Přejít na obsah

Denní svícení - výměna za LED žárovku


Seiger86

Doporučené příspěvky

@fobik: Pokud ty LED žárovky nesvítí jen dopředu (tj. mají i diody po obvodu) a mají slušnou svítivost (běžná P21W vláknová žárovka má cca 460 lm, u LED není problém 600-800 lm), tak je výsledkem čistě bílé, jasné a na pohled homogenní světlo, které vyplní celý prostor paraboly denního svícení.

Editováno: , autor: wizaard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 1. 2017 at 11:41, janmatejicek napsal:

@Marek_74 nikde ale přece není napsáno, jak se mají světla rozsvěcet :) Ale někomu blikají ledky i za jízdy a to už problém je

Jasný, neřešil jsem samotné rozsvěcování, ale mojí zkušenost s probliknutím. Pokud však problikávají za jízdy, tak to by mě vadilo a řešil bych to.

Editováno: , autor: Marek_74
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, wizaard napsal:

@fobik: Pokud ty LED žárovky nesvítí jen dopředu (tj. mají i diody po obvodu) a mají slušnou svítivost (běžná P21W vláknová žárovka má cca 460 lm, u LED není problém 600-800 lm), tak je výsledkem čistě bílé, jasné a na pohled homogenní světlo, které vyplní celý prostor paraboly denního svícení.

Naprostý souhlas. Někde zde v tomto vlákně někdo doporučoval LED žárovky, které svítí pouze dopředu, což je absolutně nevhodné a výsledkem je svítící "tečka" a ne celá parabola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

už 2roky jezdím s těma co postuje kolega Darro. V ramci LED upgradu žárovky světel zpátečky jsem zakoupil silnější viz foto.....a musím uznat že zklamání při srovnání svítivosti v denním svícení. Papírově slabší žárovka - 6čipů(na straně řidiče) oproti 10, ale na svitivosti se to neprojevilo.....skončilo v zadních světlech a tam plní funkci jak mají.....žádná chybová hláška. Foceno mobilem, trošku zkresluje to světlo, ale sviti jasně bíle v realu.....třebas to někomu pomuže při výběru....

 

 

fullsizeoutput_ccb.jpeg

fullsizeoutput_cce.jpeg

Editováno: , autor: dell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem slíbil, podávám referenci na další zakoupené LED žárovky do denního svícení. Tentokrát jsem koupil tyto (viz. odkaz níže), které mají CREE ledky. Oproti těm prvním, které zde o pár příspěvků zpět postuji, mají pouze 6 diod. Dvě ze předu pod čočkou a 4, které svítí zpět na parabolu a na jehlan, který světlo odráží do boku. Světlo je trochu více do modra, než-li u těch prvních, ale účinnost těch CREE diod je znatelná, svítí mnohem lépe a světlo působí kompaktněji.

Chybu také nehlásí, takže můžu zase jen doporučit. Mě osobně se líbí víc, proto na autě zůstaly.

 

https://www.aliexpress.com/item/2X-Super-Bright-1156-BA15S-30W-CREE-XB-D-LED-Projector-Tail-Light-Led-Bulbs-Lamp/32705852905.html?spm=2114.13010608.0.0.0kAlct

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny, tuší někdo princip soft úpravy, aby neházely LED žárovky chybu? Zůstává funkční kontrola žárovek a zahlásí to vadnou LED žárovku? Tzn. nějaké měření odběru zůstává, jen se nastaví jinak? Nechci dávat žádné "error free" s odporem, kterýma si pak můžu v autě přitápět.

 

Dík moc za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak znova. Proč tam dávat odpor když Canbus ledka nehlásí žádnou chybu?

Odesláno z mého M2 pomocí Tapatalk



Když máš ledku která ti nehlasi závadu tak to znamená že v ledce je zabudovaný rezistor( odpor) který oklame canbus. Ten odpor se hřeje a pálí patici.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ja som do denneho teraz skusil tieto - https://www.aliexpress.com/item/2PCS-12V-60W-CANBUS-ERROR-FREE-Reverse-Light-P21W-BA15S-1156-LED-CAR-TURN-SIGNAL-STOP/32680620977.html?spm=2114.13010608.0.0.7tL81i

bez hlasky o vypalenej ziarovke a zatial som nepostrehol aby blikali. predtym som tam mal tieto - http://www.ebay.com/itm/2X-80W-1156-BA15S-Cree-16-LED-White-Car-Tail-Turn-Backup-Reverse-Light-White-New-/272084400945?hash=item3f597e7b31

ale vsimol som si, ze pravidelne preblikavaju a potom mi dokonca zacala vyskakovat hlaska o vypalenych ziarovkach. no posledne 2-3 mesiace to uz nerobili, tak neviem ci za spametali, ale radsej som objednal ine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegové, vím, že vám nepomůžu, ale opravdu radím - kupte kvalitní LED (ideálně bez všech těch odporů a CANBUSů a hláškových eliminací), zajeďte do Strakonic (nevím, zda to umí někdo jiný), nechte si správně nastavit řídicí jendotku (aby vám auto nehlásilo chyby, neblikalo při studených testech žárovek a podobně) a budete mít svatý klid napoprvé a jednou provždy. Doporučuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
V 7/17/2017 na 10:40, Kotlick napsal:

Zdravím, musí se přehodit polarita  (přepinovat) vždy když přecházím na LEDky v denním svícení, nebo je to jen pro některé LEDky. Když budu mít CANBUS free, tak taky? Někdo tu psal, že nepřehazoval polaritu.

Předem díky za info.

Ja mam uz pul roku tyto LEDky (https://www.aliexpress.com/item/CANbus-HID-White-Reflector-LED-Bulbs-for-Volkswagen-MK6-Jetta-Daytime-DRL-Lights/1997926224.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.sJPBYQ) a nic jsem delat nemusel, jen jsem vymenil zarovky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...