Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

Ahoj všem četl jsem až do 30 stranky a nikde nenašel to co hledám, mám tatu na STK takže to by neměl být problem s 17tkama, a v techničáku už napsany 16tky, teď mám na autě 15tky a je to malé, chci se zeptat mám čiplou fábulu na 100kw, a mám strach že když tam hodím z 15tek třeba 17tky 205/40 et 35 tak o kolik se asi zvětší spotřeba a poznám to hodně na akceleraci nejezdím žádný závody nebo tak ale prostě normálně na dálnici atd děkuju 

tak určitě se ti zvedne spotřeba, s tím počítej. max se ti zvedne o litr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapiska mam ted  zimni pneu myslim,ze 185 65 R14 nemam tech 60 taze to blbe meri ze? no a otec ma z HTP disky se 165tkama,ale vyska 70. jaktoze to tak maji? tam je jiny mereni tachace?

mam plechace s letnima 165 70 R14 a potrebuju to dojezdit na TDi jak to bude merit? mam  4 gumy nazute a pak este dalsi 4 zute a este 2x 175 65R14 vse potrebuju vyjezdit. na litaky prdim  na ty skodovky to je drahy jak potvora.

Editováno: , autor: ondikTDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

prosim pomozte , celej stastnej sem koupil krasne disky dotz 15 ale bohuzel jsem pri koupi nepodival a zjistil jsem ze jsou 7J x 15 a ET 35 a podle TP mji byt 6J x 15 a ET 43 jakej to bude mit vysledek na aute? pneu jso 195 x 50 diky .

 

Fabie I. 1.9 tdi 74 kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když pomineme případné problémy s STK a policií, (případně pojišťovnou) tak bude uvnitř disku o 8 mm méně místa pro třmeny brzd. Jaká je tam rezerva netuším, jestli se to tam vejde, tak hlavně s novými destičkami to bude asi dost těsné. To musíš zkusit.

Porovnat to můžeš tady http://www.rimsntires.com/specs.jsp

 

Taky bude o těch 8 mm větší poloměr rejdu http://cs.autolexicon.net/articles/polomer-rejdu-r/ což může mít vliv na jízdní vlastnosti.

 

Kdyby bylo ET správně (43 mm), bylo by to lepší, ale co teď s tím ....

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Řekl bych, že budou dřít o blatníky, nebo vnitřní podběhy při otočení kol.. ale nejsem si jistej. Já měl 205/40/10 R 16 zdá se mě při koupi a šlo to. Jen to nejelo a bylo to tak na vyražení zubů :)

pořad se nemohu rozhodnou jaká kola vybrat...r14,15,16,17..co jsem prohlížel internet tak spoustá tunerů jezdí na 17nackách...jak to tam narvali mě není jasné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já mám na své fabce kola 205/45/R16 a úplně v pohodě. Ty tvá kola 215 budou jen o 1cm širší, osobně si myslím, že se to tam ai vleze, ale pokud je nemáš zapsané v techničáku, tak by jsi to měl udělat, jinak tě vyhodí z STK. Mě se to stalo při přihlašování auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

No v TP mám právě  ty pneu 165/70 napsané v kombinaci s ráfkem 5J x 14 ET 35. A dále tam mám napsáno, že alternativně lze použít  pneu 185/60 na ráfcích 6J x 14 ET 43 - tuto kombinaci tam mám teď, tak nevím jestli na tento ráfek teda mohu dát ty 165/70...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...