Přejít na obsah

kontrolka praskle zarovky - zarovky sviti


dalas

Doporučené příspěvky

zdarec, tak uz si nevim rady, kontrolka se rozsvecovala sporadicky, ted uz sviti porad, maxidot pise kontrola leveho koncoveho svetla, vsechny zarovky svitily, presto jsem je vsechny vymenil, kontrolka sviti porad, uz sem bezradny a nechce se mi to nechavat den v servisu kvuli pracovni vytizenosti pred svatky, nesetkal jste se s tim nekdo? diky za o

zarovky jsou samozrejme original, co tam patri dle etky

Editováno: , autor: dalas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, nechci vás strašit, ale zraje u vás nejspíš podobný problém, jaký jsem měl já.

U mě to začalo levým zadním mlhovým světlem. Příčinou je svazek kabelů, co prochází twindoorem na levé straně a láme se při otvírání malého víka kufru. Vyměnili mi celý svazek kabelů. Údajně jsou teď už kabely silikonové a mělo by to snad vydržet dýl. Cenovka za svazek kabelů v autorizovaném servisu Škoda je cca 3250Kč plus práce. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledních pár měsíců mi nesvítí žárovky s paticí T10 střídavě. Jeden den levá zadní, druhý den levá přední, atd.......

Asi 4 kusy jsem vyměnil, než jsem zjistil, že žádné nic není. Protože jsem tzv. " silážník " nic jsem nevyhodil - všechny žárovky

jsou v pořádku. Dle servisu se musí přehrát řídící jednotka, tu mi přehrávali na jaře, když se mi zadřel napínák , a pak v létě, když měnily tekoucí turbo. Nyní každý po nastartování obejdu auto poplácám nesvítící žárovku - ta se rozsvítí - a já jedu do do :kol-28: práce.

Jako předletová kontrola dobrý, ale připadám si jako "koloťuk". Pro mladší ročníky - KOLOŤUK byl pracovník drah, který musel obejít celý vlak, dlouhým kladívkem poklepal každou obruč kola a podle zvuku poznal prasklinu. Bohužel odborníci na dráze a ve VW a Skode chybějí. Mám několik teorií, ale je teď zima a zebou mě při výměně ruce. Tak až na jaře.

S pozdravem

ZB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 2009 a tiez stale svieti,nesvieti a tak dookola.Ked sa zahram na toho kolotuka a vsetky ziarovky sa rozsvietia ,vypnem motor a znova nastartujem tak uz nic nehlasi.Ale uz ma to davno prestalo bavit.Staci ked sa ti nerozsvieti po nastartovani nejaka ziarovka a hlasit to bude aj potom ked sa ti ihned rozsvieti.Skusal som sa hrat aj s kontaktami na ziarovkach ale tam chyba zrejme nebude,uvidime ci na to niekto pride lebo ja to uz momentalne neriesim.A SW bol prehravany aj pri poslednej prehliadke ale tam pravdepodobne tiez nebude pes zakopany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Odesel mi celej twindoor, nesel otvirat, vymena celyho svazku a od te doby o zarovkach nevim, predtim mi to treba po startu ukazalo, ze mi vlastne nesviti cele auto, cca 7 chybovych hlasek na maxidotu, sem si myslel, ze driv dojedu do prace nez mi to maxidot vsechno ukaze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice mám Yeťáka, ale měl jsem podobný problém. Po samo instalaci tažnýho mi začala svítit kontrolka levého koncového světla. Světlo opravdu nesvítilo. Po výměně žárovky stále nesvítilo. Pojistka OK. Tak jsem si řek, že jsem blbec a štípnul jsem někde tapecem drát a začal jsem hledet (čti rozebírat půlku auta). Nakonec jsem si všiml, že mi nesvítí světýlko v kufru. A to mělo spálenou pojistku (asi jsem zkratoval holé kontakty u světýlka při sundavání tapeců v kufru). A tahle pojistka zmátla celou řídící jednotku svícení a ta přestala "používat" koncový světlo. Proto doporučuju - při problému se světlama zkontrolovat VŠECHNY pojistky (ve všech pojistkových skříních) - i ty zdánlivě nesouvisející. Počítače v autě jsou tak provázaný, že člověk nikdy neví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

ahoj všem. Hele tak mám 23 hlášek na maxi dotu, ještě chybí voda v odstřikovačích, jinak když dám blinkr, cvaká rychle, ale blikají všechny, pak ale zadní po 3 vteřinách jen svítí... a pak když zapnu xenony, tak 2x za sebou bliknou... jinak auto svítí normálně.... Navíc se občas rožne EPC, a když pak chci nastartovat, jen točí motor a nic. Pak vypnu klíček, zapnu znova a naskočí, pak EPC zned zhasne a třeba týden klid... Kura to byl kup....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem to zakriknul, 22 chybovych hlasek na maxidotu, podle nej nesviti ani jedna zarovka na aute, ale samo svitej vsechny, tak zitra jedu na vaginu, snad neco ukaze

Jak to dopadlo??? Mohlo by to mít souvislost s pekelně zamlženou mlhovkou???? Myslím že je tam rozbitý úchyt žárovky a netěsní...

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám k závadě 22 žárovek nové info. Po konzultaci (telefonické) s jedním elelktrikářem škodovky mi řekl že auta r.v.2008-2010 měli občas pomatení smyslů :-) A blikaly jak strhaný. Takže přehráli BCM jak psal Crake. V úterý jedu do škodovky a budu řvát, pokud budou chtít jenom korunu. Je to pošahaný z výroby, takže to by mělo být zdarma! Pak dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, tak flash mi udělala škodovka zdarma, nemusel jsem nic platit a spokojeně odjel.... po 100km svítila kontrolka žárovky a měl jsem si zkontrolovat, že svítí osvětlení SPZ, svítilo... tak nevím. Pak jsem zastavil, 4 hodiny stál, pak nastartoval a je vše OK :-)

viva Superb nadupaný elektronikou :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me ted svitila chyba zarovky u PZ svetla. Jedna zarovka nesvitila a kdyz jsem tuknul do svetla, tak se rozsvitila. Vymenil jsem si a najednou nesvitily 2 vnejsi. Stacilo tuknout do svetla a opet se rozsvitily. Po vymene i tech dvou vnejsich zarovek je po problemu. Ujeto 1500km a chyba zarovky nesviti.

Neustale me ale sviti voda do ostrikovacu. Jde nejak odpojit ostrikovani svetel? Me ta kapalina nevydrzi dyl nez tyden :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, tak flash mi udělala škodovka zdarma, nemusel jsem nic platit a spokojeně odjel.... po 100km svítila kontrolka žárovky a měl jsem si zkontrolovat, že svítí osvětlení SPZ, svítilo... tak nevím. Pak jsem zastavil, 4 hodiny stál, pak nastartoval a je vše OK :-)

viva Superb nadupaný elektronikou :-D

Tak a už mi fakt jedna u SPZ nesvítí, musím se dokopat a najít čas na výměnu :-) Pak snad bude o kontrolku méně :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...