Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

No na fabii je povolen bud 195/50/15 nebo 185/55/15,

195/55/15 jsou z roomstra já osobně je teď na autě mám(krátce a s50tkama nemám zkušenosti),ale na stk pojedu na zimnich 14tkách.

No lebo ked tam mozu byť 185/55/15 tak logicky by nemal byť problem s ničím.1 cm v šírke nič nemeni

ani na ukazovani km/h ani nič ine.

Ja v tom nevidim problem.Asi to bude len chcieť zapísať do TP.Možeš mi poslať foto ako to

vyzerá na tvojej Fabke?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo žadnej velkej problém s kolama není,akorád tachom ukazuje přesnějš dřív na 50tach bylo 45 dle radaru teď ukazuje 47km/h.

Do TP Ti to nikdo nezapíše protože to není rozměr na FI.15tky zapsany máš a jinej rozměr pneu Škodovka nepovoluje než to co je dany.

foto:podívej se do mého tématu odkaz mám v podpisu posledních dvou str. jsou fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

resim jednu vec. mam ted zimaky na plechacich 165 70 R14 :wacko: , podle TP maj ty plechace 5J ET 35. Chci vymenit jen pneu za sirsi 185 60 R14 :rolleyes: jen na jiny disky uz nejsou penize.

Tahle kombinace 185 60 R14 na disk PJ ET 35 se pouzit da?

Co retezy, podle TP uz nejdou od ET 38( a ja bych mel ET 35) :unsure: ... Vi nekdo PROC? jezdim na horach, retezy se nekdy hodej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kachna80-185/60/14 na disk z 165/70/14 normalně jdou,taky to mám tak,při et38 nejdou dát řetězy protože je kolo utopenější a řetěz by drbal za tlumič.Sněhové řetězy

Sněhové řetězy se smějí používat na všechny schválené rozměry kol kromě

rozměru pneumatik 195/50 R15, 205/45 R16 a disku 6J x 14 se zálisem 38 mm

s pneumatikou 185/60 R14.

Sněhové řetězy smějí být montovány pouze na kola přední nápravy.

Na zasněžených a zledovatělých vozovkách zlepšují sněhové řetězy nejen pohon,

ale i brzdění.

Používejte pouze sněhové řetězy s malými články. Články včetně zámků nesmějí

být větší než 15 mm.

Před montáží sněhových řetězů sejměte kryty kol.

Respektujte odlišná národní zákonná ustanovení týkající se max. povolené rychlosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ja jsem treba vcera s hruzou zjistil, ze jsem koupil nove auto ze salonu s originalnima 15" Skoda alu koly, (ktere mi mimochodem za 4 mesice z auta ukradli) ale ve velkem TP mam zapsany jenom 14". Ted jsem si koupil na zimu nove 15" ale s ET 38 namísto 43, tak presto ze maji TUV homolagaci, nemaji od dovozce typovy list pro zapis do TP v ceskych podminkach. Vubec netusim, co s tim a jestli nemam auto v jinem, nez neschvalenem stavu. Asi jo :feve:. Divne ale je, ze jsem ho nemel po prodeji primo od Skodovky!

Editováno: , autor: Fabia2Fan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem treba vcera s hruzou zjistil, ze jsem koupil nove auto ze salonu s originalnima 15" Skoda alu koly, (ktere mi mimochodem za 4 mesice z auta ukradli) ale ve velkem TP mam zapsany jenom 14". Ted jsem si koupil na zimu nove 15" ale s ET 38 namísto 43, tak presto ze maji TUV homolagaci, nemaji od dovozce typovy list pro zapis do TP v ceskych podminkach. Vubec netusim, co s tim a jestli nemam auto v jinem, nez neschvalenem stavu. Asi jo :feve:. Divne ale je, ze jsem ho nemel po prodeji primo od Skodovky!

Typovy list nepotřebuješ,když zajdeš na inspektorát a řekneš,že chceš dopstat rozměry dle škodovky,tak Ti je za určitej peníz dopíšou.To že máš jiny ET nikomu vadit nebude,protože to nikdo nezjistí na silnici erčo ne a na STK jsem se u rozměru zapsanych v TP ještě nesetkal,že by zjištovaly et nebo šířku ráfku,kouknou na rozměr pneu a ten souhlasí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Typovy list nepotřebuješ,když zajdeš na inspektorát a řekneš,že chceš dopstat rozměry dle škodovky,tak Ti je za určitej peníz dopíšou.To že máš jiny ET nikomu vadit nebude,protože to nikdo nezjistí na silnici erčo ne a na STK jsem se u rozměru zapsanych v TP ještě nesetkal,že by zjištovaly et nebo šířku ráfku,kouknou na rozměr pneu a ten souhlasí.

Rad bych tomu veril, ale spolehat se na to je sazka do loterie. Rekneme ze se stane nehoda a budu mit jó stesti na rejpala policajta, nebo pojistovaka, co uvidi NESkodovacky kola a pujde po tom... no zjisti, ze v TP mam sice 15", ale s ET43 a na aute 38. A jsem kde? V ()!()

A jen pragmaticky, proc bych platil za special zapis do TP pro 15" kola, kdyz mi je uz prodejce prodal na voze a jsou jeho soucasti, tedy by mely byt zapsany na naklday vzrobce/prodejce? Zkusim to vytelefonovat a dam vedet jak jsem dopadl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

raider: ani jeden rozměr není pro Fabii schválený, ale to určitě víš....jinak 205/50 R16 by tam měla vejít bez škrtání, 205/55 R16 už bude nejspíš problém (je to rozměr na OII ) - navíc u obojího bude kecat tachometr a zvedne se lehce světlá výška vozu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...