Přejít na obsah

Špatný studený start


miro84

Doporučené příspěvky

mno tu mam plny kufrik roznych velkosti, tak kupovat sa mi nechce, aj ked to nestoji vela, keby sa dal niekde zistit rozmer, alebo pozret do ETKY ci tam neni napisane, bo vecer uz idem domov z prace a cez vikend by som to chcel povymienat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem zvedavej, jestli to pomohlo .. resim taktez to samy, baterka nova, startej novej, zhavice novy, predvstrik ok taky to obcas toci dlouho .. taky mam pocit, ze cim dyl to stoji, tim horsi to je .. ale ne zas uplne vzdy, to jsou zavady na kokot :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 měsíce později...

mno tak babo rad,

je tu zima a spatne starty su tu zase ked auto stoji trocha dlhsie (Cez noc) a staci ak teplota klesne pod 10 stupnov, pokial je auto teple abo stoji 2-3-4 hod tak nastartuje okamzite!

Baterka nova, prevstrik nastaveny, zhavice z minuleho roku (BOSCH), palivovy filter aj s O kruzkama vymeneny, ta de mam hladat este chybu?

to vyzera neviem preco ako keby padala nafta, ved s novou baterkou to toci ostosest a cim je zimsie napriklad vcera stalo auto cca 13hod pri -5stup. a tocilo skoro 10x nez naskocilo! a to som dal este 2x zhavit! zhavilo par sekund

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměn čidlo teploty motoru,nebo jestli máš Vaga,napíchni to ráno za studena a koukni na hodnotu teploty motoru. Tipuju že bude o pár stupnů výš než skutečnost,to ovlivní dobu žhavení nebo to nebude žhavit vůbec a proto to nejde natočit.

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě to taky v zimě startuje, jak se tomu zachce. jednou skoro nadrc, jindy točím točím a pak chytne. ale nedávno jsem ho ale nenakopnul vůbec asi při -10. první co mě napadlo palivový filtr a po výměně zatím vklidu, ikdyž ty délky startu jsou pořád každý den jiné.. žhavičky před zimou nové.

může te mi dát někdo ještě info , jak se kontrolujou tlaky a jaká by měla být hodnota?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno tak babo rad,

je tu zima a spatne starty su tu zase ked auto stoji trocha dlhsie (Cez noc) a staci ak teplota klesne pod 10 stupnov, pokial je auto teple abo stoji 2-3-4 hod tak nastartuje okamzite!

Baterka nova, prevstrik nastaveny, zhavice z minuleho roku (BOSCH), palivovy filter aj s O kruzkama vymeneny, ta de mam hladat este chybu?

to vyzera neviem preco ako keby padala nafta, ved s novou baterkou to toci ostosest a cim je zimsie napriklad vcera stalo auto cca 13hod pri -5stup. a tocilo skoro 10x nez naskocilo! a to som dal este 2x zhavit! zhavilo par sekund

tak presne toto uz resim skoro rok a porad nic zhavice ,predvstrik.startovaci davka,novy filtry ,teplotni cidlo a porad nic za studena vylitne bily kour a kdyz mrzne tak to toci o dost dyl nez v lete uz su bezradnej,jeste me napadlo asi nechat prekontrolovat vstriky zda nejakej nevykape za tu dobu co to stoji jinak nevim

Editováno: , autor: brunda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměn čidlo teploty motoru,nebo jestli máš Vaga,napíchni to ráno za studena a koukni na hodnotu teploty motoru. Tipuju že bude o pár stupnů výš než skutečnost,to ovlivní dobu žhavení nebo to nebude žhavit vůbec a proto to nejde natočit.

som ho vymenil dnes tak uvidime ako sa bude spravat.....

dalsi navrh keby to nepomohlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak presne toto uz resim skoro rok a porad nic zhavice ,predvstrik.startovaci davka,novy filtry ,teplotni cidlo a porad nic za studena vylitne bily kour a kdyz mrzne tak to toci o dost dyl nez v lete uz su bezradnej,jeste me napadlo asi nechat prekontrolovat vstriky zda nejakej nevykape za tu dobu co to stoji jinak nevim

tak jsem nechal zmerit vstriky a prej jeden spatnej a druhej slabej tak jsem objednal novou trysku nechal to seridit a myslim to borec dodrbal auto nejede jak ma a cuka tak to musim nechat seridit jinde kde to znaji opet jsem se spalil ,takze zatim bez poznatku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

mno tu mam plny kufrik roznych velkosti, tak kupovat sa mi nechce, aj ked to nestoji vela, keby sa dal niekde zistit rozmer, alebo pozret do ETKY ci tam neni napisane, bo vecer uz idem domov z prace a cez vikend by som to chcel povymienat

No ani se nedivím, že se ti problém vrátil. Když se ti nechcou kupovat origo těsnicí kroužky. Ano jsou drahé. U nového filtru jsou přiloženy nové. Ty originály mají totiž odolnost na ropné produkty a teplou naftu. Pokud tam dáš něco jiného tak to po čase bude znovu zlobit. I originál kroužky po čase jakoby nabobtnají-zvětší se jejich objem tak už se nemají znovu použít.

Potom ještě může být příčinou kromě padající nafty špatně nastavený předvstřik. Ideální je někde zhruba nad modrou střední čarou Asi tak cca 65. S najetými km se rozvodový řemen malinko natahuje a předvstřik mírně klesá.

Předvstřik na obrázku je naopak velký. Je mimo toleranci.

6006 předvstřik pův.bmp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ono uz od vtedy tam mam aj origo krouzky, novu baterku, predvstrik nastaveny na cca 65 ako pises a nic, necham auto stat vonku v minus 5 par hodin a toci a toci a toci, ako chyti, ale trva to dlho! a zhavit - zhavilo dost dlho myslim, som skusal aj 2x zhavit a nic, ziadna zmena!

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tankujem vecsinou rakuske OMV !

kua teraz mi auto stalo vonku cez noc ani nebolo minus tusim len okolo nuly, a to tocenie motora bolo dajake tazkopadne, akoby ani nechcelo otacat (proste dajak tazko otacalo) a naskocit ani za boha (nakoniec predsa naskocilo) a to mam novu baterku! nebude tu niekde dajaky problem?

Editováno: , autor: Eisy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

já laik bych si zkontroloval předvstřik, žhaviče, vzduch filtr , a jestli tam de nafta "a nezapadává na konec bych skusil si pujčit starter jestli ho nemáš u nebes :palec2: když ti na kokšu točí motor musí mít bomby " není na to jen tuknout o klíč a jet :p máš vag tak si to i projed "

Editováno: , autor: maniak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Trochu odběhnu od tématu, ale nechci zakládat zbytečně nový.

Jedná se o startování. Chlapi jak startujete (nezáleží na typ motoru), čekáte až vám zhasnou všechny kontrolky (krom baterky) a potom startujete nebo točíte hned od polohy nula až do startování a na zhasnutí nečekáte?

Já vždy čekám na zhasnutí kontrolek, ale třeba mojí milé když dělala autoškolu ten borec instruktor říkal, že na to nemá čekat a má startovat hned... (jezdila s Fabkou I a II )

Hoďte tu někdo nějaký svůj koment na toto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co já vím ze zkušenosti a naftových kolegů, v letním období je to celkem jedno, ale je lepší počkat aspoň na zhasnutí kontrolky žhavení. V zimě je to řekl bych nutnost (u nafty). To někdy žhavím i 2-3x abych měl jistotu,ale zda to má vliv, si jistý nejsem.

Co jsem měl (benzínovou) fabku, tak jsem otočil do první polohy,počkal až něco pohasne a nastartoval...nikdy nebyl žádný problém..takhle to zase učili mě.

Podle mého prostě blbost to co jí řekl...ale třeba bude něco psáno v manuálu k autu..zkus se podívat

Editováno: , autor: Angel@Devil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplná blbost to není ale takhle by to dle mého názoru učit neměl,fabka v benzínu,jak se vezme za dveře hned spustí čerpadlo,tam by ten okamžitý start neměl vadit,každopádně zastávám názor,počkat až si kontrolky zhasnou,u diesla každopádně počkat až zhasne žhavení a lépe ještě chvilku bo to žhaví i po zhasnutí kontrolky dál a v silnějších mrazech klidně 2x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu odběhnu od tématu, ale nechci zakládat zbytečně nový.

Jedná se o startování. Chlapi jak startujete (nezáleží na typ motoru), čekáte až vám zhasnou všechny kontrolky (krom baterky) a potom startujete nebo točíte hned od polohy nula až do startování a na zhasnutí nečekáte?

Já vždy čekám na zhasnutí kontrolek, ale třeba mojí milé když dělala autoškolu ten borec instruktor říkal, že na to nemá čekat a má startovat hned... (jezdila s Fabkou I a II )

Hoďte tu někdo nějaký svůj koment na toto :)

Startovat az po zhasnuti kontroliek+zhavenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...