Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

dík za info, ja som to až tak nečítal, neštudoval, ....

fabču jazdí manželka, takže o max. tam niet ani chýru ni páru, ....

letňáky jazdí tak max. 120, a zimáky podstatne pomalššie, ...

i keď asi 2x na letňákoch sme boli v chorvátsku, a sem tam sme tlačilli aj 140 - 150, ... (bez pokuty) :kol-27:

 

o.i. zimáky sú už doma, objednané a poslané Barum Polaris 3 , 185/60/R14 82T

no pozeral som ich DOT čísla a dvakrát som z toho nebol múdry, ...

 

je tam napísané:  DOT HWF8 W29R

 

vie niekto čo z tých hatlámma patlámma sa dá vyčítať?

 

díky za radu, čas, pomoc, ... :kol-27:

Hele ty ten DOT nečteš celý (DOT HWF8 W29R XXXX),je to dvanáctimístné číslo a označení týdne a roku výroby jsou poslední čtyři čísla ,která jsi neuvedl.

To co jsi napsal je označení výrobce a výrobní linky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

imitace zímního kola :D :D na črm jezdíš ty? :)

obecně jezdím na Barumkách cca 30 let ale Polaris je něco zoufalého to vraníky jsou lepší, to soudím ze zimních zkušeností od Felice po Octávii z krásné zlínské krajiny v Bílých karpatech a z Prahy. Vlastním mimo jiné i feldu na dojetí ke které jsem dostal Debiky a polaris je promiň *račka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bene přeháníš, všichni vědí že Barum Polaris X je průměrná guma. Odpovídá tomu prostě poměr výkon/cena. Je to stejné, jako kdyby si nadával na BMW M3 jenom proto, že je horší jak Ferrari F12 Berlinetta. Ano bawor má slabší výkon, ale taky na úkor pořizovací ceny. Stejný je to u gum. Nebo takhle ponižuješ všechny co vybírají v jiném poměru než ty? 

Editováno: , autor: Supermarine_Spitfire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neva porozprávajte sa , pokecajte, kto ským a protikomu, .... imitácii to keď tak preložím, ...

 

a teraz k veci: našiel som dot číslo, čuduj sa svete, ... bolo na druhej strane gumy, boli zopnuté páskou od kuriéra, ...

a je tam na dvoch 39/14 a na druhých 40/14, ...

 

takže vec jasná, daná, ...

 

obvzlášť benovi ďakovať nemienim, nemám za čo, ale pobavil, .... :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam na svojej fabii 205/45 r16 a som s nimi spokojny len dost citim kadzu jamu kazdy mensi vytlk a dost mi to aj bucha. preto som sa chcel spytat ci mizem dat 205/50 alebo /55 viem ze to nieje schaleny rozmer ale chcem to trosku pohodlnejsie. ak to tam zmestim prejavi sa to nejako na jazdnych vlastnostiach?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím fšecky, čtu a pročítám a stejně se musím zeptat, mám  "Škoda Fabia kombi Sport 1,9 TDi , 74 kW ( 101hp ) @ 96 kW ( 130 hp ), AXR, r.v. 2006" a v techničáku mám napsaný v doplnění 3 rozměry na alu kola, 2x15 a 1x16. Všechny mají ale ET 43. Ať se kouknu na jakej koli inzerát, většina nabízí patnáctky s ET 38. Ptám se, když pominu, ze to není zapsaný v TP, bude to necemu vadit? Nebude to drhnout vnitřní stranou o brzdy a budu tam moc dát pneu určený a to 195/50/15 82H? Díky za vysvětlení.

 

P.S.: Tak s ET jsem se uz popral a snad jsem to pochopil, teď bych spíš potreboval odpověď od někoho kdo tato kola má. Mám možnost mít za hodně slušnou cenu Dezenty F 15 s gumama Pireli Cinturado P6 195/60 R15. Co jsem vyčetl, rozměr na Octu. Když to tam nacpu bude to vypadat opravdu tak hrozně jak tady někdo psal na předních stránkach? Nemáte někdo foto kol s tímhle rozměrem?

 

Mockrát dík

Editováno: , autor: Batep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...