jak pises 505,01 ale pouze 501.01 coz je norma pro benzin. :smich:

Proste si priznej, ze jsi zapomel(nevedel) ze motor 1,4 TDi musi mit normu pro PD a tak jsi hned v "DOBREM" poradil, at tam naleje nejakou 10w40 a tim to haslo.

A ted nam prezrad co vcil?

Editováno: , autor: Grym
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PROCHY603 : Je mi jasne o co ti jde, nedokazes si proste pripustit svoji chybu a to ze jsi napsal uplnou blbost, na kterou jsem JA reagoval. Zajimave je, ze jsis uz svuj prizpevek rychle smazal kol1 no, proc asi?!?

Pises dale ze: Norma oleja pre PD MOTOR JE 505 01 A JE SPOLOCNA AJ S 501 01.

Kde prostim te prichazis na to, ze norma 505.01 je totozna norma 501.01 ?

Trosku mysli, nez tady vypotis nejakou rychlou myslenku. Normu VW 501.01 splnuje kde jaky olej 15w40 a tahle norma 501.01 je urcena pro BENZINOVE motory. S normou VW 505.01 pro motory PD nema vubec nic spolecneho. To uz ma blize norma 505.00 ktera je pro TDI starsi motory.

Nemej me to za zle, ale mel bys tady na foru vic cist a min psat. Pak tvoje dezinformovane odpovedi, muzou nekomu pekne poladit motor.

Edit: A jeste pises ze :Najlepsie je naliat normu VW 507 00 je to olej pre SDI,TDI,PD, A 10W40 MOZE DAT V POHODE DO MOTORA.

Zadny olej 10w40 nesplnuje normu pro PD a uz vubec ne normu 507.00 ci 505.01. Tak proc pises ze klidne ho tam muze nalit, kdyz to neni pravda?!?

Editováno: , autor: Grym
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajímavá debata :kol-29:

zkrátka jsem ještě olej s normou 505.01, 507.00 a nebo i 506.01 neviděl ve viskozitě 10Wněco a výš.

jinak k poslední otázce radima ruzicky - pokud bude celý ic nalitý olejem, je tam problém a je to z turba. nezapomeň, že nějaký olej tam bude vždy.

Editováno: , autor: boobika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem mel sundanou hadici od ic a nebylo tam toho oleje moc par kapek co doteklo az ven jinak mastne ale to me ujistovali, ze to tak bude, ze to je normal. tak jsem dolel oleja po vrch rysky a budu sledovat jak to pokracuje jestli to nebylo jen to celodenni jezdeni po dalnici ve vyssich otackach. kolem turba ty trubky na jeho mazani ta vrchni je sucha a spodni trosku vzlina, vystupni hadice se vzduchem je mokra ale kapky se nedelaji tak nevim :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím s tím olejem, ale zdá se mi to nějak hodně. Mám 59kW a ani kapka po 3tis. km, samozřejmě si to něco určitě vezme, ale zanedbatelné množství. Někdy tyto motoru mohou papkat olej přes tandemové čerpadlo, to poznáš tak, že je olej v naftě. Musíš zkoušet přetěšnit hlavu, kroužky na pístech, možná, že i to čerpadlo propouští, může to být čímkoliv.... Jinak do PD jedině olej kde je napsáno PD, žádný jiný olej tam být nesmí a ještě dle specifikace výrobce 505.01 myslím. Já tam leju 5W30 OMV, ten motor to pozná. Pak napiš, jak jsi dopadl, samotného by mě to zajímalo. Čést

zdarvím, chtěl bych poprosit o radu čím může být že se začal ztrácet olej cca 2 l/5000 km . projevilo se to nejvic po dennim ujeti 700 km nevim jestli melo vliv ? chtel jsem znat tady vas nazor. Auto jede normalne bez nejake ztraty vykonu dekuju za kazdou radu ci zkusenost

motor je 55 kW AMF r.v. 2005 najeto cca 200 tis. km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...