Přejít na obsah

Servo hydraulická kapalina - dolití a výměna


Relic

Doporučené příspěvky

Já jsem to teď nedávno měnil a vždycky jsme do serva dával ATF (takhle označený to má asi většina výrobců) a je to stejný jako olej do automatický převodovky..

Taky jsem tam nalil ATF jako do automatu a zatim je to v pohodě, já to měnil při montáži klimy a můžu říct, ž erozdíl jsme hned poznal, řízení jde lépe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdar draci. Tak se mi během 2 dnů totál rozsypalo servo. Nejdřív trošku dolít pak víc a teď doleju olej a po 20 km je nádobka prázdná a ze serva se linou děsný zvuky.... Je to nějak repasovatelné, nějaká těsnění, ó kroužky , nebo tak ? Nebo je to zralé na výměnu ? Nějaké ceny? Vůbec nemám představu ... Díky za odpověď .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdříve by si měl zjistit, kde ti to teče a podle toho se bude odvíjet oprava, nemyslíš? Může to být nějaké těsnění a bude třeba stačit výměna těsnění. Ale určitě s tím nejezdi, nebo ho zničíš komplet.

Editováno: , autor: KaJe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdříve by si měl zjistit, kde ti to teče a podle toho se bude odvíjet oprava, nemyslíš? Může to být nějaké těsnění a bude třeba stačit výměna těsnění. Ale určitě s tím nejezdi, nebo ho zničíš komplet.

No bývá to docela častá zácada.Mě taky odešlo a stálo mě 8500 komplet nový i s tyčkama stačilo namontovat a jezd to dál :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim vas, prosim viete mi poradit, ci sa moze dolievat v serve na 1.9 TDi 66kW ? mam tam zeleny a zohnal som iba cerveny. je to lepsie cele vypustit a naliat na novo alebo sa to moze aj doliat ?

dakujem

Nemíchat. V prodejně ND Škoda koupíš origo. U nás ti prodají třeba jen deci za asi 35,- do vlastní nádoby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj všem, prosím o radu. Měl jsem prodřenou hadici vedoucí ze servopumpy dopředu k převodu řízení. Hadici jsem nechal opravit a vrátil zpět, dolil olej ( originál VW), ale při otáčení volantem s nastartovaným motorem se ozývali divně zvuky, řízení šlo přerušovaně. Pak jsem se dočetl o odvzušnění pomocí točení volantu z jedné strany na druhou, tak jsem volantem točil bez nastartovaného motoru asi třicekrát. Teď už jde řízení lépe, ale pořád při mírném pootočení volantu je posilovač hlučný, jakoby tam byl ještě vzduch nebo co :(... Neví někdo co by s tím mohlo být? Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravim, prosel jsem tu snad vsechna temata, ktera se venuji servu. Mam problem, ze najednou zacalo pri vetsim vytoceni rejdu uvnitr auta silene hucet a skripet. Ted uz vim, ze je malo oleje v servorizeni. Zkousel jsem nechat dolit - asi 1,5 dcl, ale cestou od mechanika se to zacalo znovu postupne projevovat. Ono ani to doliti po max znacku nepomohlo na 100%, ale to jsem si rikal, ze je to mozna jeste zavzdusneny. Podotykam, ze jsem laik, snazici se pracovat radeji hlavou nez rukama (ne, ze bych se prace bal, to ne, ale proste mam ruce spis levy :( ). Muj servisak rikal, ze tam bude nekde problem, ze samo od sebe to mizet nebude, nicmene bylo to o vikendu, nijak to bliz nezkoumal, jen koukl na cerpadlo a to je suchy. Kazdopadne ted uz zacina lehce drhnout-cukat ve volantu a hluk je znova dost silenej.

Momentalne se mi ale nechce do tak velke investice, abych nechal vymenit cely servorizeni. Je resenim koupit zatim jen olej http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=37 a sledovat hladinu a dolivat, pripadne to zkusit zatim poresit i timto pripravkem, ktery by mohl unik oleje zastavit http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=555 ?

A posledni dotaz - je bezpecny s tim autem jezdit a nebo to mam radeji odstavit? Jde mi o to, aby se v tom zena nebala jezdit, aby nekde neskoncila a taky, abych to tim provozem "nespravil" jeste vic, nez je to ted.

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UZ som to tu dnes pisal...Hladina oleja v serve.

Pozor na to. Auto na rovine,kolesa rovno,studene. Otvoris mierku a hladina ma byt na DOLNEJ ryske +- 1-2 mm. Ked si ju otocis tak to na zadnej strane vidis srafovane miesto kde mas mat hladinu.

Ty si daval az na max? A mizne? Potom asi dost dobre mizne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zdar draci. Tak se mi během 2 dnů totál rozsypalo servo. Nejdřív trošku dolít pak víc a teď doleju olej a po 20 km je nádobka prázdná a ze serva se linou děsný zvuky.... Je to nějak repasovatelné, nějaká těsnění, ó kroužky , nebo tak ? Nebo je to zralé na výměnu ? Nějaké ceny? Vůbec nemám představu ... Díky za odpověď .

zvuky to má protože Ti to nejspíš teče do řízení a jak to šlo na prázdno oddělali sis servo pumpu chce to hledat kam to teče jestli neni nikde nic vidět teče to do řízení bude olej v manžeták řízení když je dáš dolu blbý pro tebe to je v tom e to chce nový řízení a srvočerpadlo nejspíš už taky moc se to neopravuje servis Škodovky to mní kus za kus opravy se neprovádí protože nikdy nevíš co se na tom podělá za chvíli jinde. takže asi objíždět vrakoviště až zjistíškde je problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nyní mám téměř plnou nádobku po nějaké době odeberu, vyměnil jsem asi 0,7l

No ale to nema byt temer plne..

Kontrola hladiny. Auto na rovine ,kolesa rovno. Studeny motor. Teda komplet studene ,najlepsie hned rano. Hladina ma byt 2 mm +- na spodnej ryske. Ked si otocis mierku zo zadnej strany je srafovane miesto okolo spodnej rysky kde mas mat hladinu.... Ja som odobral z nadrzky a sichlo mi to a aj o chlp lahsie toci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...