Přejít na obsah

Antiradar


Host MichalF

Doporučené příspěvky

Kluci, vydrzte. Budu ho mit az 28.8. Ten dovoz ted nevysel, do letadla pry nepousteji zadnou elektroniku, znamy se ho bal vzit. Takze jeste 2 tydny musim cekat. A pak ho odzkousim. Jinak nevim jak je to v ty Mrazovce, ale jemu tam reagoval. Az bude odzkousenej, tak bude moznost dodat dalsi - jestli budete mit zajem. Samozrejme za tuto cenu. Nevim kde to kupoval ale je mi to jedno, ja jsem jeho cenu respektoval. Tady odkaz primo na Beltronics, bohuzel v anglictine

http://www.beltronics.com/vector995.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, vydrzte. Budu ho mit az 28.8. Ten dovoz ted nevysel, do letadla pry nepousteji zadnou elektroniku, znamy se ho bal vzit. Takze jeste 2 tydny musim cekat. A pak ho odzkousim. Jinak nevim jak je to v ty Mrazovce, ale jemu tam reagoval. Az bude odzkousenej, tak bude moznost dodat dalsi - jestli budete mit zajem. Samozrejme za tuto cenu. Nevim kde to kupoval ale je mi to jedno, ja jsem jeho cenu respektoval. Tady odkaz primo na Beltronics, bohuzel v anglictine

http://www.beltronics.com/vector995.html

Dík za info a pokud by jsi dokázal sehnat za ty prachy další, určitě se mnou počíte!!! Šel bych do toho!!!

Jak budeš něco vědět dej zprávu, nebo mi napiš na E-Mail nebo na PM!

DÍK!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak muzu mu rict aby vzal jeste jeden, kdyz to tady bude az 28.8, ale nechces pockat radsi az to odzkousim? Ja taky nevim jak to bude fungovat. Snad dobre, ja mam jasno, ja ho proste uz mam koupeny. Jinak penize dopredu nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak muzu mu rict aby vzal jeste jeden, kdyz to tady bude az 28.8, ale nechces pockat radsi az to odzkousim? Ja taky nevim jak to bude fungovat. Snad dobre, ja mam jasno, ja ho proste uz mam koupeny. Jinak penize dopredu nechci.

Dej pak vedet, jak to funguje. Ja premejslim nad dovozem 995 nebo 965, ale porad jsem se nikde nedozvedel, zda-li neni nutne zazireni nejak upravit, aby fungovalo i u nas nebo proste funguje s defaultnim nastavenim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak muzu mu rict aby vzal jeste jeden, kdyz to tady bude az 28.8, ale nechces pockat radsi az to odzkousim? Ja taky nevim jak to bude fungovat. Snad dobre, ja mam jasno, ja ho proste uz mam koupeny. Jinak penize dopredu nechci.

Jo takhle jsem to myslel! Jak to prubneš a pošlape to, tak bych to bral!

Psal jsi že tomu kámošovi to prý šlape!

Prostě to prubni a uvidíme!OK!?! -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, chápu, ale s tím rovným místem to nebude tak horký. Už pracuji na sehnání přesného principu měření, protože mě to zajímá čistě fyzikálně.

Ale ještě jak se dostane ten paprsek pod SPZ? To jsi mi ještě nevysvětlil. Neříkej, že jí prosvítí.  ;)

:D:D:D

Pod SPZ není myšleno tak, že prosvítí SPZ, ale že je pod ní - tzn. jak máš SPZ tak když se díváš na auto tak směřem dolů k silnici - tudíž pod ní je přidělaný to zařízení...

no s tim nasmerovanim na spz to neni tak horky...mam to vetsinou dany vejs protoze kdyby to meli takto nikzo tak nevyfotej kamiony i s kabinou...tohle me rikali policajti... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ministerstva to vymyslela: radarové detektory jsou nelegální

Autor: Pavel Janda | formát pro tisk

V uplynulých týdnech jsme na našich stránkách opakovaně řešili rozpor ve výkladu nového silničního zákona ze strany Ministerstva dopravy a Policie české republiky ohledě pasivních radarových detektorů. Po chvíli pátrání jsme přišli na to, že důvodem rozporu není nesoulad mezi těmito dvěma institucemi, ale nejasnosti na samotném Ministerstvu dopravy, které zákon jinak vykládá směrem k policii a jinak směrem k občanům. Vše podstatné najdete v našem prvním článku a v jeho druhém pokračování.

Na včerejšek si tak ministerstva dopravy a vnitra naplánovala schůzku, kde měla veškeré rozpory odstranit a k věci zaujmout jednotný postoj. Výsledek je bohužel jen tristním důkazem nevyzrálosti naší politické reprezentace. "Zástupci obou ministerstev se shodli na tom, že funkce radaru jako prostředku měřícího rychlost vozidel není pouze technická, ale především kontrolní. Antiradar pak ovlivňuje, případně přímo znemožňuje funkci radaru," uvedla k věci mluvčí Ministerstva dopravy Marcela Žižková.

S touto absurdní argumentací jsme diskutovali již v našem prvním článku na toto téma. Funkce radaru může být jaká chce, třeba estrádní, ale pasivní detektor jí v žádném případě neovlivňuje ani ovlivňovat nemůže, natož pak aby jí znemožňoval. Kontrola se nestane nefunkční tím, že o ní vím. Stejně by totiž mohli řidičům zakázat nejen poslouchání rádia, ve kterém se o kontrole nezřídka dozvíte, ale také dívat se ven z auta. Protože tím, že vidím policejní vůz s radarem, ovlivňuji resp. znemožňuji jeho kontrolní funkci. Oči bychom měli zakázat...

Asi každému je jasné, že argumentace ministerstev před soudem neobstojí a je pro mě děsivé, že se o takový výklad vůbec pokoušejí a mají v úmyslu hnát policisty do konfrontace s řidiči, kteří použitím detektoru objektivně žádný zákon neporušují. Bohužel, realita je taková a připravte se na to, že za použití radarového detektoru vás bude policista považovat za přestupce.

Co dodat? Snad jen tolik, že výklad zmíněných ministerstev nemá žádnou právní váhu a je jen smutným faktem, že se podle něj bude řídit policie. Ministerstva by ráda zákon novelizovala, aby v něm byly detektory jasně zakázány, ale opravdu nevím, jak moc by se poslanci museli opít, aby schválili zákon zakazující použití detektoru rádiových vln v určitých pásmech. Přesně to totiž radarové detektory dělají, nic více. Jde pouze o příjem informace o přítomnosti jakýchsi radiových vln v rozmezích, které nepodléhají a z podstaty ani nemohou podléhat žádnému utajení či omezení. A "právo na informace" je obsahem článku 17. Listiny základních práv a svobod, která je od roku 1992 součástí české ústavy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co dodat? Snad jen tolik, že výklad zmíněných ministerstev nemá žádnou právní váhu a je jen smutným faktem, že se podle něj bude řídit policie. Ministerstva by ráda zákon novelizovala, aby v něm byly detektory jasně zakázány, ale opravdu nevím, jak moc by se poslanci museli opít, aby schválili zákon zakazující použití detektoru rádiových vln v určitých pásmech. Přesně to totiž radarové detektory dělají, nic více. Jde pouze o příjem informace o přítomnosti jakýchsi radiových vln v rozmezích, které nepodléhají a z podstaty ani nemohou podléhat žádnému utajení či omezení. A "právo na informace" je obsahem článku 17. Listiny základních práv a svobod, která je od roku 1992 součástí české ústavy...

Presne moje rec - to je hezky, ze se bubak a dubak domluvi ze je neco povolenyho a neco zakazanyho, ale dulezity je to, co je napsany. Ja v aute nemam antiradar - podle definice je jasne napsany co to je a to ja v aute nemam.

Zastavili me v patek na konci D11 u Podebrad, kontrola dokladu - ok, v poradku, pane ridici, procpak vas stavime? Nevim. Nesviti vam prave svetlo. Aha, dekuji, ihned zarovku vymenim. To je dobre, mejte se hezky, nashledanou - toho, ze mam v aute voltmetr spojeny s pasivnim detektorem kmitoctu si ani nevsiml.

Nicmene - kdyz to nekdo mate a zastavi vas nekdo a zepta se co to je a vy mu reknete ze antiradar, jste kokoti a zaslouzite si 100.000 pokutu :-)

Mam pasivni detektor signalu treba (me to ukazuje jeste napeti v aute, takze mam ten voltmetr spojeny s pasivnim detektorem kmitoctu) - a HOTOVO. Klidne se s nima pujdu soudit, treba budu na TV zHovna jako exemplarni pripad :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Objednal jsem si od kamarada BEL 995, pokud vim nejnovejsi, ma vypinani pasem ktere se u nas nepouzivaji, reaguje i pred tunelem Mrazovka, ramer ve meste asi 200m pred zatackou po smeru jizdy - odzkouseno (za zatackou byli v budce na zastavce), ma reagovat i na radar v aute jedouci za vami, i na laser v obou smerech - neodzkouseno, zatim ani jeden falesny poplach, ma vypnute K a X pasmo, zapnute jen Ka (tohle nema narrow, ale oscilator 34 GHz +- 1300Hz) a laser. Hezky to mluvi, pise, a to vsechno za 6500 Kc.

V utery ho budu mit.

kua, že by? Za ty prachy to už stojí za úvahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já navrhuju, aby se za ty antiradary a jiné podobné věci střílelo. Normálně by tě zastavili, koukli do auta, máš tam antiradar, vystup si, rozlož si pod sebe velký igelit, klekni a prásk ho. Potom by ten igelit i s tebou zabalili a je klid. Proč to ještě dál nějak hrotit né??? :doh

Co se v této zemi děje, kurváááááááá co ještě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já navrhuju, aby se za ty antiradary a jiné podobné věci střílelo. Normálně by tě zastavili, koukli do auta, máš tam antiradar, vystup si, rozlož si pod sebe velký igelit, klekni a prásk ho. Potom by ten igelit i s tebou zabalili a je klid. Proč to ještě dál nějak hrotit né??? :doh

Co se v této zemi děje, kurváááááááá co ještě?

:D

A mam obavy, ze bude hur :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já navrhuju, aby se za ty antiradary a jiné podobné věci střílelo. Normálně by tě zastavili, koukli do auta, máš tam antiradar, vystup si, rozlož si pod sebe velký igelit, klekni a prásk ho. Potom by ten igelit i s tebou zabalili a je klid. Proč to ještě dál nějak hrotit né??? :doh

Co se v této zemi děje, kurváááááááá co ještě?

:D

A mam obavy, ze bude hur :(

To si piš, že bude hůř. porád říkám, že dobře už bylo :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
nevim jestli to je ono, ale minuly tyden jsem zaslechl, ze odklepli zakaz i antiradarum, takze mame po prdeli

No já myslím, že je to trochu jinak. Zákaz platí pouze pro aktivní antiradary nebo spíš správněji rušičky...zařízení, které znemožní měření rychlosti aktivním rušením měřícího zařízení. Ale zákon zakazuje pouze jeho používání...nikoli vlastnění, takže dle posledního článku v Carautu, pokud ho stihneš vypnout dřív než zastavíš u případné hlídky.... :p

Klasický antiradar je snad pořád ještě legální.

Nicméně moje zkušenost s Antir. asi rok stará není zrovna nejlepší. Ve volném terénu to hlásí až ve chvíli, kdy už Tě měří a v zástavbě (městě) to zase řvalo pořád a to i při speciálním "městském" režimu, který by měl falešné poplachy eliminovat.

Osobně se mi osvědčila kombinace navigace TomTom s vloženým souborem s radary a CB - to zejména na dálnicích. A je to i za přijatelný peníze. Teď ještě uvažuju o tý aktivní rušičce, protože jezdím hodně a dálky a většinou ne úplně předpisově.....

Ale jestli dají radary na ty mýtné brány tak bude tohle všechno v hajzlu a k ničemu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Bel 995 a som snim spokojny... po nastaveny na Ramer 7 a vypnuti vsetkeho ostatneho som este nezaznamenal za pol roka ani jeden falosny poplach... Zachranil ma pred pokutou uz niekolko krat... hoci za cenu prudkeho brzdenia... som spokojny...a pokial v SR antiradar nezakazu tak ho urcite budem pouzivat a jazdit svojim stylom. :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me je dobra volba opravdu GPS s databazi radaru.

Osobne jedzim s TOMTOM GO 910, ktery ma v sobe databazi radaru a bezpecnostnich kamer, takze napriklad v rakousku ci nemecku, ktere jsou stacionarnimi radary pekne posete je s tim super jezdit. Da se na to docela dobre spolehnout. Pred radarem Vam to zapipa, napise jakou rychlost to meri, a stacite v pohode zpomalit. Co se tyka jezdeni po Cechach, tak jak jiz tu nekdo psal, nahrajete si aktualni databazi radaru z www.poi.cz a jste v pohode. Jednak to umi stacionarni radary, pak mista kde casto meri, a take to umi usekove mereni rychlosti. Samozrejme na 100 procent se na to spolehnout neda, ale to se neda spolehnout ani na anitradar.

Vubec je GPS dobra vec, vite presne kolik jedete, nemusite se ridit nejakym nepresnym tachometrem. A pokud nahodou prekrocite rychlost, GPS Vas na to upozorni. A takova GPS v kombinaci s tempomatem je idealni spolecnik na cesty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaká je dobrá GPS navigace za rozumný peníze ?

Jiriku, kolega ma tohle a chrochta blahem, jezdi casto skolit pobocky po republice a jeste ho pry nezklamala:

http://navigovat.mobilmania.cz/autonavigac...l.asp?id=130021

Ja mam ted pujcene tohle a nejni to spatne, ale na muj vkus to moc keca :D

http://navigovat.mobilmania.cz/autonavigac...l.asp?id=130014

Ale asi se na to vys..., protoze cesty, ktere jezdim jsou dlohe, ale znam je, takze je mi to na pytel...

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaká je dobrá GPS navigace za rozumný peníze ?

Pouzivam PDA (protoze do nej jahrajes jakykoli soft a nejsi tudiz odkazan jen na jednoho vyrobce map) (konkrétně MDA Vario od T-Mobile) v kombinaci se softem TomTom a BT GPS antenou. Vyjde to na cenu PDA...což, když dneska chces sezenes za par korun + 2-3t. za novou BT GPS antenu. Mapy jsou zdarma na netu...

Ted jeste premyslim, ze bych to vylepsil a poridil telefon z vetsim displayem a Symbianem. Tam lze totiz TomToma taky nahrat a nemusel bych s sebou vozit telefon a jeste PDA. Ackoli nekdo PDA jako telefon pouziva a ani mu ta velikost nevadi..na me je ale PDA jako telefon proste velky.

Ted se objevila na trhu jeste Nokie tusim N95 a tam jiz GPS antenu v sobe. Zatim stoji neco kolem 20t., ale casem bych to videl jako idealni zalezitost...vse v jednom :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nokia N95 se ale ještě v ČR neprodává, sám na ní už dost dlouho čekám. jinak s tim PDA máš pravdu, blbý je, že když nemáš integrovaný GPS, tak máš pořád o jeden přístroj navíc.

přemejšlim, že bych si taky nahrál ty radary do TT, jenže zase se mi nechce jezdit s nim furt, používám ho minimálně, jenom když se ztratim, takže to asi taky nemá moc význam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...