Přejít na obsah

nefunkcni topeni climatronic


zdeno4

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

Minulý rok na podzim mi OII 2.0 TDI BKD začala málo topit, (Climatic) topení skoro pořád naplno, byla dírka v těsnění pod hlavou a zavzdušňoval se radiátor topení, stačilo na chvíli vypnout motor, a zase to chvíli topilo. Zkus zastavit, otevřít kapotu a podívat se na hladinu chladící kapaliny(hned jak zastavíš), jestli je jí moc a za chvíli se vrátí na správnou hladinu, tak je to ono(kapalina se neztrácela, žádný bílý kouř).S chlazením jsem měl problém taky, byl špatný motor klapky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Neviem ci to patry k tomu ale na oII som mal taky problem ze lava strana klimatizacie isla dobre no strana vodica topila maximum teply vzduch a to pernamentne aj ked bola klima vypnuta. Na diagnostike ukazala chyba 01809 - krokovy motor klapky - lava strana ziadny priznak TRVALE bol to chybny servomotor klapky ovladania teploty v158. Cena 109€

V servyse museli dat dole celu pristrojovu dosku je k tomu střasne blby pristup pod volantom. Po vymene ide zase super

Prikladam foto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahojte, objavil sa mi taky problem. Vsade fuka teply vzduch iba spolujazdcovi na nohy fuka o poznanie studensi. Neviete co by to mohlo byt? daco podobne som mal par rokov dozadu ked mi zo stredového ofuku na spolujazdcovej strane fukal studeny vzduch. Vtedy som vymenil snimac teploty daky g191, myslite ze je tych senzorov viac a mohlo by to byt ono?

Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plne manualna klima senzory v potrubiach ziadne nema, riadi sa len tym, ako nastavis kolecko teploty. Climatic - poloautomat ma 3 senzory (1 vo vrchnom vyduchu, 1 v spodnom a 1 na ovladacom paneli)...takze mas manual, alebo poloautomat?

BTW: g191 je senzor pre vrchny ofuk a g192 je senzor pre spodny ofuk noh.

 

P.S: climatronic ma tych senzorov myslim 7, aspon u FL.

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Climatronic nema G191/192, ale pre spodny ofuk noh ma G261/262 a pre vrchny ma G150/151 :D

Ty potrebujes zrejme G262 a ten sa nachadza na potrubi, hned za odkladacou schrankou.

 

Demontáž a montáž snímače teploty vzduchu přiváděného do pravého nožního prostoru -G262-

 
– Vozy s řízením vlevo - demontovat odkládací schránku v přístrojové desce na straně spolujezdce ⇒ Karoserie - montážní práce; opr. sk. 70.
– Vozy s řízením vpravo - demontovat spodní část přístrojové desky na straně řidiče ⇒ Karoserie - montážní práce; opr. sk. 70.
– Odpojit svorkovnici -1-.
– Otočit snímačem teploty vzduchu přiváděného do pravého nožního prostoru -G262- -2- o 90° a vyjmout.
 
Montáž se provádí v opačném pořadí.
Při montáži dbejte na správnou polohu těsnicího kroužku -3-.

 

g262vejfu.png

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Ahojte, tak problem vyrieseny. Bol to vypadnuty pelovy filter. neviem ako mohol vypadnut...

Dalej som zistil ze ten penovy kryt ma byt pripevneny dvomi skrutkami, ktore som tam nemal. Filter som si vzdy menil sam a nikdy tam tie skrutky neboli cize predch. majitel ich tam asi nedal a stratili sa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Čau mám taky problém dělal sem rozvodi včetně vodní pumpy a od té doby mi blbě topeni rano mi nejde a jak je odpoledne a jedu a mám vypla topeni a pak po 5km ho zapnu tak mi topeni topí ale musím mít aspoň 2000 otáček měnil jsem climatic a je to furt stejně nevíte čím to může bit 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...