Přejít na obsah

kontrolka praskle zarovky - zarovky sviti


dalas

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem vymenil zrovku a kontrolka zhasla. Zrovka byla jemne nacernala ale fungovala. Dneska se mi ale po nastartovani rozsvitila kontrolka znova. Tentokrat prave obrysove svetlo. Praskla zarovka. Nemuze to byt chyba v elektrice? Protoze stou zadni zarovkou to bylo taky po nastarovani. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Moja skúsenosť z Alhambry - rupne jedna žiarovka v svetlách, a je jedno ktorá, tak proste treba rovno kúpiť všetky a všetky vymeniť. Keď som kúpil Alhambru, rok som jazdil bez investície a potom rupla pravá predná parkovačka. Vymenil som, rupla ľavá smerovka. Vymenil som, rupla žiarovka v zadnom svetle. Vymenil som, rupla ľavá predná parkovačka. Potom smerovka v blatníku, potom obrysovka v niektorých dverách, už ani neviem ktorých. Tak som sa nasral, kúpil som všetko nové (okrem výbojok do xenónov), vymenil som to naraz a je doteraz kľud (a myslím tým fakt všetko - smerovky, parkovačky, stretávačky, hmlovky, brzdovky, cofovačky, obrysovky). Paradoxne zhodou okolností potom rupla pravá výbojka v xenóne, ale to je úplne iná elektrika, takže to s tým nemá nič. Tu dám tiež warning na čínske pxčoviny - som bol lakomý dať za Philipsy, tak som kúpil čínske a vydržali presne dva mesiace, potom začala jedna svietiť na ružovo a druhá zhasínať, čiže som aj tak kúpil nakoniec tie Philipsy.

 

Teraz sa mi to potvrdzuje znova v Golfe V. Mám ho rok a už rupli obe predné parkovačky, pravé zadné svetlo a pravá zadná smerovka....

 

Na firemnej OII riešime teraz to isté.

 

Ako čovek s elektrotechnickým vzdelaním si myslím, že signalizácia vypálenej žiarovky na palubke je síce fasa, ale na niekoľkoročných žiarovkách ten trvalý prietok (hoci mizivého) prúdu cez všetky vlákna má takýto negatívny efekt. Keď vám začnú praskať jedna po druhej, je čas vymeniť všetky. Výnimka je Fabia a praskajúce H7 myslím. Tam treba predradný odpor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...