Přejít na obsah

Umiestnenie GPS anteny


xfokker

Doporučené příspěvky

Kúpil som si toto rádio do Yetiho, ktorý bude cca 03/2012 a nedávno mi prišlo.

http://www.specialniautoradia.cz/www-specialniautoradia-cz/eshop/3-1-2DIN-DVD-Autoradia-specialni/19-2-Skoda/5/1-Specialni-autoradio-s-DVD-a-GPS-pro-Skoda-Octavia-II-Superb-Fabia-Roomster

Zaujímalo by ma kde mám umiestniť GPS a DVB-T anténu? O TV mi veľmi nejde, ale hlavne GPS.

Pýtal som sa v servise a tam mi povedali že ju dajú "kam budem chcieť".

Rozmýšľal som buď niekde vnútri palubovky, alebo za predným sklom - fakt neviem. Ak bude v palubovke asi

nebude mať bohvieaký signál a neviem či je možne kabel dostať cez palubovku za sklo?

Auto mám objednane s prípravou 2DIN.

Môžte niekto poradiť?

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

  1. Přesně tak koupit origo anténu Radio + GPS (tady nebo na aukru cca 1000Kč) a kabel GPS (400Kč). Akorát je to dost práce (sundání stropnice).
  2. Nebo se dá sehnat vnitřní anténa ke škodováckým GPS. Cena cca 500.

Já jsem šl cestou 1). bo asi bude mít lepší signál a je to víc originál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud Ti v servisu "povedali že ju dajú "kam budem chcieť" tak to není moc dobrý servis,

při montáži GPS antény je nutno dodržet několik základních pravidel.

Citace z návodu :

"Anténu GPS umístěte tak, aby byl zajištěn příjem z co největší části oblohy. Důležitá

je i správná orientace – plastový kryt musí směřovat směrem vzhůru a současně musí

být spodní část ve vodorovné poloze. Signál GPS proniká sklem, plasty a nevodivými

materiály. Důležité upozorně: některá vozidla mají pokovená skla. Tato skla

neumožňují příjem signálu GPS! Signál neproniká vůbec kovovými částmi vozidla.

Anténu je možné umístit na palubní desku, nebo pod palubní desku co nejblíže k místu,

kde se palubní deska setkává s čelním sklem a poblíž podélné osy vozidla pouze za

předpokladu, že čelní sklo automobilu má dostatečný sklon. V opačném případě je

nutné anténu umístit na střechu automobilu, nebo na jiné vhodné místo, tak aby byly

dodrženy předcházející podmínky."

Já s tím ze začátku také chvilku laboroval a teď ji mám umístěnou podle tohoto návodu vodorovně ve středu pod palubní deskou co nejblíž k oknu a tam ji mám přilepenou oboustrannou páskou a signál i přesnost jsou perfektní, při umístění těsně nad horní hranou rádia (a nebyla vodorovně) mi vykazovala GPS navigace odchylku od reálu cca 5 metrů, při pokusu o protažení palubkou a umístění do levého dolního rohu okna u A sloupku (a navíc jsem ji měl připevněnou kolmo) to bylo naprosto mimo signál a GPS ukazovala s odchylkou až 150 metrů, mám originální navigační GPS anténu AAN 800 00AN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

tak jsem to řešil a typek co mi prodaval columbuse tak mi poradil jednoduchý místo kde to funguje a neni to slozite. z boku palubky u spolujezde je plastové víko do palubky a tam je kovovy palubkovy nosnik,na kterem mi drzi sama protoze je magneticka,kabel k navigaci se tamtudy protahne pomoci metroveho dratu primo k díre navigace.nic neni videt a montaz na 5 minut a vse uz dva roky funguje bez problemu.joo a vubec jsem neresil jestli je vodorovne nebo ne,me kouka do dveri.

Editováno: , autor: Zachyi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...