Přejít na obsah

Padající ručičky budíků


TicTac

Doporučené příspěvky

Ja jezdim do prahy na motokary :palec2: a cesta zpatky domu mi trva 1 hodina 15minut jsem to posledne stopoval tak ze od ty prahy ke mne to neni zas tak daleko. kol5

Sem .. ?

http://www.kart-centrum.cz/?cat=3

Občas tam si tam zajdem zablbnout od firmy, bezva zábava. Ale ty ruce, po hodině ježdění čistého času si vždycky myslím, že je mám amputované ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Kluci prosim vas sezente mi nekde odkaz na netu ci nejakou nahradu na toto relatko na budikach

moc diky - pak pokud bude nekdo chtit v okoli opravit padajici budiky rad pomuzu :)

post-3876-1179813296_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci prosim vas sezente mi nekde odkaz na netu ci nejakou nahradu na toto relatko na budikach

moc diky - pak pokud bude nekdo chtit v okoli opravit padajici budiky rad pomuzu :)

Ahoj kamos si me stezuje ze mu padaji budoky ,asi nejakou pribliznou radu kde se dotycna chyba nachazi ,prosim ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak konecne jsem nato kapnul - budiky nefunkcni uz makaji na 100% ale ze me to dalo. celkem 4 hodiny prace ;)

jeste tu mam budiky ktere nesviti - to az nekdy jindy

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem taky opravoval padající ručičky budíků kamarádovi na octě 1.9TDI a byl jsem úspěšnej. Sice jsem to hledal skoro dvě hodiny, ale dělal jsem to poprvé. Nevěřím ale, že je to stále ta samá závada. U těchto budíků byla prasklá cestička hned u jednoho z odporů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dělám to celkem běžně jsem z Ostravy. 602736624

Kde to přesně děláš?Jsem z Orlové a ručička teploty si dělá co chce.V servisu mi řekli že je to na výměnu celé přístrojovky nebo že to někde pošlou na opravu ale trvá to asi týdem a cena kolem dvojky.tak se chci informovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nove poznatky:Pristrojovky octavia z r.v. 97 co se tyce padajicich rucicek Maji uplne jinou zavadu.Dnes jsem to hledal.Musel jsem kvuli tomu predelat svuj testovaci stul,Ponevadz na mem stole vse chodilo ale ve voze vubec.Nasel jsem to a je to jen u tohoto roku vyroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Cafte.

Mám tiež zahraničné auto Octavia 1,8 20V T.Je to úžasné,jednoduché,rýchle auto.Z určitých dôvôdov som bol donútený opustiť značkové servisy a začať si ho opravovať svojpomocne,amatérčiť,bastlit.a ci co.Posledný úspech sú padajúce ručičky,rafiky,otáčky,rýchlosť,teplota a palivo.Je to banálna záležitosť mikrothliny odporu 5kohm pod stabilizátorom napätia na prístrojovej doske .Odpor je na druhej strane,sú tam tri a jeden z nich to je.Taže netreba dávať dole rafiky,ktoré sa isto poškodia(ot.+km).Pokiaľ je studený spoj na druhom konci odporu(spodnom)ručičky treba dať dole a použť sekundové alebo iné lepidlo.Rafiky treba vyrvať silou,pškodeniu čiernej folie pri páční sroubováki sa dá zabrániť podložením trebárs papierikmi s výrezmi do"V".Takže ten stabilizátor tak hreje,že jeho okolie trpí a aj druhá strana asi dvojvrstvového plošáku sa časom prehreje a vznikne studený spoj na tomto odpore.Možno "studenák" vznikne aj na vedlajších súčiaskách,ale vždy treba hľadať chybu v okolí tohto prevíta,malá chladiaca plocha a iná konštrukcia by to spravila.Ja som si pri tomoto probléme tiež skoro trhal vlasy,bol úplne bezradný,ale po náhdonom prečítaní Vášho Disksního fora som zistil že oprava tohto druhu je vlastne môj koníček a donútil som sa ...Takže netreba preletovávať celú dosku,problém ja okolo stabilizátora napätia.Ja som pri tomto bastleni uspešne zničil a previnul motorček ukazovatele teploty,je tam 4x500 závitov 0,08 ,no čo,ale prístrojovka ide,všetkým čo sa opravami prístrojoviek živia sa ospravedlňujem,ale musel som to zverejniť lebo som sa tu tak krásne naštartoval...Komu chodi(la)oktávía na 3 valce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cafte.

Mám tiež zahraničné auto Octavia 1,8 20V T.Je to úžasné,jednoduché,rýchle auto.Z určitých dôvôdov som bol donútený opustiť značkové servisy a začať si ho opravovať svojpomocne,amatérčiť,bastlit.a ci co.Posledný úspech sú padajúce ručičky,rafiky,otáčky,rýchlosť,teplota a palivo.Je to banálna záležitosť mikrothliny odporu 5kohm pod stabilizátorom napätia na prístrojovej doske .Odpor je na druhej strane,sú tam tri a jeden z nich to je.Taže netreba dávať dole rafiky,ktoré sa isto poškodia(ot.+km).Pokiaľ je studený spoj na druhom konci odporu(spodnom)ručičky treba dať dole a použť sekundové alebo iné lepidlo.Rafiky treba vyrvať silou,pškodeniu čiernej folie pri páční sroubováki sa dá zabrániť podložením trebárs papierikmi s výrezmi do"V".Takže ten stabilizátor tak hreje,že jeho okolie trpí a aj druhá strana asi dvojvrstvového plošáku sa časom prehreje a vznikne studený spoj na tomto odpore.Možno "studenák" vznikne aj na vedlajších súčiaskách,ale vždy treba hľadať chybu v okolí tohto prevíta,malá chladiaca plocha a iná konštrukcia by to spravila.Ja som si pri tomoto probléme tiež skoro trhal vlasy,bol úplne bezradný,ale po náhdonom prečítaní Vášho Disksního fora som zistil že oprava tohto druhu je vlastne môj koníček a donútil som sa ...Takže netreba preletovávať celú dosku,problém ja okolo stabilizátora napätia.Ja som pri tomto bastleni uspešne zničil a previnul motorček ukazovatele teploty,je tam 4x500 závitov 0,08 ,no čo,ale prístrojovka ide,všetkým čo sa opravami prístrojoviek živia sa ospravedlňujem,ale musel som to zverejniť lebo som sa tu tak krásne naštartoval...Komu chodi(la)oktávía na 3 valce?

To, co jsi psal je jenom jedna ze závad, která se může objevit, další jsou: smd pojisty na tišťáku a jedno malé relátko, časem se opálí kontakty, někdo tady o tom už psal, tuším, že Octavka, ale jinak dobré :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mám podobný problém. Někdy se mi stane, že vypnu zapalování a začnou mi blbnout budíky. Ručičky sebou začnou trhat a vyresetují se mi panel hodin a panel aktuálně ujetých kilometrů. Po zapnutí zapalování kontrolky jen lehce prosvěcují a je slyšet zvakání relátka. Po chvíli vše naskočí a funguje zase normálně. Nesetkal jse se s tím už někdo? Budu rád za každou radu. Díky Marvel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mám podobný problém. Někdy se mi stane, že vypnu zapalování a začnou mi blbnout budíky. Ručičky sebou začnou trhat a vyresetují se mi panel hodin a panel aktuálně ujetých kilometrů. Po zapnutí zapalování kontrolky jen lehce prosvěcují a je slyšet zvakání relátka. Po chvíli vše naskočí a funguje zase normálně. Nesetkal jse se s tím už někdo? Budu rád za každou radu. Díky Marvel

to bych spíš typoval na spínačku a ne na budíky, jinak budíky blbnou do cca roku 99

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mám podobný problém. Někdy se mi stane, že vypnu zapalování a začnou mi blbnout budíky. Ručičky sebou začnou trhat a vyresetují se mi panel hodin a panel aktuálně ujetých kilometrů. Po zapnutí zapalování kontrolky jen lehce prosvěcují a je slyšet zvakání relátka. Po chvíli vše naskočí a funguje zase normálně. Nesetkal jse se s tím už někdo? Budu rád za každou radu. Díky Marvel

to bych spíš typoval na spínačku a ne na budíky, jinak budíky blbnou do cca roku 99

Ok díky za radu. Zkusím tedy mrknout na spínačku a uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upozorneni.:Obednavky a zasilky budiky prijimam az do 26.7.07 pak mam 14dni dovolene.Tak aby ste zbytecne nemuseli cekat na budiky posilane postou.

Mimo opravy tachometru se ted zabyvam opravy komfortnich jednotek.Az budu vedet ze je u nich taky jedna jedina a ta sama zavada tak dam vedet.Projevy jsou takove:Nejde central, nesviti vnitrni osvetleni a nejdou blinkry-nelze diagnostikou nacist komfortni system.Budu informovat jak pokracuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...