Přejít na obsah

Špatný studený start


miro84

Doporučené příspěvky

Octavia MR02, motor 1.9TDI ALH, najeto 135000t

Prosím o radu na VAGu nejni žádná chyba

točím 4 sekundy a nic, potom o to už stačí jen brknout (cca jednu sekundu ) jak za tepla a běží

žhavení to bejt nemůže protože žhaví až pod 5 stupňů- dojedu do práce tam to stojí 8 hodin a zase to chytne na první první drc

Editováno: , autor: miro84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak sú vybité púzdra v štartri tak to robí to ,že nenačíta snímač otáčok a potom nechytá.To sa stane tak ,že štartér pomalšie točí a to nestačí na načítanie čidla.Vymen púzdra ,ale aj to v planétovom prevode také malé.

Starter točí dost, zvendne i rucičku otáčkoměru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia MR02, motor 1.9TDI ALH, najeto 135000t

Prosím o radu na VAGu nejni žádná chyba

točím 4 sekundy a nic, potom o to už stačí jen brknout (cca jednu sekundu ) jak za tepla a běží

žhavení to bejt nemůže protože žhaví až pod 5 stupňů- dojedu do práce tam to stojí 8 hodin a zase to chytne na první první drc

U studeného startu asi starter ne. Kdy jsi měnil palivový filtr? Nebo se ti padá nafta. Zkontroluj O kroužek v palivovém filtru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia MR02, motor 1.9TDI ALH, najeto 135000t

Prosím o radu na VAGu nejni žádná chyba

točím 4 sekundy a nic, potom o to už stačí jen brknout (cca jednu sekundu ) jak za tepla a běží

žhavení to bejt nemůže protože žhaví až pod 5 stupňů- dojedu do práce tam to stojí 8 hodin a zase to chytne na první první drc

U studeného startu asi starter ne. Kdy jsi měnil palivový filtr? Nebo se ti padá nafta. Zkontroluj O kroužek v palivovém filtru.

Jěstě se kouknout na předestřik.... ale jak to tu tak už dlouhodobě čtu.... tak tohle se to tu pořád řeší dokola....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia MR02, motor 1.9TDI ALH, najeto 135000t

Prosím o radu na VAGu nejni žádná chyba

točím 4 sekundy a nic, potom o to už stačí jen brknout (cca jednu sekundu ) jak za tepla a běží

žhavení to bejt nemůže protože žhaví až pod 5 stupňů- dojedu do práce tam to stojí 8 hodin a zase to chytne na první první drc

U studeného startu asi starter ne. Kdy jsi měnil palivový filtr? Nebo se ti padá nafta. Zkontroluj O kroužek v palivovém filtru.

Jěstě se kouknout na předestřik.... ale jak to tu tak už dlouhodobě čtu.... tak tohle se to tu pořád řeší dokola....

Palivovej filtr jsem nechal měnit před nedávdnem, má najeto asi 1500Km a je to MANN.

Všiml jsem si, že po vypnutí motoru, přiběhne do hadičky co přivádí naftu do čerpadla, směrem od čerpadla asi 1cm dlouhá bublina- udělá to ale pokaždý- ale ten druhej start už je vždycky v pohodě. A ta bublina je pořád stejná, i když nechám auto staát přes noc a ráno přijdu velikost bubliny je pořád stejná.

Scháním teď někoho na ten předvsřik - okolí JIHLAVY

Editováno: , autor: miro84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

ahoj,mam takovy problem se svou tdi 66kw2002,ze studena mi dlouze tocinekdy treba i 10s a nic.potom co chytne se vyvali bily kour z vyfuku.RJ bez zavad,zhavicky nove,palivovy filtr,predvstrik,ventilek na palivaku,cidlo teploty kapalinyn,baterka-vse ok zkousel sem si pridavat davku paliva ale beze zmeny.myslite si nekdo ze by to mohlo byt cerpadlem?nebo slabsi starter?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,mam takovy problem se svou tdi 66kw2002,ze studena mi dlouze tocinekdy treba i 10s a nic.potom co chytne se vyvali bily kour z vyfuku.RJ bez zavad,zhavicky nove,palivovy filtr,predvstrik,ventilek na palivaku,cidlo teploty kapalinyn,baterka-vse ok zkousel sem si pridavat davku paliva ale beze zmeny.myslite si nekdo ze by to mohlo byt cerpadlem?nebo slabsi starter?

bude to v nafte nebo horší varianta v čerpadle....Jestli nemáš ucpaný koš v nádrži,pokud jsi paliv.filtr a ventilek dal dobře a nesaje to vzduch.Zkus to dát vše na přímo a vyzkoušet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,mam takovy problem se svou tdi 66kw2002,ze studena mi dlouze tocinekdy treba i 10s a nic.potom co chytne se vyvali bily kour z vyfuku.RJ bez zavad,zhavicky nove,palivovy filtr,predvstrik,ventilek na palivaku,cidlo teploty kapalinyn,baterka-vse ok zkousel sem si pridavat davku paliva ale beze zmeny.myslite si nekdo ze by to mohlo byt cerpadlem?nebo slabsi starter?

Změna startovací dávky má vliv jen na teplé starty. Předvstřik jste měřili VAGem a je opravdu v toleranci? Nebo padá nafta-netěsnost. Kolik má ten motor najeto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Změna startovací dávky má vliv jen na teplé starty. Předvstřik jste měřili VAGem a je opravdu v toleranci? Nebo padá nafta-netěsnost. Kolik má ten motor najeto?

predvstrik mam 64 coz je dobry , kos sem vyndaval a je ok a ventilek na kosi taky.rozvody sem si delal sam.delam ve skodovce .zitra si skusim pujcit novy starter a uvidim co to udela,videl bych to ale na cerpadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

predvstrik mam 64 coz je dobry , kos sem vyndaval a je ok a ventilek na kosi taky.rozvody sem si delal sam.delam ve skodovce .zitra si skusim pujcit novy starter a uvidim co to udela,videl bych to ale na cerpadlo

stou davkou sem myslel davku paliva na volnobeh,protoze mi to slo dlouho jakoby na tri tak 20s ,ale dela to proto ze podle me pada ta nafta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako to tu citam, tak trocha nechapem, sorry niesom ziaden auto mechanik tak ma neukrizujte hned!

Ako nahle sa ochladi nemusi byt ani pod 5stupnov hned vela ludi pise ze zacali problemi so studenym startovanim!

A hned tu su nato riesenia , ako pada nafta, nezhavia zhavice, spatne tlaky, predvstrik...atd..zaujimave ze az po ochladeni!

mne zacalo blbnut tiez startovanie akonahle sa ochladilo, v lete studeny start + teply start na drnc, teraz studeny odkedy je pod 10 Stupnov toci dlhsie nez chyti, a to som este nestartoval aby bolo pod 5stupnov, ked je motor teply naskoci ihned! a neverim tomu aj ked nevylucujem , ze to ma daco spolocne s padanim nafty, zhavicami, tlakmi.....! Zeby sa vyskytovali vsetky tie chyby, alebo niektora z nich az po zmene pocasia, teda po ochladeni?

nepisem ze vsetkym to robi v zime, ale je ich urcite vecsina!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za tepla ti nafta padat nemusí díky roztažnosti materiálu, ochladí se materiál změní objem a už se netěsnost projeví. Třeba takto to může fungovat. Divy za tím nehledej.

jen perlička, jednu zimu mi to chujovo startovalo, a když bylo pod -20°C, tak to chytilo až na delší točení a ještě to naskakovalo všelijak po jednotlivejch válcích. I jal jsem se kontroly žhaviček. Všechny!!!! byly totálně mrtvé, se neohřály ani aby to bylo vůbec omakem pocítit. Takže to plnilo jen funkci ucpávek. A přesto jsem to vždy natočil jen na tlaky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes som dal skontrolovat u kamosa v servise ZHAVICE a vsetky OK a nahodou tam mal jeden palivovy filter navyse, tak som mu povedal nech mi ho tam hned da, bo ten vyzeral ze nebol este meneny ( naj. 138 000Km) , tak uvidime rano , alebo za par hodin co to urobi!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

tak som zas tam de som bol, studene starty zase tocia dlho, mozte mi niekto napisat rozmery O-Krouzku ktore sa menia na Palivovom filtre ? mam tu v praci sadu tak nech zoberiem len ktore potrebujem, bo to vyzera na padanie nafty, ....cim dlhsie stoji to auto, tak dlhsie startuje,

Zhavice zhavia.... Palivovy filter NEW, Predvstrik je nastaveny na cca 55 !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som zas tam de som bol, studene starty zase tocia dlho, mozte mi niekto napisat rozmery O-Krouzku ktore sa menia na Palivovom filtre ? mam tu v praci sadu tak nech zoberiem len ktore potrebujem, bo to vyzera na padanie nafty, ....cim dlhsie stoji to auto, tak dlhsie startuje,

Zhavice zhavia.... Palivovy filter NEW, Predvstrik je nastaveny na cca 55 !

kup si je ve škodovce.stojí 80kč,jeden je modrý a druhý černý,myslím že ten modrý patří dolu,ale ted to nevím jistě,musel bych se podívat,mám to někde napsané

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...