Přejít na obsah

Denní svícení - výměna za LED žárovku


Seiger86

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím, to já jsem si objednal tyto http://www.denni-sviceni.eu/denni-sviceni/eshop/0/3/5/80-Bila-LED-CREE-5W-do-denniho-sviceni-S-Superb-Fabia-Roomster-nehlasi-chybu v klidu nainstaloval, zapnul zapalování vše fungovalo svítilo a na počítači nebyla chyba prasklé žárovky a když jsem po druhé zapnul zapalování tak vyskočila chyba a ledky už svití :-( tak jsem je poslal na reklamaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Taky se podělím o zkušenost koupil jsem tyto žárovky: http://www.denni-sviceni.eu/denni-sviceni/eshop/0/3/5/80-Bila-LED-CREE-5W-do-denniho-sviceni-S-Superb-Fabia-Roomster-nehlasi-chybu
Chybu to nehlásilo ani před upravením sw, jen ta svítivost je opravdu bída, moje chyba při výběru nedošlo mi že to nebude mít pěkný rozptyl světla :-( svítí to jako bludičky  a jen jako bodovka takže hledám nějaké jiné klidně bez can bus mám upraveny sw takže chybu mi to nehlásí. Jaké mi doporučíte? Jde mi o to aby to svítilo dobře a taky aby světlo bylo bílé a  né modré jako tomu je u těchto. Občas potkám nějakého supa či octu a svítí jim to krásně bíle podobným světlem jako xenony  a né tak modře jako tyto žárovky. Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čím víc různě rozmístěných čipů, tím podobnější rozptyl obyč žárovce to bude mít. Te teplota barvy je problém, protože se potřebuješ přiblížit 4300K, což mají originál výbojky v xenonech. Jenže většina těch levnějších LED má 6000K a proto už jsou skoro modré. Musíš hledat vyloženě dle té teploty barvy, tedy LED o teplotě 4300K. Do karet ti ovšem nehraje ani to, že čím víc mají výbojky "nasvíceno" tím více se jejich barevná teplota posouvá. Na druhou stranu, dennní svícení a xenony nikdy nesvítí najednou, takže tě to nemusí trápit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj všem. Třeba to někomu pomůže ...

 

Právě jsem nainstaloval tyto LED žárovky a potvrzuji, že svítí perfektně a nehlásí chybu:

 

https://www.aliexpress.com/item/2PCS-12V-60W-CANBUS-ERROR-FREE-Reverse-Light-P21W-BA15S-1156-LED-CAR-TURN-SIGNAL-STOP/32680620977.html?spm=2114.13010608.0.0.S04nan

Editováno: , autor: Marek_74
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem za tip, kupene.

ja som nedavno kupil tieto -  https://goo.gl/mJ3aXf

tu 80W verziu. svietia pekne bielo, nie modro a maju aj dost vysoku svietivost, takze ich vidno, len maju chybu a to ze kazdych mozno 20-30 sekund sa vypnu na 2-3 sekundy a potom sa zapnu. raz jedna, potom druha, takze ich chcem vymenit. dufam, ze tieto pojdu OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak chlapi víme jak je to u číňanů, takže ten výkon je samozřejmě myšlen jako ekvivalent, ale i tak je potřeba hodně přimhouřit oči. Musely by tam být použity CREE čipy (opravdové), což nejsou. 

 

A hlavně, jedná se o denní svícení, nikoliv o to někomu vypálit čočky v očích, nehledě na to, že by to bylo v provozu nebezpečné. Oni i tyto jsou nezákonné ...  Takže důležité je být viděn a to tyto splňují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, janmatejicek napsal:

prej 80 wattů :D Tušíš vůbec, co by to bylo za světlo? To mají tak průmyslová světla a veřejné osvětlení... Tys měl tak maximálně ekvivalent 80wattové žárovky a i o tom dost pochybuju

 

tych 80W som tam napisal kvoli tomu, ze v danom odkaze su na vyber 3 druhy, tak aby sa vedelo ktore som vlastne myslel.

nikde som nespomenul, ze tych 80W tam realne bolo, takze nemusis mat hned blbe komenty k tomu.

a svietia o dost lepsie ako napr. tie ktore som tam mal doteraz -  https://goo.gl/olBxuM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Objednal jsem na zkoušku nějaké LEDky (taky od Rafservis.cz mimochodem) BA15s do denního svícení - zajímá mě, jak to bude fungovat a vypadat. Třeba mě to přesvědčí... ;) Ale mám otázku: četl jsem na zahraničním fóru, že (některé? nebo všechny?) LED žárovky po nastartování několikrát bliknou, jak si auto kontroluje žárovky. Někdo dokonce psal, že mu ze stejného důvodu LEDky bliknou každých cca 30 vteřin. Je tomu opravdu tak? To by bylo dost mrzuté... Nebo se to stává jen u některých?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, návaznost na to, co jsem psal: koupil jsem tyto LEDky, žádné problémy s blikáním (ani po startu, ani při jízdě) nejsou* a mimochodem svítí velmi pěkně (nějaké fotky případně viz moje téma). Nicméně, jak jsem tak nějak očekával, občas vyhodí chybu prasklé žárovky, i když jsou "CanBus", takže tak či onak je třeba úprava ŘJ.

 

* Tak jsem byl ve Strakonicích. :) Problémy s blikáním samozřejmě byly (při startu - studený test, když svítí xenony), při jízdě ale žádné blikání nebylo, myslím. Po úpravě jednotky bez jakýchkoliv problémů.

Editováno: , autor: wizaard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 12. 2016 at 20:42, fobik napsal:

@dell Nemas prosimte foto jak vypadaji v realu?Díky

 

@Marek_74 Takze ty zajistujici "čepy" jsou na stejnem miste jako u origo?Drzi to dobre jo? Diky za tip

Ahoj, ano. Vše sedí tak, jak má. Po více jak měsíčním provozu opět potvrzuji, že stále bezchybně svítí a bez jediné chyby signalizace prasklé žárovky.

 

Ještě jsem objednal tyto, které mají CREE diody, tak pak poreferuji.

 

https://www.aliexpress.com/item/2X-Super-Bright-Error-Free-1156-BA15S-P21W-30W-XB-D-LED-Projector-Tail-Light-White/32705852905.html?spm=2114.13010608.0.0.0kAlct

 

 

Editováno: , autor: Marek_74
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dell, @Marek_74, @Levon Prime: Kolegové, jen takový jeden detail - podle toho, co jsem pochopil od ferdy25 (doufám, že nevyzrazuju nějaké důležité know-how, ale z principu asi ne), jak funguje test prasklých žárovek (nejen?) na Superbu a jaká je charakteristika LED žárovek (velmi nízký odběr, okamžitá reakce na sepnutí okruhu), snad není reálně možné, aby jakékoliv LEDky bez úpravy ŘJ (alespoň) při nastartování nezablikaly kvůli studenému testu žárovek (tzn. těch, které nesvítí - normální žárovka se testem neaktivuje, ale LED kvůli uvedeným charakteristikám ano), které auto po nastartování dělá.

 

Určitě věřím, že uvedené LED žárovky fungují za jízdy a nemusí ani ukazovat chybu žárovky (třeba mně chybu hlásila jen jedna, jak jsem psal).

Editováno: , autor: wizaard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, wizaard napsal:

@dell, @Marek_74, @Levon Prime: Kolegové, jen takový jeden detail - podle toho, co jsem pochopil od ferdy25 (doufám, že nevyzrazuju nějaké důležité know-how, ale z principu asi ne), jak funguje test prasklých žárovek (nejen?) na Superbu a jaká je charakteristika LED žárovek (velmi nízký odběr, okamžitá reakce na sepnutí okruhu), snad není reálně možné, aby jakékoliv LEDky bez úpravy ŘJ (alespoň) při nastartování nezablikaly kvůli studenému testu žárovek (tzn. těch, které nesvítí - normální žárovka se testem neaktivuje, ale LED kvůli uvedeným charakteristikám ano), které auto po nastartování dělá.

 

Určitě věřím, že uvedené LED žárovky fungují za jízdy a nemusí ani ukazovat chybu žárovky (třeba mně chybu hlásila jen jedna, jak jsem psal).

No popravdě jsem zatím žádné blikání neřešil, ale je pravda, že nedávno jsem byl na STK  (ano i s LED, risknul jsem to :-)   ) a na konci linky, kde testují světla atd. jsem si všiml, že když technik zapínal světla na palubovce, tak denní ledky jemně problikly. Je to ale maličkost, kterou nehodlám řešit. 

Jinak co se LED žárovek týče, tak tyto výše zmíněné z Alliexpressu jsou moje třetí sada. První, koupená naslepo na AE, házely error. Druhé koupené na českém shopu a doporučené někde tady v tomto vlákně, po cca 14 dnech začly blbnout. Přestávaly svítit ty čelní diody pod čočkou. Nyní už téměř 2 měsíce výše zmíněné z AE a vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...