Přejít na obsah

Corner funkce - přisvěcování mlhovkami


Pawouk

Doporučené příspěvky

Ešte raz: podľa vyhlášky každé svetlo ktoré má vyššiu svietivosť ako 2000-2500 lumenov (neviem teraz presne tú hodnotu) musí mať ostrekovače na čistenie a automatické nastavovanie sklonu svetla. Napísal som to neodborne, ale je to vo vyhláške, tak nerieš, že čo si počul, ale naštuduj si to, je to vo vyhláške. Alebo chceš policajtovi vysvetľovať, že  to ostrekovanie je neúčinné a zbytočné? Dostaneš akurát 2x väčšiu pokutu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok ja som ťa pochopil a vie mi niekto povedať kto si montoval xenony a prirábal si tam to čidlo náklonu svetiel že kde sa to dáva a čo je ktomu potrebné, a keď to budem mať spravené že aj ostrekovače a aj čidlo tak pri technickej nemusím riešiť zámenu za klasické žiarovky alebo ako to je ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čidlo sklonu neexistuje. Xenónové sady ktoré sa montujú sú iba výbojky, žiadne čidlo sklonu nemajú. Aj keď teoreticky by sa aj dali zohnať z VW Pola, resp. aj Seat Ibiza ich má, ale primárne potrebuješ mať svetlomet taký, ktorý na základe informácii z čidla bude počas jazdy svetlá nastavovať sám. No, a tu je ten problém, taký svetlomet nemáš. Ak by to bolo také jednoduché, tak to tu už má polovica majiteľov F2/R.

 

Jediné čo môžeš spraviť je, že to riskneš a kúpiš HID sadu a namontuješ ju do projektorových svetiel a budeš dúfať že to žiaden policajt nebude riešiť.

Ak si kúpiš takú sadu kde výbojky budú mať farbu svetla okolo 3000-3500 K, tak si to možno žiaden policajt ani nevšimne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vieščo dneska som videl jednu octaviu dva passaty ktoré mali xenony nie v šošovkách ale v parabolách a vypadalo to tak že ani policajtov to nesralo že ich majú, ale tak to je na každom je to riziko ale tak čo už niektorý to tam majú namontované a jazdia s tým a sú radí že im to lepšie svieti, ja som chcel kúpiť SLIM HID a farbu svetla 4300k malo to podobnú farbu ako žiarovky OSRAM ale neviem už ktoré

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak mezi námi, potkat někoho s xenonama v normálních parabolách, rozbiju mu hlavu o kapotu...

 

Souhlas..  :kol-47: .. Nejvíc mě se*ou odbornící co si koupí HID sadu a narvou ji do nějaké Felicie.. Svítí to jak blázen a potkat to do protivky v noci je opravdu super.. Dokud člověk to auto nemine tak nic nevidí...

 

Ale už jsme se celkem dostali od tématu Přisvěcování mlhovkami - corner light trochu jinam.. Takže než na nás někdo přijde z moderátorů a zdrbe nás :kol-28: , tak bych navrhoval  :noot:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprostý souhlas, o corneru se tu neřeší nic :-D 

Jinak jen doplním, že vše je tu pravda-jak o nutnosti mit ostrikovače a automat.regulaci sklonu světel.....dle vyhlašky. 

Tak i věc, že klasicke paraboly i jejich skla s vroubkama, maji jinou lámavost světla, tudíž dát tam HID je jednak proti předpisum a za další bezohledne.

Ja sam jsem daval do favorita HID 4300K, ale s tim rozdilem, že světla jsem měl seštelovaná hodně nízko, abych neoslnoval protijedoucí-a to jsem opravdu neoslnoval a ani policajti nic nerikali a to mně i stavěli..... Ale nakonec jsem to dal pryč (životnost asi rok a pak KO)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

a nedá sa to jednoducho tie corner hmlové svetlá proste nakodovať ?? chcelo by to niekoho kto sa trocha viac vyzná vo VAGu a vie čo kde hladať lebo ja si viem akurát pozrieť na nom teplotu motora, kolko je litrov v nádrži a takéto podobné veci.

Predsa Corner hmlovky nemajú v sebe elektroniku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakódovať sa to dá, ale až potom ako máš naťahané zvlášť káble do jednotlivých svetiel. Totiž jedna vec je, že máš natočené kolesá a riadiac jednotka vie, že má zapnúť jednotlivé svetlá, a druhá vec, či dokáže jednotlivé svetlá zvlášť aj zapnúť, alebo tie hmlovky sú zapojené spolu a tým pádom ich nedokáže ovládať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za měsíc mi končí záruka, tak se chystám udělat toto vylepšení. Když jsme to na mém autě pouze nakódovali, rozsvítila se kontrolka prasknuté žárovky, asi budou mlhovky zapojené spolu z jednoho pinu v elektronice. Má prosím někdo schéma, kde mají být kabely zapojeny  (od elektroniky k mlhovkám)? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak máš správnu komfortku aj hmlovky, tak cena prerobenia je natiahnutie dvoch káblov + kódovanie. Toto je vec, ktorú zvládneš aj doma vo dvore ak máš trocha elektrikárskych skúseností. Ak ich nemáš, nájdi si normálny servis kde ti budú ochotní to spraviť. Ak vedia ako na to, verím že to nebude trvať dlhšie ako pol hodinu a materiál bude tiež iba za pár korún.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...