Přejít na obsah

odklon kol zadní nápravy


tielk

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím všechny,

i když delší čas nikdo sem nepsal, nechci zakládat stejné téma znova.

 

Byl jsem již po několikáte na geometrii a nepodařilo se jim na zadní nápravě seřídit hodnoty do zelených čísel. Letní pneu po 5 letech na vnitřních stranách sjeté do hladka. Z vnější strany vzorek úplně v pohodě. Prvotní odhad, že je zoxidovaný štělovací šroub = nutná výměna zadních dolních ramen. Vyměněno. Výsledek skoro ten stejný - viz. obrázek. Mechanik mi navrhl, že bychom mohli vyměnit horní ramena, která mají na starosti odklon. Ale mě se to nezdá, protože při měření geometrie, se šroubem pro odklon dalo manipulovat a točit, jen to nikdy neskočilo do zelených hodnot.

 

Máte nějakou radu, zkušenost, čím by to mohlo být a jak to opravit?

Výměnu nápravy beru asi až jako krajní možnost řešení.

Díky moc

20200719_111157.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že cokoliv na tom autě vyměníš, bude po tolika letech a kilometrech na tachometru jen a jen užitečné.

Když už to bude rozebrané, vyměň klidně i horní ramena a i silentbloky v podélných ramenech.

A budeš mít zadní nápravu jako novou.

Já jsem si původně nevšiml, že ta spodní příčná ramena máš už vyměněná - pardon...

A tam je vždycky začátek řešení - v tom měl mechanik pravdu.

Tak bych si tipl spíš na silentbloky v těch podélných ramenech, které budou roztrhané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...