Jump to content

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii

Recommended Posts

Veď toto, že v prípade STK alebo nejakej poistnej udalosti môžeš mať problém. Nižší rýchlostný index pneumatiky môžeš použiť, ak si na čelné sklo nalepíš obmedzenie rýchlosti, ale použiť pneu s nižším hmotnostným indexom podľa zákona nesmieš. Nikdy nevieš, kedy na akého policajta alebo technika na STK natrafíš. Je tam až taký veľký cenový rozdiel, že nemôžeš kúpiť 86ky?

Edited by brrrrm

Brrrrrm....Děkuji za v ysvětlení,toto jsem potřeboval vědět ohledně té nálepky.....cenový rozdíl jsem se nedíval,ale i kdyby to mělo být 500 nebo 1000 už na tom tolik nezáleží :) mám svoje auto rád,rád mu dopřeju bez ohledu na cenu. Jen mně zajímalo jakou jsou třebas postihy,kterých bych se nerad dočkal,takže objednám 86 a děkuju moc. Ať vám to jezdí :)

• 1 year later...

Zdravím. Myslíte, že je blbost dávat na Fabii 2 combi 2008 zimní alu kola s těmito rozměry: 6,5Jx15 ET38 195/50/15. Tenhle rozměr nemám v techničáku, ale můžu je mít za dobrou cenu a dost váhám. Nejradši bych je vzal, protože jsou moc pěkný, ale nebude to něčemu vadit? Mám strach hlavně z té šířky 6,5J. Děkuji za odpověď.

• 2 months later...
  • 2 weeks later...

Obecně je závazné to, co je uvedeno v TP, nebo v typovém listu koupených disků.

Z dílenské příručky lze vyčíst následující:

Disk 5J x 14  H2ET35 má mít pneumatiky 165/70 R14. Pro 1.4 16V 74 kW tato kombinace není povolena.

Pneumatiky 185/60 R14 82H mají být nazuty na disk disk 6J x 14  H2ET38 nebo 6J x 14  H2ET43.

• 5 months later...

Zdravím, je tohle dobrý na Fa1.4mpi https://www.autokelly.cz/Product/DO-610-6-515510038S/6378247  a na to třeba 195/50 r15 nebo nějaké jiné doporučení letních pneu na tento ráfek?
Díky 

Dole na té stránce je napsáno, že nelze použít s brzd.kotouči 288mm, ale s těmito koly jezdím pár měsíců a asi v pohodě. Nevím jaké mám kotouče :D 
Tak jsem zjistil, že mám tento 
https://www.autokelly.cz/Product/FE-DDF1221/1455207

Edited by Jury
  • 5 months later...

Zdravím, už 9 let mám Ultimate 610 6,5x15 (5x100 ET38) najeto 40tis..máte někdo zkušenosti jak dlouho vám vydrželi alu disky? 

Chci na to dát 195/50 r15 nebo 185/55 r15 ale spíše ty první. 

Půjde to?Jsou ty disky ok na fabii 1.4 mpi? V TP mám jen 5jx14 et35, 165/70 r14 81t

Zajímá mě jestli je to z technického hlediska ok. 

Doporucite nějaké konkrétní 195/50 r15? Fabia 1.4mpi 

Cena jedné pneu 1300

Díky chlapi

Edited by Jury

195/50 R15 sú v poriadku. Skôr je problém v tom, že ich nemáš v alternatívnych rozmeroch v TP. To by bolo potrebné dopísať čo by nemal byť žiaden problém, lebo to malo byť v TP štandardne od výroby.

Inak za mňa tie 195/50 R15 je úplný ideál na Fabiu, posunie to jazdné vlastnosti na novú úroveň, ak doteraz si jazdil na 165/70 R14.

Pozerám, že ten disk je ET38. Nuž to je už na tebe, neverím ale že by to niekto kontroloval na ceste alebo STK, či sedí ET. Trčať to spod podbehu nebude, takže nemalo by to provokovať cajtov.

Edited by Thief1
  • Thanks 1

Moc děkuji za komentáře.. Jezdil na tom 9 let můj děda, ale hrozně málo jen 40tis maximálně :D Při STK tam byli vždy ocelové zimní, popravdě ty taky nevím jaký jsou, zkusím mrknout jestli to tam není napsaný, ale hlavně mi nikdo neraďte se podívat do TP tam není nic :D, mám na autě i spoiler kterej tam taktéž není dopsán, ale to asi není takovej problem. Mám účtenku na ty Disky z roku 2012. Šel by na to ještě sehnat typový list? Přemýšlím, že je prodám nebo něco.. protože co tak čtu, tak 6.5j šíře s ET 38 není asi vhodná na fab 1.4mpi. Taky z toho nejsem úplně šťastnej :D. 
 Ty disky vypadají moc pěkně. 
 Mám prvně kontaktovat autokelly a pokud mi vydá potřebné dokumenty tak jít na STK na kontrolu ráfků a pak na úřad? 
Díky moc 

Edited by Jury

Inšpektorát ani registr u nás TP nevystavuje, pokud je to ovšem originál. Tam chyba nebude, chyby se dělají zpravidla při vystavení duplikátu na úřadě. Nevím co má spojler společnýho s TP, ten si obhajuješ na stk, pleteš japka a hrušky. Pokud si dokážeš sehnat typák zajdeš jen na registr.

• Thanks 1
  • 4 weeks later...

Zdravím jsem z toho zmatený

Ve velkém TP Mám 165/70 R14 81T

Akorát mi nějak nesedí ty ráfky, v TP Mám 5J X 14 ET35 a v poznámkách mám 6Jx14ET38/43 Tak asi není jedno jestli tam mám disky 

6J X 14 h2 e35 a v TP nemám e35 ale 38 a 43 že :/