Přejít na obsah

Špatný studený start


miro84

Doporučené příspěvky

  • o 9 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj, taky se k hlásím k samému problému viz. video na první stránce. Auto déle startuje při prvním startu, pak při dalších startech na břink. Mám tam novou baterku, nové čtyři svíčky Bosch, nastaven předvstřik na 56-57, koukal jsem na bublinku nafty a přes noc se nezvětšila. VAG nehlásí žádné chyby. Čím by to ještě mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám uplně stejný problém jako je popsaný v tomto topicu. Auto je octavia TDI 66kw 2003, provedené úkony : nová baterka, předvstřik na 56, nový palivový filtr, nové všechny žhavičky Bosch, tankuju jedině na Shell + přidávám VIF. VAG samozřejmě nic nepíše. Chtěl bych se zeptat, pokud budou O kroužky na pal. filtru špatné, uviděl bych to na bublince v hadičce (ráno by se zvětšila). Je to pravda? Případně doporučíte jak otestovat startér nebo čerpadlo? Ikdyž si myslím, že pokud by to byl startér, dělalo by to i za tepla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 roky později...

Zdravím,

mám Octavii 1.9 TDI 66kw, rok výroby 1999. Nějakou dobu špatně startuje, a není to pouze za studena, a taky to není při každém startu. Navíc se ty špatné starty neprojevují pokaždé stejně, někdy to prostě jen dlouho "točí" než to chytne, a někdy to pří startu několikrát "zaškytá" (omlouvám se,lepší výraz mě nenapadl) a pak to chytne. Při těchto startech jde z výfuku bílý kouř, ale žádné obrovské množství, a jen pár sekund. Řekl bych že "škytací" starty sou spíše u studeného motoru, zatímco při teplém motoru se stává že to déle točí. Točí dlouho i např. když startuju 15 minut po předchozí jízdě.

 

Nutno podotknout že každý start není špatný, řekl bych i že ty dobré sou v převaze. Nedávno jsem startoval v cca -10 a chytlo hned.

 

Každopádně se chystám jet do servisu, jen se trochu bojím co mi tam řeknou, nedokázal by mi někdo říct co by to mohlo způsobovat, popř. nějaký nejhorší možný případ a jeho následnou cenu? Žhavičky jsou rok staré Bosch myslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...