Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Přečetl jsem si teda všechny přizpěvky, dozvěděl jsem mnoho věci ale jednu ne tak se zeptam tady. Mam auto chvíli (vubec první) a kolum a pneu nerozumím. Shanim na zimu nějake kola, plechače. Z předchozích diskuzi jsem vyčetl, že většina používa na zimu 185/60 R14. Takže rozhodnutí je jasne. Koukal jsem do techničáku a tam je napsano jako standard 6Jx14 ET 43; 185/60 R14 82H. Co na discich znamená to ET 43 a na pneu to 82 H. Ve variabilním provedení je totiž napsano že na 6Jx14 ET 38; 185/60 R14 82H nelze použit sněhové řetězy. A ja potřebuju koupit kola na které mohu nasadit i sněhové řetězy.

Takže pro shrnutí - co znamená to ET na discích a 82H na pneu a jaké vlastně kola na zimu i na sněhové řetězy.

combi, 1.9 tdi, 74kW

dík moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě takový dotaz (nebo spiš zamyšlení). Na leto mam 195/50 R15, včetně rezervy. Na zimu 185/60 R14, ale rezervu mam letni. Jake to je, pokud to ovšem je realne, nasadit na jedno kolo v zimě tu letni rezervu (je o trochu větší)?? Už jste to někdo zažil??

jestli je a nebo neni vetsi si snadno spocitas ;) jsou shodne ;)

a jako dojezdove kolo ji muzes pouzit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přečetl jsem si teda všechny přizpěvky, dozvěděl jsem mnoho věci ale jednu ne tak se zeptam tady. Mam auto chvíli (vubec první) a kolum a pneu nerozumím. Shanim na zimu nějake kola, plechače. Z předchozích diskuzi jsem vyčetl, že většina používa na zimu 185/60 R14. Takže rozhodnutí je jasne. Koukal jsem do techničáku a tam je napsano jako standard 6Jx14 ET 43; 185/60 R14 82H. Co na discich znamená to ET 43 a na pneu to 82 H. Ve variabilním provedení je totiž napsano že na 6Jx14 ET 38; 185/60 R14 82H nelze použit sněhové řetězy. A ja potřebuju koupit kola na které mohu nasadit i sněhové řetězy.

Takže pro shrnutí - co znamená to ET na discích a 82H na pneu a jaké vlastně kola na zimu i na sněhové řetězy.

combi, 1.9 tdi, 74kW

dík moc

jinými slovy, čím menší ET, tím jsou kola víc ven z blatníku, ET 43 je standart, třeba v mém případě ET 35 mám kola oproti standartu o 8mm víc vystrčené, ale musíš ještě připočítat rozdíl v šíři disku (pneu), standart 185, já nyní 195, tedy o 10mm víc, t.j. o dalších 5mm víc kola ven.

Kola s ET 35 mám nafocené u sebe http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=12529

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim vsechny, mam takovej blbej dotaz, i kdyz tady pomerne dost veci procitam, tak jsem nezahledl odpoved na toto, i kdyz uznavam, ze jsem se mohl prekouknout :D

Muzu ted mit za pekne penizky kola na zimu z Octavie I. Myslim, ze to je take 5*100, rozmer ma byt 195/60/15", pujde to na Fabii ? Nebo to nekde bude skrtat ?

Diky za radu, ale prosim o potvrzeni na 100procent B)

V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsechny, mam takovej blbej dotaz, i kdyz tady pomerne dost veci procitam, tak jsem nezahledl odpoved na toto, i kdyz uznavam, ze jsem se mohl prekouknout :D

Muzu ted mit za pekne penizky kola na zimu z Octavie I. Myslim, ze to je take 5*100, rozmer ma byt 195/60/15", pujde to na Fabii ? Nebo to nekde bude skrtat ?

Diky za radu, ale prosim o potvrzeni na 100procent B)

V.

Na sto pro to ani neškrtne! ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

195/60 tam sice dostanes, ale bude ti spatne ukazovat tachometr a bude to vypadat osklive. Nehlede na to, ze to neni povolene.

.. osklive to snad tak nebude :) , jenze jestli 8tis za sadu a nebo 2tis., to je rozdil :( Snad me nechytnou zabicky, ale holt to risknu - penizky holt netisknu :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ještě jedna blbá otázka jak řešíte stk stěma16. 17ti palcovýma kolama v techničáku povolené nejsou a jak někdo výše napsal v případě nehody se lehce stanete vyníkem (stav vozidla neodpovídá) to si lajznete nebo to máte nějak přepsané v tecničáku a co body nic?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ještě jedna blbá otázka jak řešíte stk stěma16. 17ti palcovýma kolama v techničáku povolené nejsou a jak někdo výše napsal v případě nehody se lehce stanete vyníkem (stav vozidla neodpovídá) to si lajznete nebo to máte nějak přepsané v tecničáku a co body nic?

"16" do techničáku jdou dopsat(pokud už je tam někdo nemá-od 2003), podle Alcaru jdou i nějaký sedumnáctky, prostě ty co jsou na fábu schválený(ale osobně sem to neřešil)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim,tak sem jako novacek zalozilt tema,ktere mi bylo hned uzamknuto. :D Tak sem se pustil do prohledavani odkazu abych nasel odpoved na svou polozenou otazku.Bohuzel sem i pres temer dvou hodinove hledna odpoved nenasel.Je mozne ze jsem se nekde prehledl,ale v 1 rano je to celkem pravdepodobne.Bylo by mozne i pres mou mladickou nerozvaznost :rolleyes: odpovedet na muj dotak ktery mel toto zneni.Chci koupit kola o rozmerech 8x18 a zajima me jestli budou sedet na FRS kdyz maji ET35.Popripade jaky rozmer pneu pouzit.Predem dekuji a jeste jednou omluva.

post-7-1163499279.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...