Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

Dotaz - mám po mým milovaným Ventu VR6 kola 16" s pneu 215/40 ale na čerstvě pořízenou Fabii Combi chci tyhle kola nazout na schválený 205/45. Jakou značku v dostupný ceně tady tenhle rozměr ojíždíte a doporučujete? Kámoš měl na RSce Fuldy a nic moc. Jezdí někdo bez problémů tenhle rozměr na Barumu nebo Matador? .... vzorek letní a nebudu si hrát na schumachera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tom se moc nevyznam ale podle me se na TK na disky nedivaji spiš jich možna zajima rozmer pneu.Ja to vidim na disk 7x15 ET 35 nebo 38

Jaký je rozdíl mezi ET35 a ET 38???

// jo a taky; když jsou 15ky a 14ky, tak i když jsou oba 6J, tak patnáctky budou sedět líp?

ET 35 je oproti 38 o 3 mm kolo vic ven s blatniku takže to i lip sedi.jestli 14 nebo 15 tak to nema asi vliv na sedeni to je spiš na oko lip to vypada.Ja chci snižovat asi o 3,5cm aby to nevypadalo jako koza :D

... na ráfcích 6j x 14 ET38, 195/50 R15 ET43 nebo 185/55 R15 82H (pouze pro zimní provoz) na ráfcích 6J x 15 ET43 ...

Čim je menši to čislo ET tim vice to bude vylizat ven z blatniku takže při ET 43 to bude hodne zalezle v blatniku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tom se moc nevyznam ale podle me se na TK na disky nedivaji spiš jich možna zajima rozmer pneu.Ja to vidim na disk 7x15 ET 35 nebo 38

Jaký je rozdíl mezi ET35 a ET 38???

// jo a taky; když jsou 15ky a 14ky, tak i když jsou oba 6J, tak patnáctky budou sedět líp?

ET 35 je oproti 38 o 3 mm kolo vic ven s blatniku takže to i lip sedi.jestli 14 nebo 15 tak to nema asi vliv na sedeni to je spiš na oko lip to vypada.Ja chci snižovat asi o 3,5cm aby to nevypadalo jako koza :D

... na ráfcích 6j x 14 ET38, 195/50 R15 ET43 nebo 185/55 R15 82H (pouze pro zimní provoz) na ráfcích 6J x 15 ET43 ...

Čim je menši to čislo ET tim vice to bude vylizat ven z blatniku takže při ET 43 to bude hodne zalezle v blatniku.

Jo, už asi vím. když už jsou vyšší a stejně široké, tak aby to líp asi sedělo. jinak nevím ;);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s ET 43 to bude zalezlí(je to opačně než myslíš!!) pročti temata o ráfcích, vše je tu vysvětleno

ty jsi mně předběhl

to víš sem jak blesk :D

A v čem to je lepší? to ET43?? proč to má být zalezlé? když je to stejná šířka? to nechápu, nebude to nestabilní s těmi 15"kami? když to nebude 6.5J, ale 6J?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jedna věc; líbily se mi kola Dezent G nebo Enzo H, ale ani jeden nebyl 6J x 15" ET43, ale buĎ 40 nebo 38. co s tím? dají se objednat v této podobě?

Samozřejmě se objednat dají.Obě tyto značky k nám dováží Alcar.Je to jedna z firem,která Ti ke kolům dá i potřebné doklady TÜV certifikát a typový list.Pokud si vybereš kola z jejich nabídky s rozměry,které nemáš zapsané v TP,je povinnost obecního úřadu Ti je tam na základě uvedených dokumentů dopsat.

Alcar- v sekci TÜV certifikáty zjistíš co vše lze na Fabii nasadit:

http://www.alcar.cz/cgi-bin/evoweb.dll/whe...rm=web_frameset

K předchozímu dotazu,nedá se říci,že některé ET je lepší než druhé.V závislosti na šíři použitých ráfků se mnění ET aby se šíře ráfku v podběhu rozdělila tak,aby kolo nedřelo ani z jedné strany.Obecně se dá říci,že kola s nižším ET jsou na pohled hezčí,nejsou utopená v podběhu.

Mrkni třeba sem na popis ráfku:

http://www.e-pneu.cz/tech_podpora.php

post-7-1169725018.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ani nepoznaš ;)

takže ET je hodnota spíš kosmetická?

Při stejné šíři pneu ano.

tak pokud je to jen ryze kosmetické, tak mi stačí to ET 43, co je v techničáku. Jen abych ten Dezent G sehnal s ET 43, je tam jen ET 38

Tak teď Tě nějak přestávám chápat.Všichni Ti tady píšou,že čím menší ET tím je to hezčí a ty se rozhodneš pro větší. :rolleyes:

Pokud jsi koukal na stránky Alcaru a v ET 43 tam nejsou ,tak je asi neseženeš. <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ani nepoznaš ;)

takže ET je hodnota spíš kosmetická?

Při stejné šíři pneu ano.

tak pokud je to jen ryze kosmetické, tak mi stačí to ET 43, co je v techničáku. Jen abych ten Dezent G sehnal s ET 43, je tam jen ET 38

Tak teď Tě nějak přestávám chápat.Všichni Ti tady píšou,že čím menší ET tím je to hezčí a ty se rozhodneš pro větší. :rolleyes:

Pokud jsi koukal na stránky Alcaru a v ET 43 tam nejsou ,tak je asi neseženeš. <_<

Ne, tak jde mi o to, že radši tohle to, co říká výrobce a co škoda schvaluje ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, tak jde mi o to, že radši tohle to, co říká výrobce a co škoda schvaluje ne?

Hmm,tak to jo.

Jen jsem se Ti snažil vysvětlit,že pokud použiješ kola s typovým listem,tak je to stejně legální zápis do TP jako když si necháš dopsat např. tažné zařízení.Ale jestli preferuješ přání paní Škodovky,tak potom není co řešit.

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, tak jde mi o to, že radši tohle to, co říká výrobce a co škoda schvaluje ne?

Hmm,tak to jo.

Jen jsem se Ti snažil vysvětlit,že pokud použiješ kola s typovým listem,tak je to stejně legální zápis do TP jako když si necháš dopsat např. tažné zařízení.Ale jestli preferuješ přání paní Škodovky,tak potom není co řešit.

a ty maš jakej rozměr kol?jestli mužu vedet a kdo nabízi typovej list ke kolum?dikec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...