Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

Čau chlapi, chci na FI 1,9 TDi dát 16'' hliníky, ale pořád bádám nad značkou, nechci žádné číny z bláta... poraďte pls při rozměru pneu 205/45R16 x7 jakou volit hloubku (ET) (35,38)?

uvažuju nad těmahle:

http://www.alu-pneu-kola.cz/popup.php?obr=elektrony/infinity.jpg&nazev=ALESSIO%20-%20INFINITY

díky moc přema

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chalpy,

poradíte mi někdo jestli dostanu disky o šířce 6a1/2 R14 ET 20 na fabii I sedan? Budu muset použít podložky na změnu rozteče jinak podvozek je bez úprav, série.

Díky!

proc podlozky na zmenu roztece?? to maji ty disky jinou roztec?? jinak ET20 by tam jit melo ale je to takova trochu kravina u tohodle rozmeru

poraďte pls při rozměru pneu 205/45R16 x7 jakou volit hloubku (ET) (35,38)?

uvažuju nad těmahle:

díky moc přema

to je uplne jedno, vzdyt je to rozdil pouhe 3mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

měl bych dotaz na 16" disky. Mám u Fabie I v techničáku dopsaný rozměr: pneu 205/45 R16, ráfek 6,5Jx16 ET 42. Chtěl bych ale koupit originál alu disky, co se dávají na nové Fabie, jejich rozměr je ale 6,5J x 16", ET 43 pro pneu 205/45 R16. Správně by tedy na mojí Fábii mělo být ET 42. Když tam ale budu mít pneu 205/45, bude to někdo zkoumat? Vím, že pokud dojde k dopravní nehodě a na autě jsou disky nebo peumatiky, které nejsou v techničáku, tak potom může být vina svedena na mě. Bude ale někdo při bouračce nebo na STK zkoumat, že ty disky mají ET 43 místo ET 42? Případně máte s tím někdo zkušenosti? Moc dík za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dej tam 195/50 ;) trošku širší a hezčí.. :p;):D

Takhle vypadaj ty 195, i když ti to asi nic neřekne.. :) .

post-9600-0-18209400-1300990322_thumb.jp

jinak to je pořád koza (obrázek na sériových pružinách), teď už tam jsou sice RS pružiny, ale pokles cca 1cm vidět není...

Editováno: , autor: Jarys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V kufru mam klasiku 165/70/14 v pripadě defektu bohatě stači a pokud bych musel absolvovat delši trasu tak bych ji dal asi na zadek teda v pripadě def.předniho kola,zimaky mam 14tky a na stk bez problemu jenom zkoukl jestli rozmer odpovida TP jo a na rez.mam zimni pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může i někdo poradit, jaký rozměr pneu je v mém případě hodnější? Rozhoduji se mezi rozměrem 195/55/R15 a 195/50/R15. Rozdíl v ceně je značný. Takže buď koupím nižší třídu 195/55/R15 (např. Barum), nebo vyšší třídu 195/50/R15 (např. Continental). Do čeho by jste šli vy? Jiný rozměr nepřipadá v úvahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tato tabulka http://www.e-pneu.cz/rozmery_pneu.php rozhodla o mém problému. Jelikož mám v nTP jako originální rozměr uvedeno 185/60 R14 a obvod 195/50 R15 je téměř stejný tak koupím tyto. V nějakém článku jsem četl, že je dobré držet se stejného obvodu jako originály. Rozdíl v obvodu oproti 195/55 již byl větší než 3%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čo je pohodlnejšie v aute .

Na fabii I 1.2 40Kw gumy R16 je to dosť citiť na cestach ako jami nepohodlie v aute .

Alebo je to iste aj s gumami 195/50 R15 ?

Alebo mam dať klasiku 185/60 R14.Predca jazda aj po dierach tam je menšia cititelnosť ako na tich 16R ?

Neviem sa rozhodnuť ake disky si mam kupiť .

Poraťte niečo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlasta a nemysliš že tie R15 195 su dosť pre fabiu I 1.2 HTP

To by tak šlo na 1.9 TDI,RS.

Znamy mi vravel že je to citiť na spotrebe mal R14 a teraz ma tie R15 195 na Fabii I 1.9 TDI combi.

Ja by som siel do tich 185 to je jedno či R15 alebo R14.

Predca nie je ten benzin najlacnejši . :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď za sebe ja mám 15ky 185/55 jak pišu vejš a je tam i foto jsem snima spokojenej jede to svižne pocitově lip než na 14tkách spotřebu zatim nevim sezona teprv začala,ale to samy tu kluci řeknou o 195tkách maji HTP a jsou spokojeni takže pokud 15tky tak ani jeden z rozměru neni pro HTP zatěží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...