Přejít na obsah

vypadok valca o1 tdi 81kW, AHF


sideA

Doporučené příspěvky

Chlapi zdravim.

Prosim Vas o pomoc pri rieseni problemu s motorom. Pre uplnost pisem historiu od kedy zacali problemy. Podotykam ze turbo je o.k.

1. asi pred mesiacom (teplota vonku asi 2°C) som po nastartovani studeneho motora vyhnal otacky asi do 3500 (zaradoval som sa z parkoviska na cestu). V tom momente prestal motor tahat a cele auto zacalo strasne vibrovat. Zastavil som na krizovatke auto stale skakalo, motor som nevypinal. Po rozbehnuti a prejdeni par metrov sa vsetko znormalizovalo a islo o.k.

2. pred tromi tyzdnami menene zhavice kvoli horsim studenym startom. Pri 0°C musim aj po vymene žhavit min. 2 x. Auto sa zatrase ako keby nabiehali valce chaoticky. Toto ma ale zatial moc netrapi

3. posledne dni - auto po zahriati motora po studenom starte funguje bezproblemov aj pri velmi vysokych otackach, akceleracia o.k.. Problem nastava vtedy, pokial zastavim, vypnem motor na 10 min, pol hodinu alebo hodinu a chcem pokracovat v ceste. :

- start prebehne uplne hladko na 1 šup bez vibracii.

- pri otočeni kolies v pravo sa zacne ozyvat tenky ton - piskanie ako keby od ventilatora kurenia (piska to iba pri vytočeni do prava)

- motor je zahriaty na prevadzkovu teplotu do 2 min, pri vyradeni kvaltu je pocut kovovy chrastivy zvuk ako keby sa suchala ocel o ocel, pri akceleraci okolo 3000 ot. prudko strati vykon zacne sa triast presne ako v bode č. 1. Po chvili valec naskoči a vsetko je o.k.

- opakuje a vyskytuje sa to iba po prestavke v jazde, ked motor pri nastartovani nieje vychladnuty.

Pouzity olej 10W40 - nestraca sa, hladina chladiacej zmesi o.k., diagnostika bez zavad.

edit: novy poznatok

- zavada sa prejavuje zatial len vtedy pokial cez prestavku v ceste mam na parkovisku zaradeny kvalt. Skusal som parkovat iba na rucnu brzdu a zavada sa zatial neprejavila. Moze to mat na svedomi zotrvacnik? Co som sa docital chybny zotrvacnik sa prejavuje vibraciami. Mozu byt vibracie sposobene chybnym zotrvacnikom take silne ako keby vypadol valec?

Editováno: , autor: sideA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takze zotrvacnik so spojkou vymeneny zavada pretrvava, diagnostika stale nic nehlasi uz som z toho na prasky

Pri akceleracii strati tah a cele auto sa chveje , za chvilu chvenie prestane a auto ide v pohode aj v 4500ot/min. Dnes pri chveni uz aj zhasol motor (zaradena 2-ka pri 3000 ot/min.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...