Jump to content

Osvětlení popelníku

Recommended Posts

Pánové svítí vám popelník(přední) O2 před FL? Je tam bilej obdelníček na světýlko, ale bohužel za ním nic není. Mám nekuřácký paket.

Je možne to světýlko origo dokoupit? Nebo si mám něco vytvořit? Dal bych tam diodu s odporem a někam to připíchnul. Ale pokud to jde koupit origo vyprdnu se na to.

Dávám si tam ovladač od garáže a v noci to tam lovím ....

Edited by Tbob1
  • 1 year later...

Mě svítí, byl tam popelník ale v mojí O II se nikdy kouřit nebude tak šel ven. Je pravda že nesvítil ale to bylo žárovkou, stačilo vyměnit. Někde už se tu o tom více psalo a pokud je to nekuřáckej paket tak tam osvětlení není, zda jde dodělat ale nevím.

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Vyměnit žarovku za ledku samozřejmě jde bez problemu. V noci tam bylo malo vidět po otevření kastlíku, i když se používá málo , tak jsem ji vyměnil za ledku. Vypadá to určitě lépe.

post-68701-0-71252600-1365357297_thumb.j

post-68701-0-15694100-1365357316_thumb.j

post-68701-0-16820700-1365357332_thumb.j

post-68701-0-27083300-1365357351_thumb.j

post-68701-0-46555300-1365358540_thumb.j

Edited by SingleOu
  • Upvote 1

Byl bys ochoten, nebo někdo jiný, sem napsat přesně věci co jsi použil, nebo co se mají použít? Nejsem elektrikář, musel bych si to nechat u kamaráda udělat, ale potřebuju mu to jenom přinést hodit na stůl a on to udělá...

Nic na tom není, nehledej v tom žadnou vědu 1 led dioda nějaká vysoce svítivá pruměru 4 nebo 5 mm (já mám bílou) a 1 odpor s hodnotou okolo 520-560 Ohm. Vytáhnout popelník, myslím, že na 2 šroubkach před řadící pakou a 1 vevnitř. :kol-47:

• 10 months later...

Vycvaknout rámeček řadící páky směrem nahoru, pod ním jsou 2 šroubky co drží popelník = vyšroubovat, nechat otevřený popelník a vytáhnout ho celý směrem k řadící páce (chce ho to lehce tahat nahoru), odpojit konektor co vedek k žárovičce, vytáhnout zezadu popelníku objímku a potom jsou 2 možnosti. Buď si koupit za nehorázné peníze celou tu objímku novou ve Škodovce, nebo si zajít do elektropotřeb a koupit si stejnou žárovičku a vyměnit. Toho se docílí tak, že se chytne do svěráku nebo kleč´ští ten konektor a proti se pořádnou silou vytáhne ta kulatá objímka co v ní je žárovka (ten váleček je v konektoru jen nalisován, není to jeden kus). Potom se vytáhnou pacičky a vypadne žárovka. Novou žárovku doporučuji koupit s co nejdelšími drátky a obráceným postupem poskládat zpět...

Edited by Pawouk
Necituj předchozí příspěvek.
  • 7 years later...

Tak ono to pravdepodobne sviti malo zamerne. Jednak ta zarovka sviti se zapnutymi svetly porad, takze by mozna mohla vyhrat okoli a taky by mozna slo svetlo videt i pres zavrena dvirka. Ja zarovku nahradil LEDkou, ktera asi sviti o trochu vic.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By mates1909
      Zdravím pánové.Jsem čerstvým majitelem UPA a jelikož na VW foru je mrtvo obracím se na vás s dotazem na osvětlení kufru.Osvětlení chci řešit led světlem na baterie.Nechci nikde nic vrtat a připojovat k elektrice auta.Chtěl jsem nějaké světlo které lze přidělat třeba použitím suchého zipu k čalounění kufru.Nemáte někdo vyzkoušený a k doporučení typ led světla zakoupený nejlépe v čr ale nebráním se ani Aliex.Díky za rady
    • By Jedině Škoda
      Zdravím Vás,
      mám dotaz na chyby viz níže, jde mi o jednotku vzdálenosti osvětlení. Na autě ji totiž nemám :D ale v diagnostice se mi ukazuje. Na to asi navazuje další chyba Chybné kódování. Nevíte co s tím?

Adresa 19: CAN Gateway        Labely:. SVO\1K0-907-530-V1.clb                        
         Řídící jednotka SW: 1K0 907 530 E    HW: 1K0 907 951                         
         Díl: Gateway         H09 0110                          
         Revize: 09          Seriové číslo: 2700104B220AF1                        
         Kódování: 7D370340071302                        
         Dílna #: WSC 73430 790 00000                        
         VCID: 291AE7B38070A207EE-807C                        

2 závad nalezeno.                        
      01771 - ridici jednotka pro rizeni vzdalenosti osvetleni (J431)                         
                  004 - zadny signal / komunikace                        
                   info o závadě:                        
                          Stav závad: 01100100                        
                          Priorita závad: 2                        
                          Frekvence závad: 19                        
                          Počítadlo resetů: 58                        
                          Kilometry: 207546 km                        
                          Indikace času: 0                        
                          Datum: 2000.00.00                        
                          Čas: 17:48:44                        

01044 - ridici jednotka chybne kodovana                         
                  000 - -                        
                   info o závadě:                        
                          Stav závad: 01100000                        
                          Priorita závad: 1                        
                          Frekvence závad: 19                        
                          Počítadlo resetů: 58                        
                          Kilometry: 207546 km                        
                          Indikace času: 0                        
                          Datum: 2000.00.00                        
                          Čas: 17:48:48            
    • By Mart-in1973
      Zdravím odborníky i laiky jako jsem já. Mám Supa III MR2017, který má vzadu na středové konzoli popelník a zásuvku 12V. Všiml jsem si, že většina Superbů má místo popelníku zásuvku 230V, 1x USB a 1x 12V. Lze tento díl (na obr. č. 4) objednat a jednoduše vyměnit + zapojit? Nebo máte někdo vymyšleno jiné řešení jak přitáhnout 230V a zvýšit počet USB? Nevím kolik je místa uvnitř konzole, zda tam vejde nějaký měnič 12V/230V např https://www.autokelly.cz/Product/DO-STU35312/8514651/39849642;38957087;38957399;40109503 a zbytek dobastlit, ale originál díl by byl určitě hezčí.

ps.: nepatří k tématu, ale někdo kdo by měl na prodej originál zadní nápisy ŠKODA SUPERB?

• By miki53
      Zdravím všechny a mám dotaz. Nesvítí mi žárovka v zavazadlovém prostoru. Měřil jsem ji a OK. Ani přívodní kabely nejsou pod napětím. Někde je spínač. Má s tím někdo zkušenosti? Díky, Miki53
  • Create New...