Přejít na obsah

Drnčiaca tyčka regulácie obtokového kanála turba 1.2 TSI


Mathes25

Doporučené příspěvky

Takže chcel by som sa vás spýtať lebo tu na fore je tu o tom vela popísaného v rôznych témach ale žiadny záver sa o tom nespravil......takže tým čo drnčí pri rozjazde na prvý a druhý stupen tiahlo regulácie obtoku turba teda tá tyčka ako sa vám to podarilo vyriešiť a vyriešil to vôbec niekto? čítal som tu že sa to rieši novým softwarom tak pomohlo to niekomu? V prílohe dávam video ako mi to drnčí po naštartovaní motoru ked sa otáčky držali na 1200 a po chvíli padnú na volnobežných 600, obdobne to drnčí aj pri rozjazde...

VIDEO0005_xvid_WMV V9.wmv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

A jaké máš poslední písmena u značení turba (je tam na plšce datamatrix a pak číslice s písmenem na konci)

H - zesílení tělesa pro čepy

K (aktuální) - + tyčka s jíným převodem táhla pro obtok (nutný update jednotky, jinak to ma moc vysoký výkon a padá do chyby)

?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


A jaké máš poslední písmena u značení turba (je tam na plšce datamatrix a pak číslice s písmenem na konci)

H - zesílení tělesa pro čepy
K (aktuální) - + tyčka s jíným převodem táhla pro obtok (nutný update jednotky, jinak to ma moc vysoký výkon a padá do chyby)


?

No nevím jestli jsem se dobře díval, ale mám tam jenom toto číslo: 16342...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Já jsem to vyfotil s pomocí zrcátka na třetí pokus,otočil v editoru atd.Jak je vidět,mám turbo s označením H - to byla výroba od 16.5.2011 do 7.11.2011.Zatím poslední verze od 8.11.2011 je s označením K.

Při rozjezdu to zadrnčí,takže dostanu asi taky distanční podložku.post-74454-0-30735900-1331062033_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem byl na garančce po 30ooo km, k ovládacímu ventilu turba vložena distanční podložka, přehrán soft motoru a provedeno nastavení ventilu. Mechanik k tomu měl instrukci u kterých verzí turba se podložka vkládá a jak postupovat. Stěžoval jsem si na to, že motor okolo 1600 otáček mírně cuká. Turbo původní, auto vyrobeno červen 2010.

Editováno: , autor: mida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je na to svolávačka, vkládá se tam 2mm podložka, přehrává SW a musí se mazat adaptační hodnoty motoru. není to ale kvůli drnčení,ale kvůli cukání a nepravidelnýmu chodu při rozjezdu u studenýho motoru. Musíte do servisu a ne to řešit tady. Netýká se to jen některých inovovaných turb, ale ty čísla už nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už mám tu podložku aj ja, pomohlo to pri rozjazdoch to už nepočuť pri studenom motore ale pri tých zvýšených otáčkach ked je motor asi pol minúty na 1200 otáčkach po naštartovaní to drnčí stále. Dnes ma však vytočila trochu iná vec idem zotrieť zadné okno, stierač ide ale nič nezotiera tak sa idem pozrieť čo sa deje a stierač vôbec nepriliehal o sklo ale bol len tak uvolnený asi dva centimetre od okna, krytka tiež uvolnená asi nejaký debil mi to poškodil. Motorček funguje ale stierač neprilieha. Po demontovaní krytky som zistil že tá pružina ktorá zabezpečuje že stierač je prilepený o okno je posunutá a neviem čo s tým?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si byl kupovat v autorizovaném servisu zadní lapače nečistot na fabku a když jsem tam už byl tak jsem se zeptal jestli náhodou nespadám do servisní akce.

Tak projeli vin a skutečně spadám budou mi tam dávat taky tu distanční podložku. Najeto 21000km a vše bez problémů tak to nechám až na garančku.

1.2TSI 63kW m.r.v. 10. 2010 turbo s označením G

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...