Přejít na obsah

Drnčiaca tyčka regulácie obtokového kanála turba 1.2 TSI


Mathes25

Doporučené příspěvky

takže je to na h*****. Ráno startuju auto v garáži a opět drnčivý zvuk jako předtím. Ale jako když byly v háji rozvody. Nastartuju, zadrnčí a konec...nedrnčí to cca 4 s po nastartování. A dělá to jen hned na první starrtování. když to pak vypnu a nastartuji, již se nic neprojevuje. že by byl problém v něčem jiném???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si byl kupovat v autorizovaném servisu zadní lapače nečistot na fabku a když jsem tam už byl tak jsem se zeptal jestli náhodou nespadám do servisní akce.

Tak projeli vin a skutečně spadám budou mi tam dávat taky tu distanční podložku. Najeto 21000km a vše bez problémů tak to nechám až na garančku.

1.2TSI 63kW m.r.v. 10. 2010 turbo s označením G

Já bych to moc neodkládal, v době kdy to měnili mně žádná servisní akce nebyla. Nijak se to neprojevovalo, vše bylo v pořádku a najednou kuc - kontrolka EPC, hláška "Porucha motoru! Do dílny" a nouzový režim, který přicházel kdy chtěl, ale hlavně, když člověk potřeboval třeba předjíždět. Takže bych to neodkládal a nechal udělat rovnou. Pak mi ještě v servisu po opravě zlikvidovali ŘJ při flashování SW, ale to už je jiný příběh. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je tu nekdo kdo podle vinu nespadal do teto akce ale presto mu to bylo provedeno ? ja kdyz napisu na skodaauto.cz v ty svolavacce svuj vin pise mi to ze nejsem soucasti, ale jak sem zde popisoval, zrejme mam jisty problem jako drtiva vetsina tu, stejne priznaky atd. zatim nebyl cas jet stim do servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem tam psal VIN a žádná akce nebyla. A přitom jsem měl minimálně dvě - podložka u turba a kabel k plynovému pedálu. Bohužel jsem to zjistil až když jsem musel odkodrcat Kladno - Praha na nouzový režim. :D

Nemusíte čekat na dílenskou akci, pokud máte nějaký problém - prostě stačí přijet a musí se to projevit. Což byl u té drnčící tyčky u mě problém, drnčela jen při zahřátém motoru a vypnuté klimatizaci a jen někdy. Takže se závada neprojevila... Klasika. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skoušel jsem taky na skodaauto.cz napsat vin a taky mi to napsalo že není žádná svolávací akce na muj vůz.

takže je to na h*****. Ráno startuju auto v garáži a opět drnčivý zvuk jako předtím. Ale jako když byly v háji rozvody. Nastartuju, zadrnčí a konec...nedrnčí to cca 4 s po nastartování. A dělá to jen hned na první starrtování. když to pak vypnu a nastartuji, již se nic neprojevuje. že by byl problém v něčem jiném???

přes 4 vteřiny už se začíná brát pomalu jako "moc". Mi to pár vteřinama začalo jako tobě kolem 20ti tisíc. Pak to bylo až 20 vteřin a při garančce to vyměnili. A taky jsem podle VINka nikde nebyl.To je přeci buřt. Dělá to, tak vyměnit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zde je možné vysvětlení proč se montuje ta distanční podložka (našel jsem to na jednom VW foru):

"Můžu potvrdit - akce mně byla provedena v servisu v D, kde má označní 24V9 a je vyhlášena od 1.3.

Z německého fóra jsem přeložil následující snad vyčerpávající informace, i když ty tady už v podstatě přesně zazněly:

* Kdy bude tato akce provedena?

S další návštěvou v servisu.

* Budu být oznámeno písemně?

Písemné oznámení se týká pouze svolávacích akcí (v němčině ‚Rückrufaktion‘) = stahování výrobků z trhu. Protože se zde jedná o ‚provozní‘ akci (v němčině ‚Feldaktion‘), tak nebude. Někteří prodejci aut nabízí tuto službu, aby informovali své zákazníky.

* Kdo je ovlivněn?

Každý, kdo má 1.2TSI a má turbodmychadla s indexy F, G nebo H.

* Týká se motorů 63kW nebo 77kW?

Oba motory se ve svém provedení neliší, a proto také mají kód motoru kód CBZ. Jediný rozdíl spočívá v softwaru.

Jsou dotčeny obě verze.

* Co je předmětem akce?

Do řídicí jednotky motoru je nainstalován nový software a vložena 2 mm tlustá vymezovací podložka pod přírubu regulace turbodmychadla.

* Proč se akce provádí?

Klapka rozvodu regulace výfukových plynů turbodmychadla je záměrně konstrukčně volně uložena. V mírně otevřené poloze tato klapka bije proti plášti turbodmychadla a tak to chrastí. Prostřednictvím vložení distanční podložky se tomuto zabrání. Pracovní rozsah elektrického regulátoru se tímto posune o ca.1Volt. Aby nedošlo k chybovému hlášení, mění se software ŘJ."

Já může jen napsat,že u mého služebního 1.2 TSI mám na rozdíl od výše uvedené citace podložku pouze 1mm tlustou a drnčení táhla/klapky se ozývá stále nezměněno. U mě se ta distanční podložka ovšem montovala po ztrátě výkonu motoru a rozsvícení kontrolky EPC. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chod motoru je kultivovanější, ale také línější a bez výrazného turboefektu, který byl předtím. To je z důvodu namáhání rozvodů - tenhle software se dává automaticky při snad jakékoliv opravě motoru - podložky u turba nebo při výměně rozvodů aby ty další vydržely déle. Lenost a "tupost" motoru mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Pořád byl tah na 3. převodový stupeň při plném plynu na obsah 1,2 výborný, ale se stavem před novým SW se to nedalo srovnat...

TSi už nemám, ale když jsem ho měl, přemýšlel jsem, že po úpravě SW zajedu na brzdu zjistit skutečný výkon a průběh kroutícího momentu. Nechtělo se mi ale do auta ještě investovat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při servisní akci dodání podložky pod turbínu, záleží na typu turba-všech se to netýká, se musí přehrát soft v řídící jednotce motoru z důvodu uprav dat pro nastavení turbodmychadla a chodu motoru.. Poté vymázání adaptací a znava nastavení regulace turba. Po tomto se motor chová naprosto jinak, kultivovaněji....

Editováno: , autor: DIAGNOSTIK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...a podle mě prostě tupěji a bez tak solidního zátahu, jako měl před úpravou. Eliminovat "turbokopance" je teď v módě, takže v tomto smyslu asi kultivovaněji (hlavně je to šetrnější pro rozvody a turbo, stejný SW se dává i při výměně rozvodů), ale já mám zátah turba prostě rád. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...a podle mě prostě tupěji a bez tak solidního zátahu, jako měl před úpravou. Eliminovat "turbokopance" je teď v módě, takže v tomto smyslu asi kultivovaněji (hlavně je to šetrnější pro rozvody a turbo, stejný SW se dává i při výměně rozvodů), ale já mám zátah turba prostě rád. :)

Pro Tvé choutky jsi si vybral asi špatný motor. Myslím si, že ho dlouho mít nebudeš, pokud Ti to finance dovolí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš 2,0 TDi? Já jsem spokojený, "turboefekt" je znatelný a spotřeba mizivá, já nemám proč měnit. Zatím. :)

Nepsal jsem to o sobě, psal jsem to obecně o úpravě SW pro 1,2 TSi - že po úpravě je motor tupější a bez toho "dravého" zátahu, u kterého jsem si vždycky říkal - tohle je fakt jen 1,2? Táhne stále dobře, ale prostě pro automobilku bylo logické než dávat o tolik kvalitnější komponenty, tak raději přizpůsobit software, aby tak "netahal" a nehuntoval turbo a rozvody. Nebo to tak snad není? Software se udělal, jak ty sám píšeš, kultivovanější kvůli přání zákazníků na jiný projev motoru?

PS: To s těmi financemi jsem moc nepochopil.

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, ale buď to má zátah jako před přehráním, nebo to je klidnější, oboje dohromady nejde. :) Dle mé zkušenosti se po přehrání ten motor prostě otupil a ta jízda už nebyla taková radost. Možná pracuješ ve vývoji toho software a můžeš mi říct, že to tak není a nebylo, ale to jsou prostě mé zkušenosti. Ale z logiky věci, pokud je problém s turby a rozvodovými řetězy způsoben jejich namáháním, tak by se tento problém dal eliminovat tím, že se sníží jejich namáhání softwarovou cestou...

Že to nerozsvěcuje kontrolku jsou hodní - o kontrolku ani tak nešlo, ale ten nouzový režim, který naskočil při předjíždění, byl opravdu úžasný. :)

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dobře, je to možné, pravda je, že šuplerou jsem ji neměřil. Ovšem dnes na mě v servisu vybalil technik, že je auto v této servisní akci na montáž podložky. Z mé odpovědi, že jejich firma tu podložku už namontovala koncem února, byl lehce v šoku. Nicméně ji pak uviděl na vlastní oči. Nikde nic není zapsáno, ani v servisní knížce a evidentně to nemá servis ani ve svých datech...simply clever. Nicméně auto tam jde zítra, uvidím co s tím udělají a snad už vymění konečně i rozvody.
post-32075-0-65253800-1333397311_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím zápisem do servisky to u mě byl taky matroš. Když mi předavali auto tak jsem hned kontroloval zápis v servisce a nic, ptal jsem se proč není zápis v servisce. Nic neříkal vzal servisku a napsal to. Člověk aby si všechno hlídal. Jinak ty technici věděj taky hovno ptal jsem se schválně proč ta podložka, nebyl schopnej odpovědět prostě nevěděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...