Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

a ty maš jakej rozměr kol?jestli mužu vedet a kdo nabízi typovej list ke kolum?dikec.

Nemám Fabču,ale Oktu a v TP mám navíc 205/50/17 na ráfku 7x 17 ET 38 a na léto 225/40/18,ráfek 8x18 ET 32 ofigo dopsané.Tak jak jsem to vysvětloval výše.

Značky ráfků ke kterým se dodávají podklady pro zapsání do TP jsou na stránkách MDČR zde:

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dov...ku_a_pneumatik/

A obsáhlá diskuze v sekci Octavia I zde:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=6888&st=0

post-7-1169750970.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ty maš jakej rozměr kol?jestli mužu vedet a kdo nabízi typovej list ke kolum?dikec.

Nemám Fabču,ale Oktu a v TP mám navíc 205/50/17 na ráfku 7x 17 ET 38 a na léto 225/40/18,ráfek 8x18 ET 32 ofigo dopsané.Tak jak jsem to vysvětloval výše.

Značky ráfků ke kterým se dodávají podklady pro zapsání do TP jsou na stránkách MDČR zde:

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dov...ku_a_pneumatik/

A obsáhlá diskuze v sekci Octavia I zde:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=6888&st=0

hele, a proč to tam je tak světlé nahoře? a proč máš konkrétní typ kola, a ne všechny s temito parametry?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, a proč to tam je tak světlé nahoře? a proč máš konkrétní typ kola, a ne všechny s temito parametry?

Tak na to se mně fakt ještě nikdo neptal,ale pokusím se Ti odpovědět.

Proč je ten zápis 17" nahoře z roku 2004 tak světlý a naopak ten dole z roku 2006 tak tmavý je asi daný tím,že byl zřejmě pořízen na jiné tiskárně,nebo s jinou kvalitou tisku.Opravdu jsem se neptal proč jim to tiskne každý rok jinak.

Ty 17 jsou zapsány správně podle typového listu.Ten dotyčný úředník věděl,jak to má napsat.18 zapisoval někdo jiný a mněl tam ještě dopsat číselné označení ráfku,Dezent T,ET 32 podle předloženého TL.To,že to neudělal je pro mně jenom dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, a proč to tam je tak světlé nahoře? a proč máš konkrétní typ kola, a ne všechny s temito parametry?

Tak na to se mně fakt ještě nikdo neptal,ale pokusím se Ti odpovědět.

Proč je ten zápis 17" nahoře z roku 2004 tak světlý a naopak ten dole z roku 2006 tak tmavý je asi daný tím,že byl zřejmě pořízen na jiné tiskárně,nebo s jinou kvalitou tisku.Opravdu jsem se neptal proč jim to tiskne každý rok jinak.

Ty 17 jsou zapsány správně podle typového listu.Ten dotyčný úředník věděl,jak to má napsat.18 zapisoval někdo jiný a mněl tam ještě dopsat číselné označení ráfku,Dezent T,ET 32 podle předloženého TL.To,že to neudělal je pro mně jenom dobře.

Ne, asi mi nerozumíš. Přijde mi jen takové divné, že ti schválí dezent G 15" x 6J ET38, ale měli by ti napsat "všechna kola typu 15" x 6J ET38". Celkově, jako to psala škoda. to je vše

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, asi mi nerozumíš. Přijde mi jen takové divné, že ti schválí dezent G 15" x 6J ET38, ale měli by ti napsat "všechna kola typu 15" x 6J ET38". Celkově, jako to psala škoda. to je vše

Co je na tom divného??Typový list se jmenuje typový proto,že je na něm jeden typ ráfku.Ta firma,která si chce kolo nechat otypovat musí ho podrobit zkouškám.Potom dostane homologaci(TÜV) a může na něj vystavi typ.list.

Je to asi to samé,jako když si dáš tažné,můžeš mít jen to,které Ti dopíšou podle typového listu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám doma litá kola Elegant 6,5Jx15 ET43 a jsou na nich už sjeté pneu 195/50, chci si koupit nové, ale zjistil jsem, že na těch kolech má být původně 205/60. Bude vadit když tam dám zase ty 195tky?

205/60 je rozměr na oktu, pokud máš fabii tak dej 195/50, nebo 185/55/15 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám doma litá kola Elegant 6,5Jx15 ET43 a jsou na nich už sjeté pneu 195/50, chci si koupit nové, ale zjistil jsem, že na těch kolech má být původně 205/60. Bude vadit když tam dám zase ty 195tky?

Technicky to vadit nebude,oba rozměry lze na ráfek 6,5" použít.

Druhá věc je jaké ráfky a k nim pneu lze na Fabii použít podle zápisu v TP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuju poradit mám možnost koupit super kola "O.Z Futura" ;) za super peníz ale problém je v tom že: 1) Mají rozměry 17" 8,5 a 9,5"

2) Rozteč 5(krát)112 (takže se to ještě bude muset řešit podložkama se změnou rozteče <_< )

3) Nechci nijak zasahovat do karoserie takže vytažení lemů nepadá v úvahu..

ETčko mi zatím není známo..

Poraďte mi klucí jsou fakt peckózní..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale bavíme se o velkém tp, ne? a ten stejně s sebou nevozite, tak jaké problémy? STK? tak si tam dejte to co tam má byt a máte pokoj.

STK o to jde taky, ale jde i o to co na to policajti nebo pojišťovna např. při nehodě a nemusí jít zrovna o nehodu nějak velkou, ale policie napíše do protokolu, že auto neodpovídalo techn. parametrum - nesplňovalo požadavky na provoz na komunikacích a pojišťovna nevyplatí náhradu škody ani když do tebe někdo vrazí a mělo by to jít z jeho povinného ručení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Přeji pěkný den,než se zeptam tak vám děkuju za tyto stránky,fakt super a plné užitečných rad...Děkuji...

Mam dotaz ohledně pneu,můžu dát na Fabii 1,4 16V 55Kw r.v 2002 pneu 185/65 R 14?Děkuji.

normalni sou 185x60x14 to co pises by tam nemelo byt. me ve skodovce tvrdi,ze tam muzu dat jen to co je v technicaku. ja chtel 16tky a rekli mi ze nene, preju hezky den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přeji pěkný den,než se zeptam tak vám děkuju za tyto stránky,fakt super a plné užitečných rad...Děkuji... 

Mam dotaz ohledně pneu,můžu dát na Fabii 1,4 16V 55Kw r.v 2002 pneu 185/65 R 14?Děkuji.

normalni sou 185x60x14 to co pises by tam nemelo byt. me ve skodovce tvrdi,ze tam muzu dat jen to co je v technicaku. ja chtel 16tky a rekli mi ze nene, preju hezky den

proč nééé, 16´´ se dávají na FRS a ostatní Fábky je většinou mají i v TP (205-45-16) jako možnost a pokud ne, tak jdou určitě zapsat, jen musíš mít od prodejce schválení na vozidlo a není problém, jinak já bych dal 16´´ i kdyby v TP nebyly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Já bych měl taky dotaz.Dostanu na Fabii 175/80/14 zimní?

dostaneš, ale je dost možné, že to bude škrtat. Na Fábii má být 165/70R14, já měl i 175/70R14 a dalo se to. POkud by to neškrtalo, pak by určitě proměřoval tachometr. Takže pokud je nemáš doma, nebrat, pokud ano, tak vyzkoušet a nejlíp je dát pryč :)

Editováno: , autor: kasko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...