Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

Moc díky za info,takže si dám normálně pořadník něco jim tam zmáčnu(třeba registraci)naběhnu jim tam a řeknu,že bych chtěl zapsat 16" kola na fabii a oni kouknou do nějakých papírů či co a zapíšou?tak to je v celku pohoda jestli jsem dobře pochopil..poplatek je samozřejmost,za co u nás v téhle republice taky prachy nechtějí... :feve: takže ještě jednou moc díky :):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě mě to zarazilo taky,řekli mi to v místním nejmenovaném pneuservise,kde jsem kupoval zimní 14" pneu,tak jsem se jen tak zeptal(za optání nic nedám) tak mi technik tohle říkal..že fabie nějak do roku 2003 nebo kdy vyjelo RSo maj trošku jinou přední nápravu.Chtěl bych si právě v zimě až přijdu k penězům pořídit 16" kola škoda Atria,tak jen chci vědět jestli je na to legálně dostanu,aby sedělo i ET a tak,jsem na tohle puntičkář,mám rád auto v cajku.Takže myslíte,že by neměl být se zápisem problém?normálně dojdu na úřad,třeba tak kde jsem přihlašoval auto a tam mi poradí kam jít,nebo mi to zapíšou rovnou tam?Omlouvám se za blbý otázky,ale mám v těch úřadech trošku bordel..diky moc za odpověď.

Zapíšou ti je,ale vezmi si sebou potřebné doklady,je to dokument,který vydává pravidelně Škoda.Jsou tam uvedena stanoviska k některým technickým záležitostem.Týká se to i ráfků.Stáhneš ho níže uvedeném linku.

Zajímá tě odstavec dvě nebo tři podle motorizace,ročník auta s tím nemá nic společného.

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/25FB12B2-30C5-470B-B038-89540049E020/0/17520116095.pdf

post-655-0-69702700-1313925400_thumb.jpg

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli ten dotaz patří mně,pak mám opravdu ET 32,tedy jiné než je u standardních ráfků.Ráfky mám ale zapsané v tech.průkazu.

Co na to pojišťovna ti neporadím.To se prostě obecně nedá.Jenom si na rozdíl od jiných myslím,že použití nezapsaných ráfků,nebo použití ráfků s jiným ET než zapsaným z nikoho automaticky v případě nehody nedělá viníka,jak někteří rádi straší :) Ale pojišťoven je řada,tak se jistě nedá vyloučit,že by nějaký snaživec mohl dělat problémy.

V každém případě je určitě lepší mít ráfky zapsané a mít klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Royce - To je pravda,snaživec se může najít,ale pokud se týká povinného ručení,na míře zavinění se dohodnou účastníci a nebo určí policie.Potom plní pojišťovna viníka.Nějak si neumím představit situaci,že by se z poškozeného stal viník jenom proto,že nemá ráfky v TP.U havarijka může být situace jiná a asi i složitější,tam si každý podmínky z pojišťovnou vyjednává a ve spletitosti smluv by se tahle situace mohla pojišťovně hodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem akorát přijel z úřadu a čekání se vyplatilo,narazil jsem na hodně rozumného pána se ktrým se dalo otevřeně bavit o věci a nakonec mi ET nezapsal,že prý byly problémy s RSkama že měly některé v tp ET42 no a z fabriky vyjeli na origo spiderech ET37,a ET se tolik prý neřeší jako rozměry.Takže jsem byl za 5 minut venku se zapsanými 16" koly a mohu si dát ET jaké chci. Ještě jednou vám moc děkuji,pomohli jste mi hrozně moc,sám bych vůbec nevěděl co a jak.. :palec2: už se těším na 16" Atria :prc: v zimě pořídím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, prosím o radu- mám F 1, letní kola 205/45 R16, zimní 195/50 R15. Koukám co se dává na F 2. Dejme tomu letní stejně jako já na F 1 205/45 R16, ale zimní bych mohl mít 195/55 R15. Jak je možný, že na F 2 se dávají patnáctky s o něco vyšším profilem než F1? Všechny ostatní rozměry jsou totožný mezi F1/2, jen toto. A opravdu, když ty kola postavím vedle sebe, tak ty patnáctky/50 mají o malinko menší obvod než 205/45 R16. Můžu teda dávat na F1 195/55 R15?? Díky. (Na zimu určo lepší vyšší profil) Díky.

Editováno: , autor: Snowboarder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar lidi chci se zeptat jestli nekdo nema zkusenost s kolesama na moji fabii 1 rs nebudu ji snizovat jen chci vymenit original kola za naky slusivejsi s usima paprskama neco jako jsou spidery ale nemuzu se rozhodnout jaky rozmer zda nechat 16 nebo dat 17.Jde mi o to aby podvozek moc netrpel i rizeni jestli je to velky rozdil.Dekuji za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

hele kluci, mam dojem ze obcas neumite jednoduchou matematiku :-) uz tu bylo uvedenejch takovejch rozmeru, ze se vsechno da dopocitat

ja mel na zadku 7,5x17 ET38 a podložku 15 mm a bylo to to nejvic cajk co na zadku vychazelo

s 7x17 ET40 a 20mm podložkou jsi na kole o 2mm + 25,4/2/2 dovnitř = 8,35mm

na podložce si naopak 5 mm vic ven z čehož ale vychází, že máš stále 3,35mm k dobru

kdyby ti to bylo málo, dají se udelat i šteftový podložky 18mm

no a v neposlední řadě taky ještě záleží na gumě, ale předpokládám že 205/40/17 :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

zdravim,chtel jsem se zeptat,nema tu nekdo zkusenost s alu od RSW? na pristi sezonu chci poridit nektere z techto

RSW 331,RSW 242,RSW 149 ? cetl jsem na seat foru ze jsou udajne moc mekke?nekvalitni? nema je nekdo z vas? hrozne nerad bych je poridil a pak projel par der s tim ze pak budu mit stonozku ze zavazi.diky za radu

http://alu-kola.heureka.cz/rsw-242-7x17-5x100-et35/

http://alu-kola.heureka.cz/rsw-331-7-5x17-5x100-et35/

Editováno: , autor: matles100
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

195/50 R15 tam dat mužeš , větší profil ne. Auto je s nima mnohem poslušnější, jako na kolejich, komfort mírně klesne, hlavně jsou víc cítit příčný nerovnosti..

RSW děla moc pěkny kola, ale o té měkkosti jsem už četl taky.. Zas bude podle mě rozdil dát je na 1,9TDI neho na HTP a to kvuli váze na nápravu. U lehčích motorů bych se asi tolik nebal, zvlášť jestli s nima nemáš v plánu vysloveně prasit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdarec, jen skromný dotaz. Mám pneu 185/60 R14 a rozhodl jsem se, že na jaro koupím alu kola abych už nemusel 2x ročně přezouvat. Zimní pneu nechám na plecháčích a letní bych obul na alu. Ale má otázka zní, zda mohu své pneu obout na kola ALUTEC SPYKE 6x14" 5x100 ET38. Díky moc za Vaše odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...