Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

Čaute mám takovej dotaz, mužu kopit pěkná alu, ale bojim se že to bude moc na fabii. Jedná je o R16 9J 15ET pneu,zadek 215/40/16 předek 195/40/16.

Jelikož jsem měl možnost vyskoušet R17 8J 35ET s pneu 225/45 a to bylo moc.

Tak se tedy ptám, máte někdo s tímto alu skušenosti? Nebudu štrejchat???

Editováno: , autor: Gajdys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tenhle rozměr nemám, koupil jsem je jako sadu a letos chci dojet gumy, jsou tam pirellky P6 s ještě dobrým vzorkem měl bych mít 195/50 nebo 185/55. No zatím proběhly 2 kontroly a v klidu, tak je snad letos dojezdím, mám kombíka, tak to tak nemlátí do očí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 5 týdny později...
  • o 7 měsíců později...

Zdravíčko, měl bych možnost mít alu kola 16" Poli s pneu 205/45 R16, teď mám na Fabii I combi 1,4 16V 74 kW alu kola 15" Band s pneu 195/50 R15. Otázka zní nebudou ty kola pro ten motor už moc ? I teď mi někdy přijde línej :D Jezdím převážně okresky, město a sem tam dálnice. Vzhledově budou asi ty 16" lepší, ale nevím jak spotřeba a komfort. Díky :)

Editováno: , autor: street-dog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den. Mohu použít pneumatiky BARUM Bravuris 3 205/45 R16 FR 83 Y spolu s disky Dotz Shift pinstripe red 7x16 5x100 ET 35 na Skoda Fabia Combi 6Y 1.9 TDI 2005? V TP mám psané podobné (6.5J x16 H2 ET42). Nemusím ty disky nechat zapsat do TP? Nebude to něčemu vadit? Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ahoj vsem, dnes jsem byl v praze v podskalsky zapsat kola a pneu a neuspel jsem...chtel jsem 205/45 r16 na rafku 6,5j x 16. Nasel jsem si tady na foru ze je to od skody povoleno pro motory do 55kw, mel jsem sebou i ten papir co tu je ke stazeni. Pani nevedela a sla se zeptat sefa, pak prisla a ze to nejde ze musim mit od skodovjy potvrzeni pro moje konkretni auto a uz to pak nechtela resit..

Editováno: , autor: siky83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Chlapy dotaz mam fabii I. 1.9 tdi 2007 po face a chtel bych tam dat kola 16" z Octavie I. 6,5J x 16 H2 ET 42 (viz. Obrazek). Dam je tam? Nejsem si jist jestli je to rozmer v tp pro tento vuz a ci to ma stejny roztec sroubu. Teda ty srouby asi budou kdyz jw to stejna automobilka. Diky

Screenshot_2017-08-06-18-23-16.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kola tam dáš, ale mají špatný rozměr pneu. Nepatří tam. musel by jsi koupit pneumatiky podle techničáku pro fabii. To je 205/45 R16. 
Rozteče používá škodovka tři! Pozor na to. 
5x100, Fabia 1,2,3, Rapid, Octavia 1
5x112 Superb 1,2,3, Octavia 2 
4x100  citigo z novodobých

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahojte. potreboval by som poradit. mam 2x zimne pneu MATADOR, ktore boli pouzivane ne dvojkových fabiach. Jednu fabiu sme predali a mame teraz rapid SPACEBACK. Potrebujem vediet, ktore pneu je lepsie si nechat na fabiu, a ktore predat. Pripadne ci sa daju jedny pneu dat na toho rapida, alebo treba kupit nove.

1. matador nordica  185/60 R15 84T-starsie jazdene dlhsie

2.matador sibirsnow 185/55 R15 82T-novsie, jazdene kratsie

 

Co sa tyka dezenu vyzeraju byt tie nordica na tom len o cosi horsie.

Na rapide mame letne 215/45 R16 86H a podla toho, co som kukal nove pneu na nete, tak oboje z fabie by som mohol pouzit na rapide ako zimne.

Najradsej by som samozrejme obe pneu vyuzil ale v pripade nutnosti kupovania pneu na rapid, by som asi nechal na fabiu tie sibirsnow kedze su novsie a tie starsie nordica predat aj ked pochybujem ze to niekto kupi. Vobec sa vsak nevyznam, ktora z nich je lepsia na zimu co sa tyka  profil 55 vs 60 atd.

 

Ďakujem za pomoc. 

 

Editováno: , autor: fsociety19x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozu tam ist oboje! na tu fabiu- origo tam su letne aj zimne 185/60 R15 ale na druhej fabii boli  zimne185/55 a tieto su aj tak uvedene pre fabiu ako alternativne pneu...otazku som vsak formuloval inak

kazdopadne som si to uz vyriesil sam.... na rapid spaceback sa nemozu pouzit 185/55-tie dam teda na fabiu a 185/60 na spaceback a nemusim kupovat nove.

Editováno: , autor: fsociety19x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...