Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

vzdyt pisou ze je k dispozici pouze roztec 5x100 tak kde je problem?

Myslel jsem to první kolo DOTZ, u toho druhého žádný problém není. Ale o tu cenu podložek a cenovou výhodnost mi šlo, takže díky za radu. Ještě si to propočtu a uvidím. Zase s výsledným ET16 by autíčko pěkně sedělo v zatáčkách. Ještě mě napadá, jestli by se podložkama nějak zásadně nezvětšil moment síly na uchycení kola a nevznikly tam pak nějaké potíže.

Ještě jednou díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na uchycení kola ne aale na nápravy, tlumiče, pružiny a hlavně ložiska jo a při 15 kolech me to fakt pripadne nesmyslny

nereknu kdyby si auto posilal k zemi daval nejaky super 17ky atd ale pro takovýto sériový rozměr dávat podložky ...asi ne :-)

na druhou stranu já je mám na zimákách :-) ale já sem jinej :-) ET me ale i s podložkama vychází na 30

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdarec, teď sem dal auto na garančku a zítra jedu na technickou, a mechanici ve škodovce mi řekli, že 205/45 R 16, který mám nazutý není pro Fabii povolenej rozměr?

Nevím jakou máš motorizaci,ale co takhle se podívat do velkého techničáku? Jinak tady je tabulka z dílenské příručky s možnými kombinacemi kola a pneumatik:

post-32075-1276546167,2197_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

205/45/16 mají vsechny fabie v techničáku až z přístupem RSka tj nekdy podzim 2003 do té doby byl maximální povolenej rozmer 195/50/15

To by sedělo, protože u Fabie co jsem měl z r.2002 1,4 16V (55kW), jsem měl v TP zapsané max. 15", teď u té nové FI,

z r.2006 už mám v TP i ty 205/45/16. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, teď sem dal auto na garančku a zítra jedu na technickou, a mechanici ve škodovce mi řekli, že 205/45 R 16, který mám nazutý není pro Fabii povolenej rozměr? Tady sem se několikrát dočetl, že je tam mít můžu! Tak jak to teda je? :skoda: díky

nebo si je nechat dodatečně dopsat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle se tu už kluci taky několikrát řešilo ;) stačí poshledat... jinak já mám v TP na 16" napsaný 205/45/16. 195 jsou užší, takže by snad těch 195/50 nemělo vadit. Akorát počítej s tím, že celkový poloměr gumy budeš mít o 13mm vyšší a s tím spojenou malou odchylku tachometru, ale nevím jak moc, tady koukni... :)http://www.epneu.cz/rozmery_pneu.php?sirka_pneu_o=195&serie_pneu_o=50&rafek_pneu_o=15&sirka_pneu_a=195&serie_pneu_a=50&rafek_pneu_a=16

PS: ale pokud ti jde jen o to, jestli bude škrtat o podběhy, tak si myslím, že ne.

Editováno: , autor: Jarys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to slyším poprvé.. :) 16" oproti 15" zas tak velká páka nebude, a myslím si, že ty podvozky jsou konstruovaný na mnohem větší zátěže a extrémy. Tak tohodle bych se nebál... co máš za motorizaci? Jinak spoustu jiných uživatelů, co vím, maj třeba HTP (nic proti ním, máme jednu v práci a maže jak voheň, takže "respekt") ;) ale co jsem chtěl říct, že tam dávaj klidně i 17" (auto pak vypadá nadherně) a žádný problémy nemaj a to si myslím na tom najezdili desítky tisíc a možná aj nějakou tu stovku tis. km... ;) Tvrdší to asi bude, takže podvozek na našich silnicích dostane zabrat, ale 16" bych se nebál.. ;) uvidíme, určitě někdo ještě přihodí zkušenost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

karlos: poloosu ti neukroutí ani 20" kola, to na to vliv nemá, ona ta 1.4ka zas tak velkej kroutící moment nemá ;) osobně jsem jezdil 17" teď zas 16" a pokud ti nejde tolik o spořebu a tvrdost podvozku, tak ty 16" jsou na Fabce naprosto jezditelný ;) nad rozměrama pneumatik nespekuluj a dej tam, co tam patří = 205/45 R16 je to schválenej rozměr, nebudeš mít problémy s PČR ani STK (pokud budou i na ok ráfku 6,5 ET 42) a nebude ti kecat tachometr ;)

PS: poloosu se mi povedlo ukroutit, ale s 330Nm kroutícího momentu a zatáhlou ručkou...navíc ta poloosa měla evidentně vadu výroby ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdybych tam dal 205/50/16 vleze se to do podběhu aniž by to někde chytalo nebo dřelo?

vleze se, ale při zatížení auta, nebo když najedeš na hup, tak budeš chytat o podběh...navíc to bude vypadat jak traktor :) PS: auto bude s těma pneu o 1cm vyšší a tachometr bude ukazovat o něco víc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Zdravim všetkých.

Chcem sa opytať na rozmer pneumatík 195/55/R15.

Su povolene pripadne daju sa zapísať do TP? Aku značku by ste zvolili?

Teraz mam totiž obute 195/50/R15 a zda sa mi to dost tvrde neviem či je to len

gumou alebo čím su tam TOYO T1-R. Bol som s nimi celkom spokojný vydržali 4 sezony

len to je hrozne tvrde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...