Přejít na obsah

montaz nezavisleho topeni Webasto


danone

Doporučené příspěvky

Ahoj kamarat má OII 2.0TDi r.v.2005 a zohnali sme niake univerzalne webasto z mazdy 6 ktora išla do šrotu.

Pán čo mal mazdu vravel že sa mu vebasto zaplo po štarte a samo sa vyplo ked teplota dosiahla 80stupnov.

Po mechanickej stranke nebude problem ho zapojit len nevieme elektriku.

A ešte sa chcem opytat či to má v sebe obehove čerpadlo vody.

Ide z toho len 5 kablov a potom z webasta do palivoveho čerpadielka 2 ale tie su zapjene.

Nechceme to na ziadne dialkove ovladanie. Može to byt aj na vypínač.

Dakujem moc

post-4502-1264782173_thumb.jpg

post-4502-1264782182_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, mel bych dotaz ohledne montaze nezavisleho topeni..

Jsem vlastnikem O2 1.9 TDI 77kw rv.2007 climatronik bez maxidotu a koupil jsem starsi NT Webasto termo top V s prislusenstvim -jehla, cerpadlo, original panelem climatronik s tlacitkem nezavisleho topeni(bylo original montovane v O2). Otazka zni jestli to bude fungovat bez MaxiDotu a jestli nema nekdo schema napojeni kabelaze, jelikoz s konektoru webasta zustaly 3cm kabelu bez popisu...

Predem dekuji za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

komplet vodní hadice máš taky? taky je potřeba 3cestný ventil, těch hadic je docela dost a liší se podle kódu motoru.

samo potřebuješ ještě jinou nádobku ostřiků

jinak zapojení elektriky je jednoduché

2pin - hnědý - kostra, červenožlutý - plus od pojistky v eboxu

8pin - šedočervený - čerpadlo, černožlutý - 3cest ventil, oranžovohnědý - canL, oranžovofialový - canH

na climatronicu musíš prohodit spínané a stálé napájení panelu.

Bez maxíku to pojede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

chci se zeptat.mam na octe II origo namontovanéé webasto typ V.bohužel je odhlásený ze systému,vyndaná poistka.tak sem to koupil.ptal sem sa na to v servisu(vista car hodonín) co servisovali auto a bylo mi odpovezeno že tam je vadné obehové čerpadlo(cena 2360+dph) a dávkovací čerpadlo paliva(5710+dph).chcel by sem to dat znovu do chodu.mohl by mi nekdo poradit ohledne toho.čerpadla jaké by sem mel koupit a znovu to zapojit.mohl by nekdo v okolí hodonína.dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 7 let později...

Zdravím,

jsem nový majitel Škody Octavie 2, 1.9 tdi BXE, 2007, klimatronic. Potřeboval bych radu.  Rád bych do auta instaloval webasto nezávislé topení s dálkovým ovladačem telestart T100 HTM. Je to kompletní sada včetně kabeláže, stále nainstalovaná v havarovaném voze (ALE MOTOR 2.0 TDI). Funkční a s možností předvedení v provozu.

 

Co mě na tom láká: menší opotřebení studeného motoru při startu, teplo v kabině a rozmražená okna, cena sestavy 6000Kč. (Jen nový ovladač stojí 7500Kč.)

 

Moje otázka zní:

Bude přestavba z 2.0tdi do 1.9 tdi totožná? Dle manuálu http://service-manual.ru/webasto/install/cars/Skoda/Octavia/A5/Octavia_Combi_2005_1.9_2.0_d_E.pdf  je totožná.

 

Potom jehla do nádrže se se umísťuje do těla čerpadla? Tj. vyvrtat díru ve volném prostoru a jen našroubovat jehlu?

 

Dále kudy se vede kabeláž k palivovému čerpadlu? Vnitřkem nebo trasou palivové trasy/ hadice čerpadla?

 

Potom zapojení kabeláže do ovladače climatroniku. Kolik vodičů se tam vede a je potřeba kompletní demontáž přístrojovky? Jám mám climatronic, ale bouraná má oktávka klasický mauální panel topení. Bude v tomhle problém?

 

Předpokládám, že si to budu zapojovat sám. Neměl by to být problém, když si udělám fotodokumentaci z demontáže. Jak píšu, vše k tomu dostanu. Pokud budete znát odpovědi, budu za ně rád. Poté i váš názor na tuto sestavu.

 

 

Díky  Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...