Přejít na obsah

Automatické přepnutí světel při dešti ???


mirda646

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny.

Píši kvůli rozporu mezi návodem a skutečností u mého auta. Dle popisu v manuálu (S II r.v. 8/2010) by se při světlech zaplých na automatiku a stěračích v poloze cyklování (dle dešťového senzoru), měly za deště (i za dobrých světelných podmínek) po cca 10 s automatického cyklování stěračů přepnout denní světla automaticky na potkávací (po cca 4 min. bez cyklování přepnout zase zpět na denní). Tak mi to však bohužel nefunguje. K automatickému přepnutí dojde až když zapnu stěrače na nucené stírání (do druhé polohy páčky stěračů). Byl jsem s tím i na reklamaci, ale koukali na mě jak na marťana co po nich vlastně chci. Ani za 3 měsíce nezjistili, jak to má být nastaveno, aby to fungovalo. Funguje to vůbec někomu tak, jak je popsáno v manuálu? Nebo jen Škodovka napsala něco co auto neumí. Ta funkce je z mého pohledu velmi praktická a byla by fajn.

Dík za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně přesně, jak to popisuješ, tak stejně to dělá i mě na SII. Já to řešil tak, že pokud pršelo málo, přepnul jsem na trvalé stírání a hned jak se rozsvítíli světla, dal jsem zpátky na automatický režim dešťového senzoru. Kromě toho se světla mají zapínat, pokud jedeš 10sekund víc, než 140km/h, to mě taky nefunguje, musím jet 10s nad 150km/h aby se rozsvítili. Takže najedu na dálnici, musím to rozjet na chvilečku na 160 a pak zpomalím na svých 150, kterých většinou na dálnici jezdím. V servise jsem se na to ptal, ale řekli mi pouze, že tam můžou být tolerance. Čímž se samozřejmě nevysvětlují ty stěrače, které ty popisuješ. Jediné, co v servise umí, tak popsat závadu a vznést dotaz do škodovky. Takže já třeba čekám na odpověď, na kterou se ptáš i ty už 2 měsíce. A mám vypsaných dalších 9 věcí na autě, dám to všechno na reklamaci přes Vánoce. Štve mě to, ani nevíš jak, mám auto za milion a Škodovce jsem u prdele, když 2 měsíce nejsou schopni odpovědět. Zajímalo by mě, jestli se na to vztahuje taky 30ti denní lhůta na vyřízení reklamace? Podle mě ano, jenomže já jsem vznesl jen dotaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo další rozpor: TLAČÍTKEM U ŘADICÍ PÁKY SE VYPÍNÁ ESP. Zkoušeli jste někdo vypnout ESP? Mě to teda vypne jenom ASR (napíše to na maxidotu) a zkoušel jsem to a opravdu ESP vypnuté není. Zjistil jsem to, když jsme byli na kurzu bezpečné jízdy a chlapík do vysílačky pořád opakoval "PÁN V SUPERBU SI KONEČNĚ VYPNE TU STABILIZACI, ZMÁČKNE TLAČÍTKO VEDLE ŘADICÍ PÁKY" Takže jsem byl za úplnýho blbečka :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo další rozpor: TLAČÍTKEM U ŘADICÍ PÁKY SE VYPÍNÁ ESP. Zkoušeli jste někdo vypnout ESP? Mě to teda vypne jenom ASR (napíše to na maxidotu) a zkoušel jsem to a opravdu ESP vypnuté není. Zjistil jsem to, když jsme byli na kurzu bezpečné jízdy a chlapík do vysílačky pořád opakoval "PÁN V SUPERBU SI KONEČNĚ VYPNE TU STABILIZACI, ZMÁČKNE TLAČÍTKO VEDLE ŘADICÍ PÁKY" Takže jsem byl za úplnýho blbečka :kol-32:

Nám na Škoda Days řekli, že to ESP nejde nikdy vypnout. V rámci bezpečnosti jde jenom omezit tím že vypneš to ASR. Takž ESP asi nijak nejde vypnout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klucí, co se světel týká, mám měněnou jednotku a od té doby mi to funguje takto - při senzoru deště se mi zapnou světla až když začne stírat téměř nepřetržitě, světla se rozsvěcí při 150+ km/h. Před výměnou fungovalo 140+ a při mírném stírání. Asi došlo k úpravě softu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

měl bych k tomu dotaz, zhasnou vám pak světla zase do denního, třeba když přestane pršet, nebo když zpomalíte? Mě už pak svítí pořád, tak nevím jestli je to normální.

Díky

 

Jinak blbeček je chlapík z kurzu bezpečné jízdy, když neví, že ESP u nových škodovek vypnout nejde, jen ASR :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Mám vyměněný tento nový senzor (déšť/světla) a nezdá se mně jeho nastavení (v servise mně řekli, že je vše OK).

Když vjedu do tunelu (spínač v poloze Auto) rozsvítí se xenony, ale po vyjetí ven z tunelu svítí pořád xenony a nepřepne se to na denní svícení (slunce svítí na senzor jako blázen). Musím ručně přepnout na "0" abych přepnul na denní svícení.

Lze někde nastavit citlivost senzoru nebo nějak nastavit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaj, no VDCS je nahrada za profi VAG, kopec ludi (vratane mna) pouziva na domace ucely cinsky klon. Ak v servise tvrdia, ze to nejde nastavit, neviem, nedam ruku do ohna, mozno zalezi od jednotky, ale mne to teda nastavit ide... ak ale nevies co to VCDS je, asi treba skusit zajst za nejakym typkom, v podstate kazdy normalny mechanik uz dnes ma diagnostiku a bude ti vediet povedat viac...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak sa to neprene automaticky z xenonov napsta na denne po vyjdeni tunela, atk je vadne nastavenie, alebo senzor ...

 

pozor ale treba na to cas, niekedy automatika prepsne este ani nevyjdem z tunela, inokedy kludne aj par minut za tunelom, zalezi od prilis vela faktorov nielen od intenzity svetla, ale aj od uhla, polohy slnka, pomeru intenzity a farebnosti svetla pred v a za tunelom ....., ale za slnecneho dna to musi reagovat prakticky okamzite

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Martingeff napsal:

V servise mají profi VAG a nejde jim to nastavit tak je divné, že přes čínský VCDS by to šlo.

No uvidím co to bude dělat dále, ale byl jsem v servise už dvakrát a nic s tím neudělali....:-(

 

Nemas v infoteinmente ako ja nastavenie citlivosti na aku intenzitu vonkajsieho svetla bude senzor reagovat a podla toho potom prepinat z dennych led na xenony?Su tam tusim tri stupne citlivosti vcas,stredne,neskor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si myslím, že tou citlivostí to primárně nebude, i když by se to její změnou možná dalo pořešit. Bych si tipnul, že ho špatně nandali, že se do toho gelu dostal nějaký brdel. Takhle se to totiž přesně chová, když se opakovaně sundá a nandá.

Jak to popisuješ, tak takto se to chovat nemá, takže reklamace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera odpoledne jsem zkoušel zajet do garáže (přepínač na auto) a xenony se zapnuly a když jsem vycouval ven tak během 3 vteřin se vypnuly. Takže takto to funguje správně, ale dnes ráno opět cesta do práce xenony se hned zapnuly a za celou cestu do práce se nevypnuly (svítí sluníčko). Tak už to nechápu....:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

" zapínání světel podle rychlosti " ??? SuperbII ???

 

 

EDIT: asi sa tu mysli to, ze naprilak nad 160km/h (alebo tak nejak, neviem presne) sa prepne automaticky z denneho na xenony. Sorry ak som to nepochopil, len nevidim suvislost s tym, ked sa jazdi pomalsie

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, miklisek napsal:

světla nevyply, když jsem sjel z dálnice. 

To zhasnutí při rozsvícení kvůli rychlosti není tak jednoduché - musíš jet dost dlouho (10 minut ?) relativně pomalou rychlostí (do 60 km/h ?) - určitě je to popsané v manuálu

 

před 46 minutami, Martingeff napsal:

Takže takto to funguje správně, ale dnes ráno opět cesta do práce xenony se hned zapnuly a za celou cestu do práce se nevypnuly (svítí sluníčko). Tak už to nechápu....:-( 

 

není na tom nic složitého - prostě je to rozbité. Nejsi první ani poslední komu to přesně takhle blbne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvůli tomu aby to rozbité nebylo jsem to dával do servisu a dali mně tam nový dešťový senzor za 2600,-Kč (byl jsem u toho přítomen, že jej fakt měnili) a potom na VAGU vymazali chyby a pokoušeli se nastavit tu citlivost, ale to tam nenašli. Když jsem zjistil, že to takhle blbne jel jsem tam znovu tak to připojili zase na Vag asi půl hodiny do toho koukal a řekl, že je vše OK.

Zkoušel rukou zakrývat a odkrývat ten senzor a přepínalo se to z xenonů na denní bez problémů. Ale ve skutečném provozu to takhle blbne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...