Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

dík za info.

momentálne sú na aute na plecháčoch Barum BRAVURIS (185/60R14 82H) - s centrálnou drážkou, mám z nich pocit že za mokra nič moc ...

 

a plánujem prechod na alu disky osadené buď na Continental ContiPremiumContact 5 195/50 R15 82H alebo Barum Bravuris 3HM 195/50 R15 82H

 

index hmotnosti 82 postačuje, alebo o5 mám navštíviť techničák? prípadne dajú sa použiť jestvujúce skrutky aj na alu kolá?

škoda ako škoda, alebo?

Editováno: , autor: thomas69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za ino, čas, ochotu, ...

pozrel som sa o5 do techničáku, a tam sú [asi] veci dané ...

 

á že som tak smelý, myslíš, že sa dajú použiť aj pôvodné skrutky na tie vyššie spomínané alu kolá ANTARES, ale treba kúpiť nové?

ako som písal, teraz sú tam obyčajné plecháčče s origoš šrubmi + poistné šruby

Fábia I., 1.9 SDi, rok výroby 2001, combi ...

post-66607-0-16542000-1396326862_thumb.j

Editováno: , autor: thomas69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec, takze ja mam momentalne plech 14tky s 165/70 R 14, a muzu mit zadara hlinikovy s gumou 185/60 R14 ... kdyz je tam dam tak co s rezervou ktera je 165/70 R 14 resp. budu muset na leto splasit rezervu 185/60R14 kvuli prip. defektu?

odpovim si sam nemelo by to vadit, ale vyzkousel jsem ty 185/60 a byly daleko horsi nez ty 165/70 tak jsem je tam vratil ...

Editováno: , autor: centris610
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jeste dotaz, jak da se treba sehnat rezerva na dojeti, tzn ze je mensi treba 105/70R14 sem videl na forda nakyho ... tak esi i na fabku se da sehnat, ja kvuli tomu ze mam lpg nadrz misto rezervy a ta klasicka v kufru zabira vic mista no ... a nechci slyset at si tam misto toho dam sprej a kopresor, kdyz pichnete tak ze je tam dira jak prase tak ste v pr..deli bez rezervy :)

takhle pichnu bracha v Praze v sobotu odpoledne, rezervu mel ale ta byla taky na hadry ... snazil jsem se mu na dalku sehnat nejaky pneuservis na dalku esi ma oterveno samo vsichni jen v sobotu dopolko resp. malo jich vubec v sobotu ma otevreno .. nastesti jsem pak jednoho nasel co byl ochoten tam dojet a dokonce mel i tu velikost pneu skladem ... :)

Editováno: , autor: centris610
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím, pred týždňom som prezul na nove letne plechače a nove letne gumy klasika 165/70 14, ťaha mi to trošku do strany, ked som ohladom toho volal  s človekom, čo ma prezuval, mi povedal, že nech na tom trošku pochodim - cca 1000 km aby si to sadlo a potom mi to skusi prevážiť je to OK ? robi sa to bežne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem měl ten problém. Pneu chodí do servisů stáhlé k sobě silně vázací páskou. A trošku se zdeformují. aspon tak mi to v pneu servisu řekli. Nejlíp by bylo pneu nazout na disky,trošku víc nafoukat a nechat do druhého dne tak. Pak teprv vyvážit. To se ale běžně nedělá a vyvažuje samozřejmě hned. Potom pomůže to převážení cca po 500km. Dojel jsem převážíly a pak to bylo OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdar lidi, dal jsem si na svojí fabku v combiku podvozek Eibach Pro-Dumper. Je to lehce snížený ale automechanik mi říkal, ať tam dám větší kola a tenčí gumy. Sedí to hezky ale skáče to, protože tam je teď 185/60/14 na plecháčích. Doporučil mi min. 16 ale lépe 17 palcové kola. Sice to v tp nemám le prej ať se na to vykašlu. Já bych to ale nechal zapsat do tp. Co by mě zajímalo, jaké gumy dát na 16 nebo 17 kola a jaký to bude mít efekt na spotřebu a ovládání vozidla (raid). Jak to budou snášet ložiska a další věci? Díky moc za rady a podněty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou do roka vychází tyčky stabilizátoru, investice 500 korun, a teď po dVou letech dělám horní uložení tlumícu, ale Taky za ty necelý dva roky mám najeto na letních 17ckach 35000 tak to má nárok když vidíš ty cesty, jinak ložiska nic, v pohodě :-) jen málo kdo umí udělat kvalitní geometrii snížený auto a takový Kola :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny...asi to bude hloupá otázka, ale chci si na Fábku pořídit disky 7x15 5x100 ET 25...píšou u toho, že bude potřeba upravit blatníky. To je mi jasný, jen bych chtěla vědět, zda už někdo takový roměr náhodou na autě nemáte, jestli je OPRAVDU NUTNÉ upravit auto a jak moc kola vystupují z blatníků...v techničáku takový rozměr samozřejmě není, nechci mít zase průser a nekonečné pletky s policajtama. Ty kola mě ale tak lákají, že nevím kudy kam...díky za případné odpovědi ....Radka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, mám jen takový blbý dotaz... Možná už tu někde je ale zatím jsem nenašel... Mám možnost mít disky z Octy Ronal 6jx15 ET38 a chci na to obout 195/50 R15. Bude to vypadat dobře na Fabia I spíš jestli to bude řiditelné ? Mám zesilené kosti i silenbloky v HD provedení (plné) Motor 1.4 16V 55kW... Už aby ty nový bremba MAX byly vidět ;-)  Bude problém se zákonem když se liší jen ET ?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...