Přejít na obsah

Automatické otevírání kufru na dálku


mirekkrejci

Doporučené příspěvky

Měl bych takovou otázku pro Vaše chytré hlavy... šlo by udělat na jedničkovou octavku automatické otevírání kufru pomocí dalkového ovladače? Mám ovladač i s tlačítkem na kufr a díval jsem se na fora a všude popisují postup na OII a podobné vozy, že stačí doplnit pružiny to chápum, ale je u jedničkové octavky možnost tlačítkem odjistit kufr? Aby odskočil? případně i dotáhnout kabeláž by nebyl problém jen jestli to nějakým zbůsobem jde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Určitě to jde, když to de na FI.Ale pokud doře čtu tvůj příspěvek motáš 2 věci dohromady.

1.) Pomocí tlačítka na ovladači odemčeš kufr-jen kufr-dveře zůstanou zamčený, a kousek poodskočí abys ho otevřel.otáhneš kabeláž k zámku kufru a potřebuješ jednotku co to podporuje-víc ti řeknou eletrikáři- Vaša, Rolbař, Milhausek, Cosby, Ferda, Bobík...

..........automatické otevírání kufru pomocí dalkového ovladače? Mám ovladač i s tlačítkem na kufr.....možnost tlačítkem odjistit kufr? Aby odskočil..........

2.) Úplný otevření-vyklopení 5.dveří pomocí vložením pružin na pístnice - nevím jestli to pude. Combi možná, HB asi ne.

....... že stačí doplnit pružiny ........
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Podle mě to nepujde leda koupit odskok a ty pružiny co to vymrští nevýhoda je to že by si měl další ovladač na klíčích!

O II má jiný styl otevírání než O I

Octavka I ma mechanické odjištění zámku to znamená že když stlačite "kliku" pátých dveří tak je to "stejné" jako u bočních dveří přes lanko, Kdežto O II to má otevírané elektricky tzn. že tam je jen spínač který dá povel motorku a ten to odjistí.

Taky jsem už nad tím uvažoval jenže co mi do ruky přišla octavka II tak jsem zjistil že to nepujde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dnes jsem narazil na zajímavé video !

a detail zde

Ještě vyřešit aby se to odemykalo elektricky jako v O II a je to ! Ale podle mě kdyby se vyměnil ten zadní otevíraci mechananismus tak my to nějak šlo ! lol

Hoši mě to ale nedá já na to přijdu jak na to ! :smich:

Editováno: , autor: DonnJarda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

O1 tour ma elektricky zamek jako ma O2, aspon to takhle mame na sluzebaku, v 5 dverich je mikrospinac

kdyz bys pouzil zamek z tourky, tak pak vystane par dalsich problemu, nejak si vyresis, aby se ti po odskoceni i zvednul nahoru, ale musis zajistit, aby se ti neoteviral, kdyzkoliv dostane odemykaci impuls (do ted mel mechanicky zamek), aby se po odemceni auta pokazdy neoteviral i kufr :(

pouzit i komfortku z tourky, ta pak oteviraci impuls posila jen kdyz je odemcene auto a stisknes tlacitko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zadny kabel netahat, vyuzijou se ty co tam uz jsou

vymenit zamek, a vse okolo v patych dverich, nechat preprogramovat komfortku

kdyz uz si to nekdo budete chtit delat, tak doporucuju prohlidnout forum o O2, tam to resili, ze jim to dela nejaky problemy, musi se dat spravne tvrda a dlouha pruzina

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

To co je na videu máme v dílně odzkoušení. Stavěli jsme to na passata B5.

Místo klasického zámku jsme dali tuto sadu -> odskoku kufru + nové vzpěry a pružinky. Má to ale jeden velký háček - kamarád si pak stěžoval, že přítelkyně nedokáže zabouchnout kufr ( ta pružina ho pořád odrazovala ) a ono to úplně hladce nedovíralo. Muselo se s tím praštit. Konzultovali jsem to pak v autoservis děčín a tam udělali takový vylepšovák, který to sice zvednul ale nemuselo se s tím mlátit - ten motor vylepšili o táhlo a péra šla pryč.

Editováno: , autor: Martinro
Oprava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 roky později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...