Jump to content
funtom

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii

Recommended Posts

brrrrm...Ahoj,těch 82 je taky dost,jen mně zajímá co se bude dít v případě nehody nebo STK :) proto jsem se chtěl ujistit zda by mi poradil někdo se stejným autem nebo na dopravce udělali chybu a překlepli se. Letní origo R16 mi sedí a i tak děkuji za odpověď.

Veď toto, že v prípade STK alebo nejakej poistnej udalosti môžeš mať problém. Nižší rýchlostný index pneumatiky môžeš použiť, ak si na čelné sklo nalepíš obmedzenie rýchlosti, ale použiť pneu s nižším hmotnostným indexom podľa zákona nesmieš. Nikdy nevieš, kedy na akého policajta alebo technika na STK natrafíš. Je tam až taký veľký cenový rozdiel, že nemôžeš kúpiť 86ky?

Edited by brrrrm

Brrrrrm....Děkuji za v ysvětlení,toto jsem potřeboval vědět ohledně té nálepky.....cenový rozdíl jsem se nedíval,ale i kdyby to mělo být 500 nebo 1000 už na tom tolik nezáleží :) mám svoje auto rád,rád mu dopřeju bez ohledu na cenu. Jen mně zajímalo jakou jsou třebas postihy,kterých bych se nerad dočkal,takže objednám 86 a děkuju moc. Ať vám to jezdí :)

Zdravím. Myslíte, že je blbost dávat na Fabii 2 combi 2008 zimní alu kola s těmito rozměry: 6,5Jx15 ET38 195/50/15. Tenhle rozměr nemám v techničáku, ale můžu je mít za dobrou cenu a dost váhám. Nejradši bych je vzal, protože jsou moc pěkný, ale nebude to něčemu vadit? Mám strach hlavně z té šířky 6,5J. Děkuji za odpověď.

No pripočti si opakovanou STK, pokuty od policajtu a zvaz zdali je to pořád dobra cena....

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By stefanit
      Prodám sadu alu kol R15 Škoda, typ kol Antares, rozměr kol 6J x R15, ET 43 + zánovní pneu Hankook Ventus Prime 3- 195/55/15 86H– cca 6mm+ (koupeny v roce 2018 a najeto na nich jen málo km, nová tato pneu má např. 6.7mm). Kola velmi pěkná a zachovalá, nejsou špinavá od brzdových destiček, čistá i z vnitřních stran – viz.foto. Jen velmi drobné oděrky způsobené běžným provozem. Rozteč 5x100, vhodné na Škoda Fabia 1, Fabia 2 a Fabia 3 + Roomster, roztečí vhodná i na Rapid, Octavia 1 apod..

Cena za komplet 8500,-.  Jen cena nových pneu Hankook vč.nazutí a vyvážení byla 8 000,-!!! (Cena těchto 4 ks alu kol ve Škodě auto cca 14 800,- za sadu!). Komplet by tedy vyšel téměř na 23 000,-+bezp.šrouby!. Dobrá cena 8500,-za kterou nabízím platí pouze nyní na podzim. Na konci zimy před sezonou bych nabízel za cca 11-12tis.Kč!.

Možno za +300,-dodat novou sada bezpečnostní šroubů orig.Škoda v hodnotě 680,-.

Fotky kol v inzerátu jsou reálné a aktuální, nejsou pouze zkopírované z jiných inzerátů jak je běžnou praxí! Kola lze zaslat nebo dovézt do vzdálenosti cca až 100 km od Českých Budějovic jen za cenu pohonných hmot :- ) Zaručuji slušné, solidní a rychlé jednání. V případě zájmu volejte prosím kdykoli v době od 9 do 21h. na tel: 722 133 118, Inzerát je platný do smazání.

• By Chudej student
      Muze mi to prosim nekdo rict?Zarazi me ze maji stejny kroutak...ale cim je dosazeno ruznych vykonu?Vstiky,jednotka,sani???Muze mi to nekdo rict prosim?Docela me to zajima...pokud uz to tu nekde je tak se omlouvam ze sem to sem dal znova..
    • By SpeederBB
      Asi budu muset prodat Fabii kvůli stěračům. Zhruba před rokem mi měnili čelní sklo na pojistku. Dali mi tam čínský Fuyao. Asi po tejdnu, když poprvé zapršelo zapnu stěrače a hele, přímo před řidičem zůstával nesetřenej flek. Stěrač tam nedolejhal na okno. Po prozkoumání jsem nabyl přesvědčení, že okno je křivý (před řidičem propadlý dovnitř). Nuže jsem jel zpátky do autoskla. Mrkli na to a že to teda vymění znova. Vyměnili to, opět čínu. Když jsem si pro to jel a na místě to odzkoušel, vypadalo to ok. Odjel jsem. Jenže když jsem jel rychlejc, zase tam zůstával flek. Jel jsem tam znova. To už moc nadšený nebyli - pochopitelně. Říkal jsem, že ta čína asi nebude moc dobrá kvalita a asi to dělaj křivý nebo co. A že tam chci jinýho výrobce. Tak oni že tam daj teda něco jinýho. Pak mi ještě volal, že se domluvil se šéfem, že mi to teda vyměněj za splintex, ale pokud to bude furt špatný, tak ho budu platit. Já blbec na to kejvnul. Přišel jsem pro to a on, že je to furt špatný. Naštěstí jak vyvezli auto ven a svítilo slunce a bylo to rozehřátý, stíralo to zrovna dobře (když auto stálo). Takže jsem to neplatil. Oni mě ještě přesvědčovali, že je to stěračema, protože tam mám typ aero a na tuhle starou fabii patřej starší klasiky. Samozřejmě je to kravina na entou, protože škodovka prodává aero na všechny auta. No ale bylo mi jasný, že už se tam vrátit nemůžu. Každopádně ten problém stále přetrvává a mě to neskutečně ubíjí. V kufru už mám snad pět stírátek, originál valeo, typ aero a kdo ví co ještě. Zkoušel jsem i nastavit tu pružinu v ramínku, aby to tlačilo míň. To bylo ještě horší. Dneska jsem to dal do původního stavu, ale pružina už je asi unavená a už to aero stírátko ani nepřitlačí k oknu. Zkoušel jsem i kratší stírátko, furt stejný. Jsem zoufalec. Teď zkusim ještě koupit celý ramínko nový. A taky mám asi vykloktaný ty čepy v táhlech, protože mi to už občas klepne do sloupku. 

Kdyby měl někdo trošku do mlýna, prosím sem s tim. Díky 
    • By mike_k
      Nevi nekdo jaky je predepsany interval vymeny rozvodaku pro 2.0 mpi / 85kw? Kdyz jsem se pri posledni prohlidce v 75000 km ptal, tak mi to v autorizovanem servisu nikdo nebyl schopen rict, jen me ujistovali, ze se to urcite pri kazde prohlidce kontroluje, cemuz teda moc neverim.
    • By PTiCA
      Přikládám návod na výměnu čidla chladící kapaliny G62 u vozu Fabia 2.0i r.v. 2003.

Zjištění závady
      Na budíkách se mi přestala ukazovat teplota motoru. Po cca 2. dnech se zobrazila chyba motoru na budíkách.
      Diagnostika zobrazila chybu 16500 - čidlo teploty chladící kapaliny (G62)

Postup výměny
      Po sundání krytu motoru stačí odpojit hadici která vede od vzduchového filtru.

Čidlo se nachází hned pod hadicí.

Ted stačí odpojit původní čidlo, vytáhnout pojistku a čidlo lehce vysunout nahoru.

Ted stačí vrátit zpět nové čidlo a postup opakovat obráceně. Po dokončení výměny pomocí diagnostiky smazat chyby v jednotce motoru a je hotovo.

Mě trocha vody vystříkla když jsem čidlo vyndal. Doporučuju s tím počítat a mít trochu destilky nebo chladící kapaliny na dolití.

• Create New...