Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

diky moc, zkusim je s tim ukecat ... problem je v tom (resp. proc to resim), koupil jsem jetou fabku 1.4 MPI, a ma to gumy 195/55/15 .. coz neni schvaleny rozmer .. disky na ni nejsou nic extra, tak kdyz uz menit, tak asi na 16

Nebo zvaz dokonce 17".. ;) Ja mel na Fabuli taky 16",ale po par mesicich sem si rikal,ze sem mel vzit rovnou 17"...A tak sem pak na Octu koupil rovnou 18", abych nelitoval.. ;)

Jinak myslim,ze benga moc nezajima,jestli mas 195/55/15 nebo 195/50/15..Prioritne pujdou po velikosti disku,kdyz uz...Zbytek budou resti az pak..Jestli vubec..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pakárna....už zase přemýšlím o 17"... :smich: narazil jsem na sadu nových P zero nero 205/40/17 za 9 000Kč a třeba alu SMC RS jsou v 17" za 3 259Kč..

Tak fakt nevím.... :wallbash:

No hele,ja se taky priklanim k 17" ja dal na Fabku tenkrat 16" a pak si to vycital,tak vem 17" navic kdyz muzes mit tak super cenu za ty gumy..No ono to je taky tezky, zalezi na tom do jakyho stylu to chces dela, jestli jakoze racing, nebo spi styling... ;)

Koukni sem http://www.alukola.com/ me se treba libej AZEV U nebo MOMO Corse Black a Rial Nogaro a ty sou pekny i na tech fotkach tady a ASA AR1.

Vim,ze limce opticky zmensujou,to sem resil tenkrat taky,ale kdyz to snizis,tak to bude taky pekny.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky moc, zkusim je s tim ukecat ... problem je v tom (resp. proc to resim), koupil jsem jetou fabku 1.4 MPI, a ma to gumy 195/55/15 .. coz neni schvaleny rozmer .. disky na ni nejsou nic extra, tak kdyz uz menit, tak asi na 16

Nemáš zač.

Ale musím Ti něco napsat,s tímto papírem nemusíš nikoho ukecávat.Je to oficiální dokument a je celý ke stažení na stránkách ministerstva dopravy.

Je závazný pro všechny úřady v působnosti MDČR.Je to jejich POVINNOST podle toho postupovat.Naopak jako správní profíci by Ti měli ještě poradit.

Když se budou cukat,pohroz jim,že si budeš ztěžovat na ministerstvu.Bude to fungovat.Že jsou to namistrovaný hovádka je všeobecně známo. :aggressive:

Jinak ale ,musím se přikolnit k Martypovi :palec2: , když už větší kola,tak 17".S tím zápisem to není taky tak komplikované.Pokud si vybereš kolesa od výrobců,kteří mají povolení MD vystavit typový list.

Nepíšu Ti žádný teorie.Vše jsem absolvoval se 17" a později s 18".Důležité je vědět co chceš a mít to o co opřít.

Vše potřebné najdeš na stránkách MDČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
diky moc, zkusim je s tim ukecat ... problem je v tom (resp. proc to resim), koupil jsem jetou fabku 1.4 MPI, a ma to gumy 195/55/15 .. coz neni schvaleny rozmer .. disky na ni nejsou nic extra, tak kdyz uz menit, tak asi na 16

Nemáš zač.

Ale musím Ti něco napsat,s tímto papírem nemusíš nikoho ukecávat.Je to oficiální dokument a je celý ke stažení na stránkách ministerstva dopravy.

Je závazný pro všechny úřady v působnosti MDČR.Je to jejich POVINNOST podle toho postupovat.Naopak jako správní profíci by Ti měli ještě poradit.

Když se budou cukat,pohroz jim,že si budeš ztěžovat na ministerstvu.Bude to fungovat.Že jsou to namistrovaný hovádka je všeobecně známo. :aggressive:

Jinak ale ,musím se přikolnit k Martypovi :palec2: , když už větší kola,tak 17".S tím zápisem to není taky tak komplikované.Pokud si vybereš kolesa od výrobců,kteří mají povolení MD vystavit typový list.

Nepíšu Ti žádný teorie.Vše jsem absolvoval se 17" a později s 18".Důležité je vědět co chceš a mít to o co opřít.

Vše potřebné najdeš na stránkách MDČR.

Ahoj mam problém byl jsem těmito papíry na úřadě a tam mi řekly že musím mít, papír s podpisem od škodováckého technika s ZTP č vozu jinak mi to tam nenapíšou :( :( :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je vono. Na ouřadě jsou strašně důležitý, ale úplně blbý. :doh Prostě tam běž a řekni ať ti ukážou vzor, jak má ten papír vypadat. Nic takovýho mít nebudou, protože to je blbost. Určitě maj na úřadě internet, tak ať se podívají na stránky MDČR a učej se. Prostě škodovka už s tím nemá co dělat. Jo ještě napiš, jaké papíry jso měl.

Editováno: , autor: Strojvůdce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je vono. Na ouřadě jsou strašně důležitý, ale úplně blbý. :doh Prostě tam běž a řekni ať ti ukážou vzor, jak má ten papír vypadat. Nic takovýho mít nebudou, protože to je blbost. Určitě maj na úřadě internet, tak ať se podívají na stránky MDČR a učej se. Prostě škodovka už s tím nemá co dělat. Jo ještě napiš, jaké papíry jso měl.

Měl jsem tyto papiry

post-8408-1189589100.jpg

post-8408-1189589104.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady stáhni aktuální verzi a na 10 stránce mají podpis i razítko. :palec2: A napiš si adresu, ať se na to můžou podívat, ale mezi adresáty jsou i úřady obcí s rozšířenou pravomocí, takže to tam někde budou mít taky. ;)

hotovo ;) Stačilo si zavolat šéfa ten to ty chytrý slečně(hádala se semnou že po ní chci nesmysli) za pultem vysvětlil. :p

dik za pomoc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady stáhni aktuální verzi a na 10 stránce mají podpis i razítko. :palec2: A napiš si adresu, ať se na to můžou podívat, ale mezi adresáty jsou i úřady obcí s rozšířenou pravomocí, takže to tam někde budou mít taky. ;)

hotovo ;) Stačilo si zavolat šéfa ten to ty chytrý slečně(hádala se semnou že po ní chci nesmysli) za pultem vysvětlil. :p

dik za pomoc :)

Tak hlavně,že to k něčemu bylo.Jak říká Strojvůdce,jsou to arogantní debilové a je potřeba jim občas udělat v kanclu průvan. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Nazdar chlapi, na zaciatku som mal x otazok na tuto temu, ale po doslednom precitani 16 stranok mam naozaj vo vsetkom jasno a pomaly sa zacnem povazovat za odbornika na Skoda Fabia obutie :):):)

Najmis: precital som to az teraz, urcite by som ti poradil, keby som to cital skor. Mam jasny nazor, ktore alu z VT sa mi pacia. Ale teraz uz je asi neskoro.

Moj nazor na velkost diskov 16 versus 17 zoll je taky: 17 palcove urcite ukazu krajsie, ale z praktickeho hladiska su vhodnejsie 16tky (komfort jazdy, cena, mensie opotrebovavanie podvozku, spotreba, urady). Tu spotrebu myslim za predpokladu, ze 17tky obujes do sirsich gum. A to este neberiem do uvahy to, ze pri sirke 225 budes potrebovat gumy s nizuckym profilom, ktore su uz fakt drahe alebo znizovat podvozok, aby z toho nebol traktor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
chlapi, pomozte.

diskutujeme (hadame sa tu) s kolegom.

ked si dam vecsie kolesa, teda vecsi disk (napr. zo 14 na 15 palcov),

zvecsi sa len priemer disku a obvod kolesa sa nezmeni ?

alebo sa zvecsuje aj obvod kolesa ?

:help:

Pokud použiješ správné pneumatiky tak nezmění a ani nesmí změnit.

Když se použijí při změně ráfku nevhodné pneu a změní se obvod a vnější průměr kola nebude tacho dávat přesné údaje.

Otevři si aplikaci VÝPOČET OBVODU KOLA v odkazu .

http://www.e-pneu.cz/hledej_pneu.php?PHPSE...9GUfLl5WaDGV013

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar chlapi, na zaciatku som mal x otazok na tuto temu, ale po doslednom precitani 16 stranok mam naozaj vo vsetkom jasno a pomaly sa zacnem povazovat za odbornika na Skoda Fabia obutie :):):)

Najmis: precital som to az teraz, urcite by som ti poradil, keby som to cital skor. Mam jasny nazor, ktore alu z VT sa mi pacia. Ale teraz uz je asi neskoro.

Moj nazor na velkost diskov 16 versus 17 zoll je taky: 17 palcove urcite ukazu krajsie, ale z praktickeho hladiska su vhodnejsie 16tky (komfort jazdy, cena, mensie opotrebovavanie podvozku, spotreba, urady). Tu spotrebu myslim za predpokladu, ze 17tky obujes do sirsich gum. A to este neberiem do uvahy to, ze pri sirke 225 budes potrebovat gumy s nizuckym profilom, ktore su uz fakt drahe alebo znizovat podvozok, aby z toho nebol traktor.

tak já jel několikrát s najmisem a ty 17ky nejsou zas tak tvrdý.. a to beru i v kombinaci se sníženým podvozkem těma pružinama co má najmi.. samozřejmě má vše řádně zapsané v TP, jak ráfky, tak gumy, takže v poho :palec2:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...