Jump to content
siscox

Demontaz ramienka / motoru zadneho stieraca

Recommended Posts

Vedely by ste mi niekto strucne napisat ako dat dole zadne ramienko stieraca na Fabii II ? Lebo mi nejaky idiot dolamal ramienko. Alebo mam s tym ist do servisu?

No to je v tom ze mne nejde dole. Treba ho len stiahnut dole? Inac kolko eur by mohlo stat take nove ramienko?

Musíš s ním trochu (pokud máš matici dole)zahýbat po směru stírání trošku s tím prostě zalomcovat je to nový auto a dolů to musí jít bez problémů.Jen u jednoho auta to bez destrukce ramínka nešlo a to bylo twingo tam kombinace velmi rychle korodujícího hliníku s kovovou hřídelkou udělala svoje a ten slavnej hliník byl zalitej do plastu ramínka tak ani stahovák neměl šanci.

u fábky to musí jít bez poškození čehokoliv.Jen se neboj trošku zalomcovat.

Vedely by ste mi niekto strucne napisat ako dat dole zadne ramienko stieraca na Fabii II ? Lebo mi nejaky idiot dolamal ramienko. Alebo mam s tym ist do servisu?

Bez ohledu na hádky (viz nahoře) v dílenské příručce je toto:

post-67222-0-80810300-1325430746_thumb.j

Takze dnes som to skusal dat dole a islo to aj bez toho stahovaka, sice tazko, ale islo(bolo to tam poriadne pritlacene). Skocil som aj do skoda servisu pre nove rameno+kryt, prave nemali na sklade takze by uz zajtra mali mat nasklade. Vyjde ma to na peknych novorocnych 25€. :kol-26:

Tak už je tady čistý vzduch a je možné se opět věnovat původnímu tématu. Pokud by nebylo možné ramínko sejmout dle popisu v dílenské příručce a bylo zapotřebí použití stahováku uvedu dva z několika typů stahováků, které jsou na trhu. Třeba zde je stahovák na ramínka stěračů: http://www.univer.cz/stahovak-raminek-steracu-058-6130-id1370

Tenhle by byl asi lepší, jenže je cenově úplně někde jinde: http://www.naradi-pro.cz/stahovak-na-sterace

Presne tak ten prvy je totalne na prd. Mal som ho. Ako prve sa stocila ta umela hmota a potom sa cely roztiahol.

Dobrý deň. Mám problém zo zadným stieračom na fábia 2 /2014. Ak ho zapnem zasekne sa v polovici a vydáva čudné zvuky (nejaké rapkanie) neviem či náhodou nebude chyba v motorčeku. Celý stierač má vôľu od skla cca 1mm. Môžem ho vyťahovať od skla tak 1,5 mm. Neviem či náhodou nebudú poškodené ozubené kolieska v motorčeku. Viete mi poradiť ako sa dostanem k motorčeku? Neviem dať dole ten kryt. Ďakujem

Ahoj, nepraskl ti náhodou stěrač v místě, kde je nasazený na hřídelce? Je v něm zalisovaná kovová objímka a kolem ní ten plast může prasknout. Pokud bys to kontroloval, opatrně s tou krytkou, abys jí neulomil. Jde mi o tu vůli, co tam máš. Nevím, jestli tam má nějaká být, sám to mám prasklý a musím vyměnit.

Edited by mambo